Blomkamp Chappie Gösterip Alien Vurdu!

Neill Blomkamp yeni filmi Chappie ile önümüzdeki günlerde şüphesiz kendinden bol bol söz ettirecek. Ancak genç yönetmenin yeni filmi çıkmadan müthiş bir haber geldi.

Blomkamp, daha önce District 9 ile kendini duyurmuş, ardından Elysium ile başarısını perçinlemişti. Her ne kadar Elysium beklendiği kadar epik bir film olmasa da beklentileri tatmin edebilecek kalitedeydi.

calien6

Blomkamp bir süredir instagram hesabından değişik, görülmemiş ve açıkçası çok etkileyici Alien konsept çizimleri paylaşıyordu. Çoğu kimsenin anlam veremediği bu paylaşımlar hayran kitlesini heveslendirse de, Blomkamp yorum yapmaktan kaçınarak “Kısmet” tadında açıklamalar ile yetiniyordu.

calien4

İşin aslı tam da bugünlerde Chappie’nin gösterime girmesine çeyrek kala ortaya çıktı. Genç yönetmen kendi hesabından bundan sonra çekeceğim film bir Alien filmi olacak diyerek, rahmetli Giger’ın konsept çalışmalarından birini takipçileri ile paylaştı.

calien2

Ridley Scott Prometheus 2’yi mi Blade Runner’ı mı çekeyim yok araya bir de Marslı’yı sıkıştırayım derken atı alan Blomkamp, Üsküdar’ı geçecek gibi.

calien3

Alien film hakları Fox şirketinde bulunmakta, bu açıdan yeni bir film çekilmesine engel bir durum yok, ancak eldeki görsellere bakarsak Sigourney Weaver ve Aliens filminin kahramanı Hicks’i görüyoruz. Bu da zaman akışında film hangi dönemi anlatacak sorularına sebep olabilir. Ancak iyi bir senaryo ile yetenekli Blomkamp uzun zamandır beklediğimiz enfes bir Alien filmi ortaya çıkarabilir.

insta

 

Chappie furyası bittiğinde gözümüz bu genç adamda olacak. Bağlı kalın 😉

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir