Yarım bırakılan işler

376670327_dfc1f7fa25

Herhangi bir şeyi yarıda bırakmak beni rahatsız ediyor. Yarım kalanlarım sanki beynimi doldurup benim peşime düşerek sürekli meşgul ediyor. Hep tamamlamak ve peşimi bırakmalarını sağlamak istiyorum.

Yarım kalan kitabım olmadı hiç. Sıkılmak pahasına tamamladım ciltlerimi. Yazılmayı, basılmayı başarabildiğine göre ben de tamamlamalıyım dedim. Bitince kendimce eleştiri notları da tutarım, eleştiriye gelemeyen yazarlar olduğunu bile bile.

Fikir hürdür, yazılmalıdır ve okunup – tamamlanmayı da hak eder derim.

Yarım bıraktığım aşkımda olmadı benim. Soru işaretleri ve pişmanlıklar bırakmadım. Son şansları hep verdim, son şansımı da kullandım, kendime verdiğim bak bu son sözlerine eşlik…

Çok içimi bulandırmayacaksa yemeğimi de yarım bırakmam, midemde ağırlık yapacağını da önemsemeden. Her yemeğe büyük bir iştahla başlarım, en sonunda kendimce tamamlayacağım diye.

Yarım bırakmayı düşünmek bile beni rahatsız ediyor. Oysa pek çok kitap, yemek, film, toplantı, konuşma, paylaşım yarıda bırakılmayı da hak ediyor. Ama bendeniz tadını sonuna kadar çıkarmayı en başta kendine hak görüyor.

  3Yorum

  1. İbrahim Nergiz   •  

    Kimi rahatsız etmez ki … Ya başlayıp bitirceksin, ya da hiç başlamıcaksın 🙂

    This comment was originally posted on FriendFeed

  2. cengiz çiftci   •  

    bence herkeste bu konuda sıkıntı olur. benimde canımı sıkıyo. bak şimdi mevzuu açtın, ne kadar yarım kalan iş varsa aklıma geldi.

    This comment was originally posted on FriendFeed

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir