Akinon 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı

Akinon, gelişmekte olan teknoloji şirketlerine yatırım yapan Venture Capital Fonu SmartFin’den 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı.

Bu yatırım ile Akinon, gelişmekte olan teknoloji şirketlerine yatırım yapan Venture Capital Fonu SmartFin’den 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı. Bu yatırım ile Akinon, AR-GE çalışmalarını ve yeni pazarlara açılımını hızlandırmayı hedefliyor. AR-GE çalışmalarını ve yeni pazarlara açılımını hızlandırmayı hedefliyor.

Perakende markalarının, omni-channel operasyonlarına ve dijital dönüşüm süreçlerine destek veren Akinon, büyüme eğrisini yeni bir yatırımla artırma yolunda.

Yarattığı bulut tabanlı ticaret platformu ile çalıştığı markalara güç katan Akinon’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Tolga Tatari, aldıkları bu yatırım ile yurt dışında yeni pazarlara açılmalarını hızlandırmak ve yeni teknolojik ürünleri en üst seviye hizmet kalitesi ile buluşturarak, dünyadaki en kuvvetli ticaret platformunu yaratmak istediklerini belirtiyor.

Akinon 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı

Tatari yatırımla ilgili “Akinon olarak Türkiye’de 3 yılda pazar lideri olduk. Biz büyürken teknoloji altyapısını sağladığımız markalarımızın da dijital operasyonlarının büyümesine yardımcı olduk. 2020’de Akinon ticaret platformu ile 4.2 milyar TL’lik bir ticaret hacmi yaratmayı hedefliyoruz. Başarılarımızla Türkiye’de ve yurtdışında birçok fonun dikkatini çektik. Büyümekte olan ve B2B teknolojiler geliştiren şirketlere yatırım yapan SmartFin ile bu yolda ilerlemek bizi heyecanlandırıyor. Bu yatırım ile markalarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımayı ve Türkiye’de yakaladığımız başarıyı global ölçekte sürdürmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Avrupa pazarında 300 milyon euroyu aşan yatırımı bulunan SmartFin yönetici ortağı Jurgen Ingels, güçlü büyüme gerçekleştiren Akinon’u desteklemekten heyecan duyduklarını belirtti. Ingels sözlerine şöyle devam etti; “Akinon’un e-ticaret platformu, pazardaki esnek, modüler ve ölçeklenebilir e-ticaret platform ihtiyacını karşılıyor. Akinon’un alanında küresel bir lider olabileceğinden eminiz.”

Akinon 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı

Akinon Hakkında

2017 yılında Ahmet Emre Sarı, Çağrı Orçan ve Tolga Tatari tarafından kurulan Akinon, geliştirdiği yeni teknolojilerle, dijitalleşen ticaretin geleceğine ışık tutuyor. E-ticaret platformu, pazaryeri entegrasyonları, sipariş yönetim sistemleri, mağaza içi tabletler gibi dijital operasyon ve satış yönetimini destekleyen birçok kurumsal çözüm ile markaların, yurtiçi ve yurtdışı satışlarını tek bir operasyon merkezi üzerinden yönetmeyi sağlıyor. Birçok e-ticaret başarı öyküsüne imza atmış, deneyimli bir ekip tarafından geliştirilen bulut tabanlı ürünler; markaların, müşterilerine dokunduğu her noktada benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatmalarına olanak veriyor.

Kurulduğu ilk iki yıl içerisinde, 17 kat büyüme yakalayarak sektör lideri olan Akinon, Türkiye’de yakaladığı başarıyı global ölçekte de sürdürerek ürettikleri teknolojiyi tüm dünyaya ihraç etmeyi hedefliyor.

  2Yorum

  1. Pingback: 2020 Ocak Ayı Özeti - Hasan Yaşar

  2. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 16 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir