Dijitalleşen Dünya ve Turizm

Last updated on Mart 2nd, 2016 at 05:07 pm

Dün, Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu akademisyen ve öğrencilerinin davetlisi olarak “Dijitalleşen Dünya ve Turizm” paneli için davetliydik. Hem turizm sektörünü konuştuğumuz, hem de gelecek açısından yapılabilecekleri aktardığımız bu özel güne dair izlenimlerimi ve aldığım notları sizinle paylaşıyorum.

Kuşadası Golf & Spa Resort Hotelde gerçekleşen “Dijitalleşen Dünya ve Turizm” paneli 100’e yakın öğrenci ve alanında uzman panelistlerin konuşmaları ile gerçekleştirildi. iquee.m Dijital Ajans‘ın organizasyonu ile katıldığımız bu harika etkinlik, bilgimizi aktarmak ve olabildiğince öğrencilere katkı sağlayabilmek adına hepimize büyük gurur verdi.

 

Dijitallesen_dunya-ve-turizm9

Işıl ışıl ve meraklı gözlerle bizleri dinleyen fakülte öğrencilerinin ilgisi hepimizi duygulandırdı. Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu‘nun  çok değerli akademisyenlerinin bu bölgenin turizm sektörüne ve öğrencilerine kattıkları değer çok büyük. Benim daha önce pek rastlamadığım bir sinerji ile çalışmalarını yürütüyorlar. Çabalarına ve çalışmalarına hayranlık duydum, iyi ki varlar. Öğrencileri ile ilişkileri olağanüstü. Yarınımızın aydınlık ışıkları gençlerimizin böyle değerli ellerde geliştiklerini görmek gurur verici.

 

abdullah-sevdi

Panelimizin moderatörlüğünü gerçekleştiren Sayın Doçent Doktor Abdullah Tanrısevdi hepimizin hayranlığını kazanan çok değerli bir isim. Moderatörlüğün kitabını yazsa eminim hepimiz okuruz. Konuşmalarımızı gerçekleştirdikten sonra yaptığı özetleri hep hatırlayacağız. Panelistler olarak bilgimizi sunduktan sonra bir bilen tarafından nasıl anlaşıldığı ile ilgili geri bildirim alabilmek gerçekten çok değerli.

 

Dijitalleşen Dünya ve Turizm panelinin ilk konuşmasını IATI Konaklama Bölümü Direktörü Bahadır Gerçek yaptı. Sektörden biri olmanın yanı sıra, Akdeniz Üniversitesi mezunu olarak güncel bilgileri ve deneyimini öğrencilerle paylaştı.

 

funda-gulec

İkinci konuşmacı olarak ben yer aldım ve sunumumda aşağıdaki başlıklara yer verdim.

 • Seyahat ve Turizm.
 • Dijital Dünya gerçekleri.
 • Müşteriler nerede ve beklentileri nedir?
 • Türkiye ve Dünya’da neler oluyor.
 • Gelecekte bizi neler bekliyor.

Güncel verilerle desteklediğim sunumumun umarım bir katkısı olmuştur…

 

Benim ardımdan Crystal Hotels Danışmanı Adil Gürkan konuşmasını yaptı ve bizlere sektör deneyimlerini aktardı.

 

Dijitallesen_dunya-ve-turizm8

Öğle arasında Kuşadası Golf & Spa Resort Hotel‘in nefis açık büfe lezzetleri ile günümüzü taçlandırdık.

 

hasan-yalcin

Öğleden sonra Web Arayüz Tasarımcısı Hasan Yalçın, “Online Seyahat Endüstrisi ve Ekosistemi” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda, dünyadan ve ülkemizden e-turizm istatistikleri eşliğinde, seyahat satın almanın 5 önemli aşamasını örneklerle aktardı. E-turizmin geleceğine dair öngörüleri ile sunumunu tamamladı.

 

ozel-oytun-turkoglu

Ardından sahneye Markör Markalaştırma Ajansı Başkanı Özel Oytun Türkoğlu geldi. Kendisi ile sosyal medya üzerinden uzun süredir takipleşmemize rağmen bu panel vasıtasıyla tanışabildik. Sunumu hem markalaşma adına hem de kurumsal marka oluşturma konusunda ışık tutan adımlar ve çok değerli bilgiler ile dolu doluydu. Sunumunu öyle eğlenceli ve dinamik şekilde aktardı ki, hepimiz hayran kaldık. İletişim önemli bir güç ve bu güç Türkoğlu’nun her cümlesine pozitif yansıyor. Umarım burada başlayan dostluğumuz devam eder.

 

seden-algur

Bir sonraki panelist, Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Dr. Seden Algür idi. Öğrencilerinin coşkulu alkışları eşliğinde sahneye geldi ve enerjisi ile hepimizi büyüledi. Oluşan bu değerli sinerjinin en önemli parçalarından biri Sayın Algür. Kendisini tanımaktan hem büyük mutluluk hem de onur duydum.

 

mehtap-yucel

Son olarak sahneye Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Mehtap Yücel geldi. Sayın Yücel çok değerli ve alanı konusunda araştırmacı bir isim. Hem onu dinlediğim hem de tanışma şansı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

 

Dijitallesen_dunya-ve-turizm2

Dijitalleşen Dünya ve Turizm paneli Sayın Doçent Doktor Abdullah Tanrısevdi’nin bizlere katılım belgelerini vermesi ile sona erdi. Panelde konuşma şansı bulduğum ve böyle değerli bir organizasyonu takip edebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Turizm sektörü her ne kadar zor bir eşikten geçiyor olsa bile gelecek adına umudunu kaybetmemeli. Yapılacak çok iş var ve bu konuda motivasyona, en önemlisi desteğe duyulan ihtiyaç.

 

Dijitallesen_dunya-ve-turizm4

Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin samimiyeti ve enerjisi hepimize yansıdı. Gelecek adına umut doluyum, kendilerine güveniyorlar ve harika ellerde şekilleniyorlar. Umarım yakın zamanda tekrar onlarla birlikte olabilme şansı bulurum.

 

Dijitallesen_dunya-ve-turizm6

 

Organizasyonda büyük emeği geçen değerli dostum Berkun Meral‘e de özel teşekkürü borç bilirim.

berkun-meral

 

 

  4Yorum

 1. Avatar Abdullah Tanrisevdi   •  

  Ben de sizin bu guzel panel yorumlariniz icin tebrik etmek istiyorum. Harika kaleme almissiniz…..umarim bir gun tekrar bir baska ortamda gorusme firsati bulabiliriz…m

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Hocam çok büyüksünüz ve hepimizde yeriniz çok özel… Dileklerinize katılıyorum, umarım tekrar görüşme fırsatımız olur 🙂 Saygılarımı sunuyorum.

 2. Avatar Seden Algür   •  

  İyi ki geldiniz, iyi ki sizi tanıdık. çok mutluyum 🙂

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Ne şahanesiniz 🙂 İyi ki sizleri tanımışım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir