Türkiye İş Bankası Dijital Kasa’yı hayata geçirdi

Türkiye İş Bankası, 25 GB, 100 GB ve 500 GB kapasiteli depolama seçenekleri bulunan, depolama uygulaması Dijital Kasa’yı hayata geçirdi.

Teknolojinin gelişmesiyle önemli bir ihtiyaç haline gelen fotoğraf, video, şifre gibi dijital varlıkların güvenle depolanmasına olanak sağlayan Dijital Kasa, NetDataSoft işbirliği ve İşNet altyapısı ile tamamen yerli bir uygulama olarak hayata geçirildi. Dijital Kasa uygulamasıyla, veri depolama hizmetinin yanı sıra, diğer uygulamalarda kullanılan şifrelerin saklanması, cihaz rehberinin yedeklenmesi ve uygulama içerisinden anlık fotoğraf ve video çekimi gibi çeşitli özellikler de bir arada sunuluyor.

Türkiye İş Bankası Dijital Kasa’yı hayata geçirdi

Kullanıcıların Dijital Kasa’ya yükledikleri dosyalar şifrelenerek İş Bankası’nın Tier-IV sertifikasına sahip Türkiye’deki ilk veri merkezi konumundaki Atlas Veri Merkezi’nde yüksek güvenlikle saklanıyor. Dijital Kasa’da depolanan içeriklere sadece kullanıcı tarafından erişim sağlanabiliyor.

25 GB, 100 GB ve 500 GB kapasiteli depolama seçenekleri bulunan Dijital Kasa’da kullanıcılara kayıt oldukları tarihten itibaren 3 aylık ücretsiz deneme imkânı sunuluyor.  Ücretsiz deneme süresi sonunda kullanıcılar uygulama içerisinde belirtilen tarifeler üzerinden tercih edecekleri pakete göre ödeme yapıyor. İş Bankası müşterisi olan ya da olmayan herkes Dijital Kasa uygulamasını indirip, hizmetten yararlanabiliyor. Dijital Kasa uygulamasına buradan, ya da Android ve IOS işletim sistemli cihazlar için uygulama marketten mobil uygulama indirilerek ulaşılabiliyor.

KAP’a yapılan açıklamaya göre Türkiye İş Bankası Moka Ödeme Kuruluşu‘nu satın almak için 3,8 milyon dolar ödeyecek. Detaylar ve açıklamalar yazımda.

Moka, bir banka tarafından satın alınan ilk ödeme kuruluşu olarak tarihe geçti.

Moka’nın kurucu ortakları Hasan Serhan Süzer, Seyfettin Ersen Erol ve Levent İlhaner ile satış anlaşmasını imzalayan Türkiye İş Bankası, resmi kurumlardan gerekli tüm yasal izinlerin alınması ve sözleşme ile belirlenen diğer rutin “kapanış ön koşulları”nın gerçekleşmesinin ardından işlemleri tamamlayacak.

  2Yorum

  1. Pingback: Bankacılık alanında gündem 6 - Fundalina

  2. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 17 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir