Turkcell ile Açıkhava’da Akıllı Reklam Dönemi

Turkcell yenilikçi uygulamalarını şimdi de açıkhava reklamlarına taşıyor.

Yeni nesil programatik açıkhava reklam kullanımı ile Turkcell, Türkiye reklamcılık dünyasında yeni bir dönemi başlattı.

 

Reklam dünyasının gelecekteki vazgeçilmez mecralarından biri olması beklenen Programatik açıkhava reklamcılığı konusunda Turkcell yine bir ilke imza attı. Turkcell, açıkhavada data kullanarak yayınlara anlık olarak müdahale edebilme ve hedefleme imkanı sağlayan yeni jenerasyon açıkhava reklamlarına, hedef kitle verisinin de dahil edilmesiyle Türkiye’de gerçek anlamda Programatik açıkhava reklamcılığını kullanan ilk şirket oldu. Turkcell’in izinli veri tabanını kullanarak veri madenciliği yetenekleriyle oluşturduğu altyapının etkin biçimde kullanıldığı bu uygulamayla gerçek hedef kitleye doğru mesajların iletilmesi sağlanıyor.

 

 

Turkcell Medya Planlama ve Pazar Araştırmaları Direktörü Aslıhan Ahızkal, “Eskiden statik bir mecra olarak görülen açıkhava reklamcılığı, Türkiye’de ilk örneğini kullandığımız Programatik açıkhava reklamlarıyla artık yepyeni bir boyut kazanıyor. En yeni teknolojileri müşterileri ile buluşturmayı ilke edinmiş bir şirket olarak medya planlaması ve mecra kullanımı gibi alanlarda da en gelişmiş teknolojileri kullanıyoruz. Akıllı Reklam adını verdiğimiz bu yeni kullanım türü ile açıkhavada gerçek anlamda programatiğe geçişin Türkiye’de ilk örneğine imza atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yeni dönemde Turkcell’in en yenilikçi ürün ve servislerini en doğru kitleyle, en doğru mesajlarla en doğru zamanda buluşturacağız.” diye konuştu.

Turkcell Programatik reklamcılık alanında ilke imza atan açıkhavada Akıllı Reklam kullanımının ilk örneğini Beşiktaş, Mecidiyeköy meydanlarıyla Kadıköy İskelesinde; SiM, Yurtdışı tarife kullanımı ve T80 reklamlarıyla verdi. Üç ayrı reklamın yayını hedef kitlenin reklamın bulunduğu lokasyonda bulunma sıklığına göre gün içerisinde anlık değişimlerle gerçekleşiyor.

 

Turkcell’den 25 branşta 34 bin sporcuya destek!

Turkcell, bugün her branşta TÜRKSPORU’nun yanında. A Milli Futbol Takımı iletişim sponsorluğu ile başlayan bu yolculukta 25 branşta 34 binden fazla sporcusuna destek veren Turkcell, bu yıl da yeni hikayeler yazmak için yıldızlarla birlikte yeniden sahaya çıkıyor.

Kurulduğu günden bu yana aynı coşku içinde TÜRKSPORU’na desteğini sürdüren Turkcell, yeni şampiyonluklara imza atmak için yeniden sahaya çıkıyor. A Milli Futbol Takımı iletişim sponsorluğuyla başlayan bu destek, bugün futboldan basketbola, atletizmden yüzmeye, golf, yelken ve engel tanımayanlara bütün spor branşlarında yaratılan efsanelerle daha da büyüyor.

 

Turkcell’den 25 branşta 34 bin sporcuya destek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir