Twitter hikaye özelliği Fleet

Twitter’da sohbete katılmanın yeni yolu, Twitter hikaye özelliği Fleet tanıtıldı. Twitter’a hikaye özelliği geliyor.

Dün akşam gerçekleşen global basın toplantısında hem twitter’ın 2021 yılında kullanıma sunmayı planladığı yeni özellikler hem de pandemi süreci değerlendirmeleri paylaşıldı. Bu yeniliklerden ilki olan hikaye özelliği Twitter Fleet kullanıma sunuldu. Önümüzdeki günlerde, dünya genelindeki herkesin iOS ve Android için Twitter’da Fleets’leri olacak. Diğer detayları okumaya devam edin.

Twitter hikaye özelliği Fleet tanıtıldı

Herkesin sohbete kısa süreli düşünceleriyle yeni bir yoldan kolayca katılabilmesi için Twitter, Fleets’i uygulamaya koyuyor. Fleets anlık düşünceleri paylaşmak için sohbeti başlatmaya yardımcı oluyor ve sadece 24 saatliğine kalıyor.

Twitter, Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore’de yaptığı deneme testleriyle, Fleets’lerin insanların sohbete daha rahat katılmalarına yardımcı olduğunu gördü. Fleets kullananlar, Fleets ve Direkt Mesajlar aracılığıyla Twitter’da daha fazla sohbete katıldılar. Twitter’da yeni olanlar, Fleets’leri akıllarından geçenleri paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak gördüler. Bir gün sonra kaybolduğu için Fleets, insanların kişisel ve gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu.

Twitter Fleet nasıl kullanılır

Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.

Twitter’da takipçiler, Fleets’leri ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görebilecek. Tam profili görebilen herkes orada kişinin Fleets’lerinizi de görebilecek. Kullanıcı, herkesten Direkt Mesaj alma seçeneğini etkinleştirdiyse Fleets’lerine herkes yanıt verebilecek. Kullanıcı, bir Fleet’e cevap vermek istiyorsa da, yazara Direkt Mesaj veya emoji göndermek için üzerine dokunmak ve sohbete Direkt Mesajlarda devam edilebilecek.

Fleets, kullanıcıların geri bildirimlerine göre yeni özelliklerle zaman içerisinde güncellenecek. Twitter, bu formatın bir süredir kullanıldığını biliyor ve bunun Twitter için de mantıklı olduğunu fark etti. Önümüzdeki günlerde, dünya genelindeki herkesin iOS ve Android için Twitter’da Fleets’leri olacak.

Twitter Spaces’ın da önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacağının müjdesini de vereyim. Bu özellik sayesinde sesli mesaj kullanımının da önü açılacak. Hem bireysel hem de grup sohbetlerinde kullanılabilecek olan ses özelliğini merakla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir