İNGİLİZCE ve IELTS

Düzenlenen anketlere göre bu yılki verilerine göre, Türkiye’den İngiltere’ye eğitim ve göçmenlik başvuruları yüzde 20 artışa göstermektedir. Yetkililer şunları dile getirdi bu artış doğrultusunda IELTS sınavının bilgisayar üzerinden de yapılabilmesini sağladıkları olduğunu dile getirdi. Bakırköy İngilizce kursları bu konuda en büyük destekçiniz.

Bilgisayar üzerinden online sistemlerden IELTS sınavına, girecek olan bireylerin daha hızlı sonuca erişebilmesi adına seçenek olarak hayata geçirilmiştir. Aynı zamanda hem iç hem de Birleşik Krallık pazarındaki talep artışını değerlendirildi. İngiltere’ye kariyer ve eğitim olanakları için gitmek isteyen ilgili kişilerin daha da arttığını gösteren ankette; 1 Ocak 2018’den bugüne dek geçen dokuz aylık zamanı geçen seneyle karşılaştıracak olursak, talep bir hayli yoğun ve artmaya da devam ettiği belirlenmiştir.. Bakırköy İngilizce Kursları size yurt dışında okuma imkanı sağlamaktadır.

 

IELTS sınavına girebilmek için Türkiye’de genellikle de iş ve eğitim başvurularında yüzde 42 oranında ciddi bir büyüme söz konusu. Son senelerde yaşanan bu artış doğrultusunda, taleplerin hepsine cevap verebilmek adına kağıt ve kalem üzerinde yapılan IELTS sınavına alternatif olarak online bilgisayar üzerinden IELTS hayata geçirilmiştir.. Sınavın sona ermesi ardından 5 ila 7 iş günü arasında sonuçlara ulaşabiliyorsunuz ve haftanın 7 günü; sabah, öğleden sonra ve akşam olmak üzere üç farklı saat diliminde ve daha fazla lokasyonda sınava girebilmek mümkündür.

 

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallıklara yapılan yerleşimlerde en çok kullanılan yaygın İngilizce sınavı olarak bilinmektedir. IELTS, 10 binin üzerinde üniversite, okul, iş ve göçmenlik kurumları tarafından tanınmaktadır. Bu kurumlar arasında Avustralya ve Birleşik Krallık’taki tüm üniversiteler ile ABD’deki önde gelen kurumlar yer alıyor. IELTS’in başarısı, ‘Dinleme’, ‘Konuşma’, ‘Okuma’ ve ‘Yazma’ gibi dört temel dil becerisini ölçen yüksek kaliteli bir sınav olmasında yatıyor. IELTS, Birleşik Krallık ve Avustralya’daki özel araştırma ekipleri tarafından destekleniyor ve dünya çapında 140’tan fazla ülkede bulunan sınav merkezleri üzerinden yönetiliyor.

 

Yabancı dil öğrenmenin getirileri Bakırköy İngilizce Kursu gibi eğitim kadrosu güçlü ve yenilikçi dil okullarında daha da farkına varmanız mümkün. Bireyler neden İngilizce dil eğitimi almalı sorusuna Bakırköy İngilizce Kursları eğitmenlerinden Hakan Bardakçı’nın verdiği cevap ; Kendi ana dili olmayan bir dil yada bildiği tüm diller açısından farklı konumlarda iş ve eğitim imkanına sahip insanların daha özgüven sahibi ve bilir kişi olabileceği kanaati getirdiğine inandıklarına ve bunu kişilerde tesr ettiklerini savunurlar. Bilinen dil seviyeleri çoğu zaman saygınlık değeri ve kültürü arttırabilmektedir. Nedeni her ne olursa olsun İngilizce eğitiminde üstün başarılara imza atmak bir dil okulu için de en önemli hedeftir. İngilizce yaşamın bir parçası haline gelen ve tüm dünya çapında ikinci dil olarak konuşulan ve karşılıklı anlaşılabilen tek dil olarak benimsenmiştir. Farklı bir dili konuşuyor olabilmek o dille ilgili herşeyin biliniyor olması anlamına gelmemektedir. Bir dil öğreniliyorsa eğer; dilin yapısı, kökeni, kuralları ve grameri ile en ince ayrıntısına kadar özenli bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. İngilizce Dil Okullarının da amacı, kişilere İngilizceyi en iyi ve sağlıklı bir şekilde öğretmektir.”

Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursu Şubesi ile iletişime geçerek avantajlar ve fırsatlardan yararlanmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir