MediaMarkt 57. Mağazasını Mersin Mezitli’de açtı

MediaMarkt, 57. mağazasını Mersin Mezitli’de açtı.

28 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen açılışa yoğun ilgi gösteren teknoloji severler, açılışa özel indirimlerle alışveriş keyfini doyasıya yaşadı.

Mersin’deki ikinci MediaMarkt mağazası olan Mezitli mağazasında toplamda 850 metrekare satış alanı bulunuyor.

‘Ürün çeşitliliğimizi ve hizmet kalitemizi bir kez daha Mersinlilerle buluşturduk’

2017 yılında gösterdikleri büyüme performansıyla yıl sonu hedeflerine ulaştıklarını belirten MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım;MediaMarkt olarak kesintisiz büyüme stratejimiz doğrultusunda yıl sonu hedeflerimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüketiciyi merkeze alan anlayışımızla onların beklentilerine kulak vererek en iyi konumlarda yer alan mağaza yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda 57. mağazamız ile Mersin Mezitli’de, onbinlerce üründen oluşan çeşitliliğimizi ve hizmet kalitemizi bir kere daha tüketicilerle buluşturduk. 2018 yılında da devam ettireceğimiz yatırımlarımız ve başarılı performansımızla Türkiye’nin açık ara lider tüketici elektroniği perakendecisi olma hedefimizedoğru emin adımlarla yürüyoruz. ” dedi.

 

2016’dan 2017’ye Media Markt Türkiye 

2016’dan 2017’ye Media Markt Türkiye

 

Şubat ayında Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı büyüyen yeni nesil elektronik perakendecisi Media Markt’ın basın toplantısı için bir araya gelmiştik.
Media Markt Türkiye’nin yeni İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Media Markt’ın 2016 yılı değerlendirmesini ve 2017 yılı planlarını öğrenme fırsatı bulduk.

14 yıl boyunca Philips Elektronik’in yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında üst düzey yönetici olarak görev alan ve ülkeye döndükten sonra Doğan Online ve LC Waikiki’de Genel Müdürlük görevlerini yürüten Gökyıldırım, yeni görevinde ilk kez bizlerle bir araya geldi ve Media Markt’ın 2016 yılı değerlendirmesinin ardından, 2017 yılı hedeflerini bizlere aktardı.

Gökyıldırım’ın açıklamalarına göre, pazarın toplam büyüklüğü 2016 yılında yaklaşık 46 milyar lira olarak gerçekleşti.
Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve karını artıran ülke organizasyonu olduklarını belirten Gökyıldırıım, “Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olmak” vizyonu ile bunu başardıklarını belirtti.

Geçtiğimiz yıl “Gülmek Sana Yakışıyor” kampanyasıyla The One Award başta olmak üzere 13 farklı ödül kazanmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Gökyıldırım, Barselona’da açılan MediaMarkt Digital Store’un videosunu bizlerle paylaştı.

 

 

  1 Yorum

  1. Deniz Arı   •  

    Merhaba, sayfanızda Media Markt Mezitli şubesinin iletişim bilgilerini bulamadım. Konuyu okuyan diğer ziyaretçilerinde faydalanması için mağazanın iletişim bilgileri ve yol tarifine http://www.tikla.com.tr/media-markt-mezitli-subesi.html adresinden bakabilirler. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir