Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

Bilişim Medyası Derneği’nde (BMD) Yeni Dönem Başlıyor.

20 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısı sonrası Bilişim Medyası Derneği yeni yönetim kurulu üyeleri açıklandı.

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

20 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında seçime Musa SAVAŞ’ın hazırladığı tek listeyle gidildi. Oylama sonucunda çoğunluk oyu ile Musa SAVAŞ yeniden Dernek Başkanı oldu.

Genel Kurulun ardından 23 Nisan tarihinde gerçekleşen ilk yönetim kurulu toplantısında, yönetim kurulu görev dağılımları da gerçekleştirildi.

 

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

 

Bilişim Medyası Derneği Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri

Bilişim Medyası Derneği Başkanı Musa SAVAŞ oldu.

Bilişim Medyası Derneği Başkan Yardımcısı ( İstanbul ) Cem Kıvırcık oldu.

Bilişim Medyası Derneği Başkan Yardımcısı ( Ankara ) Suat Karabıyık oldu.

 

 

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

 

Bilişim Medyası Derneğine 2018 yılında giriş yapan Arda Meriç, Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği görevine getirildi.

 

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

Ceyhun Mısırlıoğlu Dernek Saymanı, Hasan Genç ve Nurhan Demirel ise, Yönetim Kurulu üyesi olarak yeni yönetimde yer aldılar.

 

 

 

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Hakkında

Türkiye’ de Bilişim ve Teknoloji medyasının gelişmesine katkıda bulunmasının yanı sıra, Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine de katkıda bulunmak amacıyla 20 Şubat 1998 yılında “Bilişim Muhabirleri Derneği” ismi ile kurulmuş ve 2017 yılının ağustos ayında yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmayarak, zamanın getirdiği şartlara da uygun olarak, ismini “Bilişim Medyası Derneği” olarak yenilemiştir.

  • Kuruluş yılından itibaren faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdüren derneğin üyeleri arasında gazete, dergi, haber ajansları, radyo, televizyon, haber portalları ve çalışanları yer alan derneğin hedeflerinden bazıları;
  • Bilişim Medyasını, teknoloji ve bilişim gazeteciliğinin vazgeçilmez bir uzmanlık dalı olarak hissettirmek. Bu yönde yapılacak çalışmalarda bilişim ve teknoloji alanındaki sivil toplum kuruluşlarının da katkısıyla özel çalışmalar düzenlemek.
  • Her teknolojisi ayrı bir uzmanlaşmayı gerektiren bilişim alanında, medya kuruluşlarında fiilen çalışan gazetecilerin, mesleki bilgilerini geliştirmek amacıyla seminerler, eğitim programları düzenlemek.
  • Gazetecilik mesleğini en iyi şekilde temsil etmek. Dernek üyeleri olan meslektaşlara yönelik olarak gerçekleştirilebilecek onur kırıcı her türlü davranış karşısında, gerekli tavrı almak ve gerektiğinde sivil toplum kuruluşları, diğer dernekler ve devlet kurumlarıyla işbirliği yapmak.
  • Üyelerinin mesleki çalışmalarında karşılaştıkları sorunları inceleyerek, bu sorunların çözümü konusunda ilgili kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmak.
  • Mesleğe yeni başlayan (stajyer) bilişim/teknoloji muhabirlerinin eğitimine katkıda bulunmak ve sosyal faaliyetler içerisinde yer almak.
  • Periyodik (günlük, haftalık, aylık, üç aylık) yayınlar çıkarmak, web sitesi ve sosyal medya üzerinden iletişimde bulunmak, organizasyonlar düzenlemek, “Dernekler Yasası” çerçevesinde gelir sağlayıcı girişimlerde bulunmak, amacına uygun tesisler kurmak veya kurulmasını sağlamak, derneğin gerçekleştirdiği faaliyetleri üyelerine eşit olarak dağıtmak, dinlence ve lokal çalışmaları ile dernek üyelerinin birbiriyle iletişimde olmasını ve rahat çalışma alanına sahip olmasını sağlamak.

 

 

  2Yorum

  1. Pingback: Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ndeydik - Fundalina

  2. Pingback: 2018 Yılında Teknoloji Alanında Öne Çıkanlar - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir