FinTech alanında haftanın gündemi 16

FinTech alanında haftanın gündemi 16 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 16

28 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberlerini ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Akinon 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı

Bu yatırım ile Akinon, gelişmekte olan teknoloji şirketlerine yatırım yapan Venture Capital Fonu SmartFin’den 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı. Bu yatırım ile Akinon, AR-GE çalışmalarını ve yeni pazarlara açılımını hızlandırmayı hedefliyor. AR-GE çalışmalarını ve yeni pazarlara açılımını hızlandırmayı hedefliyor.

PİLOT’un 8. dönem girişimleri belli oldu

Türk Telekom’un teknoloji odaklı erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği PİLOT’un 8. dönem girişimleri belli oldu.

Papara iletişim çalışmaları için PİAR İletişim’i seçti

Kullanıcılara güvenli, basit ve adil finansal hizmetler sunan Papara, tüm iletişim çalışmalarını artık PİAR İletişim ile yürütecek.

Softtech Akademi Tersine Mentorluk programı başlıyor.

Yeni neslin isteklerini doğru algılayabilmek ve beklentilerini karşılayabilmek adına tersine mentorluk programının önemine inanan Softtech, geliştirilen programla geleceğin çalışanlarını dinliyor. Softtech’in uyguladığı #nofilter Tersine Mentorluk programı, yeni neslin, şirketin gelecek iş modellerine, yöneticilerin ve tecrübeli çalışanların fikirlerine yön vermesine imkan sağlıyor.

Teknoser’in sunduğu ve NetDataSoft tarafından geliştirilen Divvy Drive

Teknoser tarafından sunulan Divvy Drive, verilerin bulut ortamında yurtiçinde güvenle saklanmasını ve kolayca erişilebilmesini sağlıyor.

Tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen ve sistem entegratörü Teknoser tarafından sunulan Divvy Drive, verilerin bulut ortamında yurtiçinde güvenle saklanmasını ve kolayca erişilebilmesini sağlıyor.

iPara Kurban Bayramı’nda artışa geçen eticaret verilerini açıkladı

iPara Kurban Bayramı ’nda artışa geçen eticaret verilerini açıkladı. Kurban Bayramı’nda online alışveriş yüzde 53 büyüdü.

iPara, koronavirüs salgınının etkisinde geçen Kurban Bayramı’nda artışa geçen eticaret verilerini açıkladı.

OZAN Gaming in Turkey ile Anlaştı

OZAN Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş., oyun ve espor alanlarında, pazarlama stratejisi ve espor projeleri için Gaming in Turkey ile anlaştı.

Workup 7. dönem girişimleri belli oldu

Workup 7. dönem girişimleri belli oldu. Workup Girişimcilik Programı’nın 7. dönemi kendi alanlarında başarılı 18 yeni girişim ile başlıyor.

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. Pandemi süreci çalışmalarını kendisinden öğrendim.

VakıfBank’tan alışverişe QR kodlu dokunuş

VakıfBank kredi kartı sahipleri artık BKM aracılığıyla uygulamaya katılan tüm banka POS’larında, akıllı telefonlarıyla QR Kod ile ödeme yapabilecek.

Deloitte EMEA Technology Fast 500 Listesi açıklandı

Tüm dünyada en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Listede 20 Türk teknoloji şirketi bulunuyor. 

Listeye girmeye hak kazanan şirketlerin listedeki konumu, sektörü, büyüme ivmesini aşağıda bulabilirsiniz. 

QNB FinansbankQNBEYOND hızlandırma programı ilk dönem mezunlarından Kassa ile mobil cüzdan iş birliğini hayata geçirdi.

BBVA ve Google’dan dijital bankacılıkta işbirliği

BBVA ABD, müşterilerine Google Pay aracılığıyla dijital bankacılık çözümleri sunmak için Google ile işbirliği yaptığını açıkladı.

İş Bankası WeChat Pay işbirliğini fiziki POS’larına taşıdı

İş Bankası TenPay Payment Technologies Co. Ltd ile yaptığı anlaşma çerçevesinde WeChat Pay kabulünü fiziki üye işyerlerine de taşıdı.

FinTech alanında haftanın gündemi 15

20  – 27 Temmuz 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz ilgili yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 17 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir