FinTech alanında haftanın gündemi 25

FinTech alanında haftanın gündemi 25 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 25

12 – 18 Ekim 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Tam Faktoring Papara Card piyasaya sunuldu

Tam Faktoring’in elektronik para kuruluşu Papara ile birlikte hayata geçirdiği Tam Faktoring Papara Card, Tam Faktoring’in sayısı 100 bine ulaşan, ağırlıklı esnaf ve KOBİ’lerden oluşan müşteri portföyüne özel olarak geliştirildi.

MNG Kargo şubelerine PaySafe – Akıllı Kasalar yerleştirilmeye başlandı.

Yaptığı teknolojik yatırımlarla öne çıkan MNG Kargo, şubelerine Akıllı Kasalar yerleştiriyor. Birleşik Ödeme ile yapılan ve bir ilk olan bu işbirliği sayesinde şubelerdeki nakit para anında dijitale dönüştürülüyor ve ilgili banka hesaplarına geçirilebiliyor. Böylece paraya 7/24, gün ve saat bağımsız ulaşılabiliyor.

Mono App mobil uygulamasıyla markalar ile iletişimde yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor.

QNB Finansbank’ın kurum içi girişimcilik programı olan QNBEYOND Fikir Kampı’nın ilk dönem kazananlarından IBTech yöneticilerinden Ünal Sezer; Mono App mobil uygulamasıyla markalar ile iletişimde yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Innovera Genel Müdürü Murat Tora Röportajı

Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü Innovera’nın Genel Müdürü ve sektörün duayeni Murat Tora ile özel bir röportaj gerçekleştirdim.

Tüketiciler yeni nesil ödeme sistemlerine yöneliyor

COVID-19 pandemisiyle birlikte tüketicilerin alışveriş ve ödeme yöntemi alışkanları da değişti. Bu dönemde tüketicilerin yaklaşık %50’si online ödeme yöntemlerini tercih ederken yeni nesil banka ve ödeme sistemlerindeki rekabet de artış gösterdi.

Geleceğin teknolojilerini tüketiciler belirliyor

Edenred Türkiye CIO’su Göksel Marangoz, önümüzdeki dönemde yapay zeka uygulamalarının güçlenmesi ile birlikte özellikle Chatbot ve Robotik Otomasyon uygulamalarının hayatın her alanında karşımıza çıkacağına dikkat çekti.

Kuveyt Türk’ten çocuklar için yeni ürün “Dijital Kâşif”

Kuveyt Türk, hesabını bilen ve keşfetmeyi seven çocuklar için ‘Dijital Kâşif’ ürünlerini hayata geçirdi. Dijital Kâşif ile çocuklar, hem harcamalarını kontrol ederek gelecekleri için birikim yapabiliyor hem de bilinçli birer tüketici olma yolunda finansal okuryazarlık seviyelerini artırabiliyor. Kuveyt Türk, yeni ürünleriyle çocukları bilinçli tüketime, ebeveynleri de çocuklarının geleceğini güvence altına almaya davet ediyor. 

Paylink Temassız Ödemeleri Bir Adım Öteye Taşıyor

Müşterinin, ödeme noktasında olmasına gerek kalmadan tahsilat yapabilen Paylink teknolojisi, ödeme için oluşturduğu güvenli bağlantı üzerinden 7 gün 24 saat boyunca, tüm kredi kartlarıyla işlemi gerçekleştirebiliyor. 

PayTR, KiraPratik ile yaptığı işbirliği ile; kiracılara ödemelerde büyük bir kolaylık ve yenilik sunuyor.

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR ile KiraPratik işbirliği, kiracılara ödeme sorunlarını giderecek büyük bir kolaylık sunuyor. Artık kiracılar, PayTR ödeme altyapısı sayesinde kira ödemelerini ön ödemeli kartlar, banka kartları ya da kredi kartlarıyla güvenli ve hızlı bir biçimde gerçekleştiriyor.

Doktorlar finansal süreçlerini Ovinot’la takip ediyor

Pandemi nedeniyle muayenelerini ya da kontrollerini hastanelere gitmeden yaptırmak isteyen pek çok kişi, serbest olarak mesleğini icra eden doktor ve diş hekimlerine yöneldi. Ovinot, iş yükü artan hekimlerin e-makbuz işlemlerini kolaylaştırarak onlara zaman kazandırıyor.

COVID 19 ve Küresel E-ticaret Dinamikleri Raporu yayımlandı

Türkiye dahil 14 ülkede faaliyet gösteren Inveon, global faaliyetlerinin bir adımı olarak Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) ve İsviçre E-ticaret ve Dijital Derneği (NetComm Suisse) ile ortak olarak “COVID-19 ve Küresel E-ticaret Dinamikleri” başlıklı bir rapor hazırladı.

Erçin DEDEOĞLU Apsiyon Yazılım Geliştirme Müdürü oldu

Yazılım sektöründe uzun yıllar farklı firmalarda deneyim kazanan Erçin DEDEOĞLU Apsiyon’un Yazılım Geliştirme Müdürü olarak atandı.  

Payten’den Sigorta Sektöründe Bir İlk

Payten, sigortacılık işlemlerinin güvenli ve hızlı yapılmasını sağlayacak geliştirmesini tamamlayarak sektörün hizmetine sunduğunu duyurdu.

IFW 2020 Online’ın ilk gününde ödeme sistemleri tüm yönleriyle ele alınacak

İstanbul Fintech Week (IFW) bu yıl 9-13 Kasım haftasında Covid-19 pandemisi dolayısıyla tamamen online olarak düzenleniyor. IFW 2020 Online’ın ilk gününde ödeme sistemleri tüm yönleriyle ele alınacak. 

http://fintechtime.com/tr/2020/10/ifw-2020-onlinein-ilk-gununde-odeme-sistemleri-tum-yonleriyle-ele-alinacak/

Vertiv Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Zekai Güler Röportajı

Sektörün en köklü ve öncü markalarından olan Vertiv’in Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Zekai Güler’e sorularımı ilettim.

Metro Türkiye Metro Fast teknolojisi Kullanmaya başladı

Makine öğrenimi teknolojisi ile alışverişin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan ve Türkiye’de bu yönü ile bir ilk olan Metro Fast ile müşteriler, ürünlerini mobil uygulama üzerinden barkod okutarak alışveriş arabalarına ekleyebilecek ve alışverişin sonunda saniyeler içinde sepetin doğrulamasını yaparak doğrudan ödeme yapabilecek.

Thodex’in ilk reklam filmi yayında

Türkiye’nin global kripto para alım satım platformu Thodex, sektördeki üçüncü yılını ve ABD’den aldığı lisans sayesinde kullanıcılarına tam donanımlı global bir platform sunmaya başlamasını reklam kampanyasıyla kutluyor.

FinTech alanında haftanın gündemi 24

6 – 11 Ekim 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir