Alternatif Bank’tan bankacılık işlemlerinde e-imza kolaylığı

Alternatif Bank, dijital bankacılık kullanımının arttığı bu dönemde tüzel müşterilerinin talimat süreçlerini e-imza ile dijital ortama taşıdı.

Alternatif Bank, Koronavirüs salgını nedeniyle dijital bankacılık kullanımının arttığı bu dönemde tüzel müşterilerinin talimat süreçlerini e-imza ile dijital ortama taşıdı.

Alternatif Bank’tan bankacılık işlemlerinde e-imza kolaylığı

Bankanın altyapısı sektörde faaliyet gösteren tüm e-imza hizmet sağlayıcı firmalara uyumlu şekilde çalışıyor. Bu sayede Alternatif Bank tüzel müşterileri hangi entegratör firmayla çalışırsa çalışsın,                                  e-imzalı talimat ile bankacılık işlemlerini ıslak imzaya gerek kalmadan, dijital ortamda gerçekleştirebiliyor.

Farklı dosya türlerinde iletilen tüm elektronik talimatlar, Bankanın sistemi tarafından desteklenerek imza doğrulaması yapılıyor. E-imza uygulaması sayesinde tüm talimat ve onay gerektiren dokümanlar güvenli ve hızlı bir şekilde işleme alınabiliyor.

Alternatif Bank, ücretsiz sunduğu EFT ve havale işlemlerinin süresini 30 Haziran’a kadar uzattığını duyurmuştu.

Banka, müşterilerinin internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden yaptığı EFT ve havale işlemlerini 30 Haziran’a kadar ücretsiz sunmaya devam edeceğini duyurdu. Alternatif Bank aynı zamanda, toplum sağlığının korunmasına destek olma anlayışıyla müşterilerini şube dışı kanallardan hizmet almaya yönlendiriyor. Bu kapsamda öncelikli risk grubunda bulunan 65 yaş üzeri ile engelli müşterilerinin, banka sisteminde kayıtlı numaralarından 444 00 55 no’lu Müşteri İletişim Merkezi’ni aradıklarında direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanarak hizmet alacağı uygulamayı da hayata geçirdi.

4-10 Mayıs 2020 tarihleri arasında Bankacılık alanında haftanın gündemini ve öne çıkan haber başlıklarını sizin için derlemiştim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir