WordPress için Güvenlik Eklentileri

WordPress için Güvenlik Eklentileri için hazır mısınız?

WordPress her ne kadar sağlam ve güvenli bir ortam sunsa bile, önlem almadığınızda saldırılar karşısında sizi zor durumda bırakabilir.

Bu yazımda WordPress altyapısı kullananlar için güvenlik önlemi sağlayacak ve sisteminizi sağlamlaştıracak eklentilere yer verdim.

WordPress için Güvenlik Eklentileri

Eklenti isimlerinin üzerine tıklayarak eklentiler ile ilgili daha fazla ilgi alabilir ve indirebilirsiniz.

 

All in One WP Security & Firewall

Bu WordPress güvenlik eklentisi, gelişmiş güvenlik ayarları konusunda bilgisi olmayanlar için kullanıcı dostu bir arayüze sahip.

 

 

iThemes Security

Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için ideal bir seçenek. Kontrol paneli gelişmiş ayarların yapılabilmesini kolaylaştırıyor.

 

Wordfence Security

Temel tarama özellikleri sunan ve mevcut saldırıları kontrol etmek için kullanabileceğiniz bu eklenti ücretsiz koruma sağlar.

 

Sucuri Security

Bu eklentiyi web sitenize gelebilecek atakları ve faaliyetleri izlemek için kullanabilirsiniz.

 

WP Antivirus Site Protection

Bu güvenlik eklentisi detaylı bir virüs taraması gerçekleştirir. Virüsleri, solucanları, truva atlarını, casus yazılımları ve dolandırıcı güvenlik yazılımlarını algılar ve bunları kaldırmak için gerekli önlemleri alır.

 

wordpress-eklentileri1

 

Clef Two-Factor Authentication

Mobil cihazınız üzerinden güvenlik kontrollerini sağlamak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

iOS Cihazlar için https://itunes.apple.com/us/app/clef/id558706348?mt=8

Android cihazlar için https://play.google.com/store/apps/details?id=io.clef&hl=en 

 

 

Google Authenticator

Hack hepimizin korkulu rüyası. İki adımda doğrulamayı bu eklenti üzerinden daha güvenli hale getirebilirsiniz.

 

Brute Force Login Protection

Bu eklenti yanlış kullanıcı adı ve şifre girişlerine karşı web sitenizi korumaya alır.

 

Bulletproof Security

Firewall, giriş ekranı ve veritabanı güvenliğiniz için kullanabileceğiniz bir eklenti. Hızlı kurulum için sihirbazı var ve ileri seviye ayar yapabiliyorsunuz.

 

Wordfence

Bu eklenti web sitenizde düzenli tarama yapar ve rutin güvenlik denetimlerinizi otomatik hale getirir.

 

BulletProof Security

Gelişmiş izleme ve kayıt tutma özellikleri ile öne çıkan bu eklenti, hata kayıtları üzerinden geriye dönük değerlendirme yapmanızı kolaylaştırıyor.

 

Acunetix Wp Security

Kurulum – güncelleme dosyaları, klasör izinleri, veri tabanı uzantıları ve daha pek çok ayrıntıyı kontrol edebileceğiniz bu eklenti, temel taramalar için oldukça kullanışlı.

 

SI CAPTCHA Anti-Spam

Spam yorumlara karşı önlem almak istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. SI CAPTCHA Anti-Spam, yorum gönderme ekranınıza CAPTCHA doğrulaması ekliyor ve Akisment’i rahatlatıyor.

 

Aşağıda güvenliğinize katkı sağlamasa bile olmazsa olmaz 4 harika eklenti daha var.

 

Plugin Performance Profiler

Eklentilerinizin performansında sorun yaşıyorsanız P3 ile sıkıntı çıkaran eklentiyi tespit edebilirsiniz.

 

SEO Friendly Images

Blogunuzda / web sitenizde yer verdiğiniz görsellerin arama motorlarında öne çıkması için ek bilgiler yerleştiren basit ama harika bir uygulama.

 

Yoast SEO

Bu eklenti SEO açısından adeta bir danışman gibi. İçeriğinizin arama motorları tarafından ne kadar rağbet göreceğini değerlendirip, yönlendiriyor.

 

WP Statistics

Google Analytics, Metrika ve Yandex gibi analiz aracı kullanmak istemiyor veya sağlama yapmak istiyorsanız bu eklenti üzerinden detaylı ziyaretçi bilgilerine ve trafik değerinize ulaşabilirsiniz.

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

  4Yorum

 1. blank Melih   •  

  Mini Orange 2-Factor eklentisini tavsiye ediyorum. Free sürümüyle bile çok etkili. Mailinize gelen onay kodu olmadan giriş yapamıyorsunuz yönetim panelinize. Ayrıca premium özelliklerinde sms gibi bir çok güvenlik özelliği bulunuyor.

  • blank fundalina   •     Yazar

   Katkı için teşekkürler, hemen inceliyorum.

 2. blank Murat Ramadanoğlu   •  

  Loginizer da gayet güzel ve kullanışlı bir uygulama. Limit Login Attempts de aynı eklentinin bir benzeri. Login ekranına belli bir sayıda hatalı giriş yapıldığında giriş yapanı siteden belli bir süreliğine banlıyor. Wordfence’de de bu özellik var ama wordfence Databasei çok ağır sömürüyor. Sucuri de aynı şekilde database’e aşırı yüklenen uygulamalar. Wordfence’in ip banlama özelliği ve ülke banlama özellikleri gayet güzel ama ülke banlamak için ücretli versiyonu olması lazım.

  Sucuri’yi sadece gelen saldırıları gözetlemek içni değil, web sitenizde standart wordpress kurulm dosyalarına yapılmış herhangi bir injection var mı, eklenti dosyaları versiyon ile birebir uyuşuyor mu yoksa yien dosyalara injection yapılmış mı gibi detaylı taramalar yapabilirsiniz.

  Güvenlik adına bence en etkili eklentilerden biri Hide My WordPress eklentisidir. Bu eklenti ile, web sitenizin kaynak kodlarından wordpress ile ilgili herşey silinir ve sitenizin wordpress olduğu karşı taraftan gizlenir. Admin sayfası vs. aklınıza ne geliyorsa gizlendiği için kolay kolay web siteniz hacklenmez login saldırılarını direk engellemiş olursunuz. CodeCanyon’da satılan ücretli bir eklentidir.

 3. Pingback: Modern masaüstü işletim sistemi için gerçekten bir casus yazılım önleme yazılımına ihtiyacınız var mı? - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir