Startup Carnival 2017 Boğaziçi Üniversitesi’nde Gerçekleşti

Last updated on Haziran 22nd, 2017 at 08:37 am

Gelin sizi Startup Carnival‘a götüreyim.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki girişimcilik ekosisteminin ve girişimcilik kültürünün en eğlenceli etkinliklerinden biri olan Startup Carnival, liseli girişimcilerden üniversite mezunlarına, fark yaratan çok sayıda startup’ın katılımıyla bu yıl ikinci defa gerçekleştirildi.

20 Mayıs 2017’de Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleştirilen etkinliğin destekçileri ise İş Bankası ve Iyzico idi.

Startup Carnival Nedir?

Startup Carnival, Türkiye’nin önde gelen girişimci dostu kurumların ve girişimcilerin desteği ve birçok okuldan gönüllülerin enerjisiyle gerçekleşen ücretsiz bir etkinlik. Katılımcılar, gün boyu süren müzik ve açık hava etkinlikleri eşliğinde girişimcilerin edindikleri tecrübeleri ilk ağızdan dinleme şansı yakalıyor.

İlki geçen yıl Garaj ve Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen  “Startup Carnival”, bu yıl İş Bankası ve Iyzico’nun desteğiyle 20 Mayıs’ta üniversitenin Güney Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte, 60 startup firması ve 2.000’e yakın ziyaretçi ağırlandı. Karnavalda başarılı startup temsilcileri ile girişim dünyasına ilgi duyan meraklı üniversite ve lise öğrencileri buluştu.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi, Endeavor ve Garaj işbirliğiyle gerçekleştirilen ilk Startup Carnival, 1 Ekim Cumartesi Günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydan’da düzenlenmişti. Startup Carnival, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te 50’den fazla başarılı girişimi ve aralarında yatırımcıların, mentorların, girişimci adaylarının yer aldığı yüzlerce katılımcıyı bir araya getirmişti.

Startup Carnival, Basketbol Milli Takım Kaptanı ve Galatasaray Spor Kulübü’nde forma giyen Sinan Güler’de etkinlikteydi. Liseli girişimciler ve renkli katılımcı profiliyle dikkat çeken Startup Carnival, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Genel Koordinatörü ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker’in açılış konuşmasıyla başladı.

Toker, ilki geçen sene gerçekleştirilen etkinliğin önümüzdeki yıllarda daha da zenginleşerek devam edeceğini belirtti. Geçtiğimiz bir yıl içinde girişimci olarak iki ayrı startup’ta kuruculuk yaptığını ifade eden Toker, Türkiye’de girişimciliğin gün geçtikçe geliştiğini vurguladı.

Etkinlikte; alanda kurulan Workup standı ile İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen Workup Girişimcilik Programı’nın tanıtımı yapılarak,  katılımcılarla girişimlerini ileriye taşıyacak fikir paylaşımlarında bulunuldu.

Startup Carnival’a, girişimcilik dünyasından tecrübeli isimler de katıldı. 

Girişimlerin yanı sıra girişimlere destek olan yatırımcı ve mentörleri de bir araya getiren buluşmanın oturumlarına Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmakta olan Prof. Dr. Erhan Erkut. İş Bankası İnovasyon Takımın’dan Safiye Sütlüdere, Endeavor’dan Didem Altop, Mentors Turkey Network kurucusu Mehmet Onarcan etkinlikteydi.

Teknoloji startup’larında zengin tecrübesiyle uzman isimlerden biri olan Urban Rhizomes CTO’su Jean-Luc Walter gibi girişimcilik ekosisteminin uzman isimleri katıldı.

Türkiye’nin önde gelen girişimci dostu kurumların ve girişimcilerin desteği, birçok okuldan gönüllülerin enerjisiyle gerçekleşen etkinlikte, Garaj’ın destekçisi Türkiye İş Bankası ile İyzico idi. Sponsor olarak ise AvivaSA, Bloomberg HT, Bundle, Fintech Istanbul, Redbull, Sankonline, Sendloop, Superlancer, Volt ve Yemeksepeti yer aldı.

  2Yorum

  1. Avatar Storify   •  

    Bizler genç girişimciler olarak bloğunuzu güncel takip ediyoruz, ülkemiz için her türlü girişimci fikri, düşünceleri oldukça değerlidir. Sayenizde, bu tür aktiviteleri ve girişimciliğin ne anlama geldiğini insanlara gösteriyorsunuz. Teşekkür ediyoruz, bu güzel paylaşımınızdan dolayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir