Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi

Uzun süredir merakla beklediğimiz Rogue One Bir Star Wars Hikayesi filmi sonunda vizyona girdi.

Star Wars Hayranlarının pek de yüksek beklenti içerisinde olmadığı film,  umulmadık şekilde ters köşe yaptı ve gönlümüzde taht kurdu.

Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi ile ilgili merak edilenleri ve yorumumu okumaya lütfen devam edin.

rogue-one-4

 

Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi

Lucasfilm’in sunduğu “Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi” filmi, bu evrende hayranlarının bildiği ve sevdikleri ama yeni karakterler ve hikayeler içeren yeni bağımsız Star Wars serisinin ilk filmi.

Bağımsız Star Wars serisinin ilk filmi olan Rogue One’ın yönetmeni Gareth Edwards çocukluktan gelen bir Star Wars hayranı. Bir Star Wars fanı, Star Wars filmi çekse nasıl olurdu? Sorunun cevabı hazır: tıpkı Rogue One Bir Star Wars Hikayesi gibi olurdu…

Rogue One çekim sürecinde yaşanan aksaklıklar, yeniden çekim süreçleri, filmi düzeltmesi için projenin başına getirilen profesyoneller derken, fragman ve görüntüleri çekici olsa bile, beklentilerimizi törpülemişti.

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen ortaya harika bir Star Wars hikayesi izlediğimizi söyleyebiliriz.

 

rogue-one-2

 

Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi Konusu

Film aslından bildik bir hikayeyi odağına alıyor. Galaksiyi karanlığa sürükleyen İmparatorluğun yeni süper silahı Ölüm Yıldızı’nın gizli planlarının çalınarak Asilerin eline geçmesini anlatıyor.
“Rogue One”da bir grup beklenmedik kahraman, İmparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya geliyor. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıra dışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getiriyor ve kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelmelerini temel alıyor.”
Rogue One Bir Star Wars Hikayesi, bilindik konusunun içine beklenmedik sürprizler katarak özellikle Yıldız Savaşları hayranlarının bol bol aksiyon, hatta neredeyse bu bir savaş filmi diyebileceğiniz yoğunlukta aksiyon sahneleri ve Star Wars evreninin bilindik unsurlarına yaptığı göndermeler ile üstü düzey bir film olmayı başarmış.

rogue-one-6

 

Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi Oyuncuları

Jyn Erso rolünde izlediğimiz Felicity Jones, gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış ve çok özel bir performans sergilemiş. Diego Luna, Cassian Andor rolü ile başlarda bocalasa da ilerleyen dakikalarda çok seveceğiniz bir karaktere bürünüyor. Filmin yeni droidi ise Alan Tudyk’in canlandırması ile K-2SO. Gerek esprileri gerekse hareketleri ile filmden sonra sık sık hatırlayıp tebessüm edeceğiniz bir karakter olmuş. Donnie Yen – Chirrut Îmwe, Wen Jiang – Baze Malbus, Forest Whitaker – Saw Gerrera, Riz Ahmed Bodhi Rook gayet iyi bir performans sergilemişler.
Direktör Orson Krennic rolü ile Ben Mendelsohn’a ayrı bir parantez açmak lazım. Hani kendisi için ayrı bir film çekilse yeridir denebilir. Galen Erso rolü ile Mads Mikkelsen ise her zamanki gibi rolünün hakkını fazlası ile vermiş.

 

rogue-one-5
Herkesin merakla beklediği Darth Vader karakteri filmde umulandan fazla ve sizi yerinizden zıplatacak kadar hareketli, heyecanlı sahneleriyle yer almış. Bunlar dışında bir çok yeni uzay gemisi, karakter ve gezegen de Rogue One Bir Star Wars Hikayesi’nde mevcut.
Filmin senaryosu ve diyaloglarının da oldukça iyi olduğunu söylemek mümkün, rahatsızlık verecek hatalar, kopukluklar yok ve temposu git gide yükselen ve finalde adeta zirve yapan bir akışa sahip.

 

rogue-one-3
Filmin efektleri, Star Wars adına yaraşır ve oldukça gerçekçi. “Rogue One” filminin çekimi aslen Pinewood Stüdyolarında gerçekleşti ama Edwards mümkün olan yerlerde İngiltere ve İzlanda, Ürdün ve Maldivler gibi yerlerde gerçek setler kurulmasını da sağlamış. Bu pratik setlerin örnekleri arasında 106 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde Asiler üssü Yavin 4 ve 17,5 metre genişliğinde ve 6,5 metre yüksekliğinde yorucu çalışmalarla tamamen araştırmalar ve fotoğraflardan yaratılan Ölüm Yıldızı bulunuyor.

 

rogue-one-0
Toparlamak gerekirse 🙂 Star Wars evreninden hoşlanıyor, diğer filmleri izlemiş ve keyif almış bir sinemasever iseniz Rogue One Bir Star Wars Hikayesi’ne bayılacağınızı söylemek isterim.
Kesinlikle bu yılın en iyi filmlerinden biri olmanın yanı sıra Star Wars serileri içerisinde de en iyi sinema filmlerinden biri olmayı hak eden bir yapım olan Rogue One Bir Star Wars Hikayesi’ni ilk fırsatta izlemenizi öneririm.

 

Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi Fragmanı

www.youtube-nocookie.com/embed/xJuEi0mMKfQ?iv_load_policy=3&modestbranding=1&rel=0&autohide=1&playsinline=1&feature=youtu.be&autoplay=0">

Rogue One Bir Star Wars Hikayesi Filmi Yorumu

www.youtube-nocookie.com/embed/nDyDlVtgK-o?iv_load_policy=3&modestbranding=1&rel=0&autohide=1&playsinline=1&autoplay=0">

Ben güçleyim, Güçte benimle!

Şimdiden iyi seyirler 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir