Philips Lumea Deneyimim

Yoğunlaştırılmış Atışlı Işık Teknolojisini (IPL) kullanan Philips Lumea IPL ile ilk bir ayımı tamamladım.

Tüylerin doğal bir biçimde dökülmesine ve yeniden uzamasını önlemeye yardımcı olan bu teknolojik ürün daha şimdiden etkisini göstermeye başladı. Lumea, istenmeyen tüylerle vedalaşmayı vaadeden ve teknolojik açıdan yenilikçi bir ürün. Detayları öğrenmek için lütfen okumaya devam edin.

Tavsiye Kanalı‘nın yeni kampanyası sayesinde Philips Lumea IPL ile tanıştım ve ilk bir ayımı tamamladım. Acısız, zahmetsiz ve evimin konforunda gerçekleştirdiğim seanslar sonrasında mevcut tüylerimin yarısından fazlasından kurtulmuş oldum. Üstelik tüm bu seanslar kısa sürede gerçekleşti ve sonrası için büyük bir rahatlık sağladı.

Cihazın bendeki başarısının ardından eşimde de kullanmaya başladık. Nede olsa kıl ve tüy biz kadınlara özel bir sorun değil. Bu açıdan cihazın kadınlara özel bir ürün olmadığını, erkeklerin de hayatında konfor sağlayacağını hatırlatmak isterim…

Şimdi gelelim deneyim dönemimin detaylarına.

 

philips-lumea-benim_zamanim

 

Philips Lumea IPL hangi bölgelerde kullanılır? 

Philips Lumea’yı bacak, dudak üstü ve eşimin sırt bölgesinde kullanıyoruz. Philips Lumea’nın ortalama 100 dakikada tam şarj oluyor. Tam şarj tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz kadar yeterli geliyor.

Hatırlayacağınız gibi bir önceki yazımda size teknik detaylardan ve kullanım türlerinden bahsetmiştim. Philips Lumea IPL’in yüksek performanslı lambası 140.000’den fazla ışık darbesi gönderiyor. Bu minimum 370 seans cihazı kullanabileceğimiz anlamına geliyor. Yani hem size hem de eşinize yetecek bir performans sağlıyor.

 

 

Philips Lumea IPL Uygulama Süreleri 

Cihaz ortalama olarak aşağıdaki sürelerde işlemi tamamlamanızı sağlıyor.
Alt bacak 8 dk
Koltuk altı 1 dk
Bikini çizgisi 1 dk
Yüz bölgeleri 1 dk

Erkekler için sırt bölgesi ise kıl yoğunluğuna bağlı olmak ile birlikte 7-8 dakikada bitiyor.

 

Philips_Lumea_ipl

Philips Lumea IPL nasıl kullanılır?

Philips Lumea’yı kıllarınızdan arınmış cilde uygulamanız gerekiyor. Örneğin jilet veya ağda sonrası kullanabilirsiniz. Çünkü ışığın kıl köklerinize ulaşabilmesi için cildinizin temiz olması gerekiyor. Cihazın uyguladığı ısı enerjisi tüy köklerine nüfuz ederek, tüy kökünün uyku evresine girmesini sağlıyor. Bunun sonucunda ise tüyler doğal biçimde dökülüyor ve yeniden uzaması önleniyor. Kılların tekrar çıkma yoğunluğu kişiye göre değişen bir durum. Bir sonraki seans için yine temiz bir cilt gerekiyor ve işlemi tekrar ediyorsunuz. Eğer ağda ile cildinizi temizleyecekseniz, uygulama için ortalama bir gün kadar beklemenizde fayda var ki cildiniz dinlenebilsin. Ağda sonrası acıyı hissedince iyi ki Lumea var diyorsunuz. Acıdan ve tüylerden kurtulmanın en pratik yolu en nihayetinde. Bu arada tüy dökücü krem kullanmayın çünkü en nihayetinde içerisinde kimyasal bir formül var ve vücutta nasıl bir araz bıraktığı belli değil.

 

Philips Lumea IPL’i kimler kullanabilir?

Philips Lumea, doğal rengi koyu sarışın, kahverengi ve siyah olan tüyler için kullanılabiliyor. Yani kızıl, açık sarı ve beyaz – gri tüyler için ve hatta çok koyu tenler için uygun değil. Yani çok esmer tenli iseniz Philips Lumea cildinizde etkisiz kalacaktır.

Lumea’yı hamileler kullanamıyor. Cildinizde leke ve ben var ise bu bölgede kullanmamalısınız. Dövme için de aynı şey söz konusu.

 

Ben şimdi arta kalan tüylerim için Lumea’yı kullanmaya devam edeceğim. Bitene kadar seanslara devam. Bu arada #benimzamanim hashtag’ini takip etmeye devam edin. Philips Lumea ile ilgili deneyimlerimizi bu etiket altında sizlerle paylaşıyoruz.

 

Philips Lumea IPL ile ilgili ilk yazıma buradan http://www.fundalina.com/philips-lumea-ipl-ile-tanisin/ ulaşabilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

  2Yorum

 1. Avatar Enes   •  

  İnceleme yazınız için teşekkürler.
  Açıkçası ben ürünün alınmaya değer olup olmadığına dair araştırmalar yaparken tesadüfen tamda sizinde birkaç hafta sonra bunun hakkında yazdığınızı gördüm. Tecrübelerinizi daha sonra yazacağınızı belirtmiştiniz. 1-2 aylık süreçten sonra tekrar yazdınız ama yinede uzun süreli bir gözlemin daha iyi olacağını düşündüğüm için bekleyişe geçtim, mümkünse tekrar bir yazı bekliyoruz.
  Teşekkürler.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Merhaba, hassas bir cilt yapım olduğu için sonbahar sonu kullanmaya devam etme kararı almıştım. Malum cihaz kullanımı sonrası güneşten cildinizi kollamanız gerekiyor. Haklısınız yenilenmiş bir deneyim yazısı hazırlamalıyım. Yazıma mutlaka ek yapıyor olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir