FinTech alanında haftanın gündemi 55

FinTech alanında haftanın gündemi 55 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 55

20 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim.

Param, 6 ayda yaklaşık 8 kat büyüyerek liderlik koltuğundaki yerini perçinledi.

2020 yılını rekorlarla kapatan Param, 6 ayda yaklaşık 8 kat büyüyerek liderlik koltuğundaki yerini perçinledi.

Yılın ilk yarısında ParamPOS, işlem hacminde yüzde 667, işlem adedinde yüzde 2513 oranında büyüdü. ParamKart’ta ise işlem hacminde yüzde 160, işlem adedinde yüzde 353’lük bir büyüme yaşandı. Param markasının kurucusu Emin Can Yılmaz, “Sektör liderliğini sürdürmemizde, B2C ve B2B müşterilerimize sunduğumuz geniş ürün gamımızın yanı sıra son dönemde yaptığımız yatırımların da önemi büyük” dedi.

Tarfin “Tarfin Zahire” hizmetini duyurdu

Tarfin, çiftçileri satış ve pazarlama konusunda güçlendirecek çözümü Tarfin Zahire’yi hayata geçirdi. 

Tarfin, çiftçileri ve tarım ekosistemini finansal teknolojinin gücüyle buluşturmaya devam ediyor. Hasadından maksimum verimi almak için tüm yıl tarlada emek veren çiftçilerin emeklerinin karşılığını en kârlı şekilde alabilmelerini sağlamayı amaçlayan şirket, Tarfin Zahire hizmetini duyurdu. Tarfin Zahire, ilk olarak tarımsal üretime en fazla katkı sağlayan illerden Konya, Ankara, Çorum, Amasya’da hizmet vermeye başladı. Kısa süre içinde tüm Türkiye’de açılacak olan çözümle çiftçiler hasat zamanında mahsulünü en kârlı şekilde satmak için seçtiği alıcı ile buluşabilecek.

Paraşüt’e “SGK’ye fatura kesme” özelliği geldi

Paraşüt, mükelleflerin e-faturaya geçiş süreçlerini kolaylaştırırken, zaman ve maliyet gibi önemli avantajlar sunmak üzere “SGK’ye fatura kesme” özelliğini geliştirdi.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, SGK’ye ve bağlı kurumlarına iletecekleri faturaları Paraşüt üzerinden kesip satış, stok ve cari hesap takibini aynı ekrandan yaparken, faturalama süreçlerini de hızlandırabiliyor. 

“Paymes Genç Yetenek” programı duyuruldu

Paymes, genç yöneticileri iş hayatına kazandırmak amacıyla uygulamaya aldığı “Paymes Genç Yetenek” programını duyurdu.

Paymes’in girişimci ruhuyla da örtüşen programa üniversite son sınıf ya da yeni mezun olmuş, kendine güvenen, yeni fikirler üretmeyi ve hayata geçirmeyi seven gençlerin başvuruları bekleniyor. Programda yer alacak yetenekler program boyunca; Paymes paydaşlarından, Paymes’in iş ortaklarından, Paymes yöneticilerinden ve global fintech şirketi yöneticilerinden çeşitli eğitimler alacaklar.

Param Kurban Bayramı’na ilişkin verilerini duyurdu!

Param, Kurban Bayramı’na ait alışveriş verilerini açıkladı. Param’ın verilerine göre hem ParamKart hem de ParamPOS ile en çok alışveriş, bayramın ikinci gününe denk gelen 21 Temmuz’da yaşandı. Bu yıl 19-24 Temmuz tarihleri arasında yaşanan Kurban Bayramı tatilinde, en çok alışveriş yapılan yerler ise bakkal, süpermarket ile çeşitli perakende satış dükkanları oldu. 

Octet ilk 6 ayda 900 Milyon TL işlem hacmi açıkladı!

Octet Türkiye, 2021’in ilk 6 ayını 900 Milyon TL’nin üzerinde işlem hacmi ile kapatırken, pandemide artan talep ve kullanım oranlarıyla birlikte istihdamda da %33 oranında artış sağladı.

Mükellef, yeni hizmeti Mükellef Lite’ı duyurdu!

Mükellef, Mükellef Lite hizmetiyle bireysel girişimcilere çözümler sunmaya devam ediyor. Yılbaşı’nda yürürlüğe giren kanun ile bir vergi dönemi içinde geliri 240 bin TL’yi aşmayan evden üretim yapan mikro girişimciler vergiden muaf tutulurken, geliri 240 bin lirayı aşanların ise şirket kurarak sonraki satışları için fatura düzenlemesi gerekiyor. Mükellef Lite bu noktada devreye girerek girişimcilerin şirket kurmadan finansal süreçlerini yönetmesine imkân sunuyor.

FinTech alanında haftanın gündemi 54

12 – 19 Temmuz tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir