Zoom, Keybase’i Satın Aldığını Duyurdu

En güvenilen servisler arasında yer alan Keybase’i satın alan Zoom, 90 günlük güvenlik planına yeni bir kademe daha ekledi.

New York Şehri Eğitim Dairesi’nin, Zoom’un 1,1 milyon öğrenci için uygun bir evde eğitim platformu olduğunu tasdik edişinin ardından bir hamle daha geldi.

Zoom, en güvenilen servisler arasında ilk sıralarda yer alan  Keybase’i güvenlik katmanına dahil etti.

Güvenlik, kriptografi, güçlü kimlik ve gizlilik alanlarına odaklanan bir şirket olan Keybase, uçtan uca şifreli sohbet, dosya paylaşımı ve kod barındırma hizmetlerini, her biri kullanıcı başı çoklu cihaz ve geniş, dinamik ekiplerin kullanımını sağlayan kriptografik bir platformu temel alarak sunuyor. Bu yapı, Zoom’un daha önce açıkladığı ve 90 günlük planlama dahilinde hayata geçirilen güvenlik geliştirmeleri konusunda çok önemli bir adım.

Satın alma ile ilgili merak edilenleri ve konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Zoom, Keybase’i Satın Aldığını Duyurdu

Keybase satın alması, Zoom’un 90 günlük güvenlik planında bir kilometre taşı daha oldu.

Zoom yaptığı açıklamayla güvenli mesajlaşma ve dosya paylaşım servisi Keybase’i satın aldığını duyurdu. Güvenlik ve şifreleme mühendisleri ekibini içeren bu önemli satın alma, Zoom’un tüm platformda uçtan uca şifrelemeyi devreye alma planına hız kazandıracak.

Zoom, Keybase satın almasıyla kurumsalda en yaygın kullanılan Uçtan Uca Şifreleme sistemini geliştirecek

Satın almayı değerlendiren Zoom CEO’su Eric S. Yuan, “Uçtan uca şifrelenen iletişim platformları var. Güvenlik işlevleri kolay entegre edilebilir iletişim platformlar var. Kurumsal ölçekte iletişim platformları var. Ancak hiçbir platformun tüm bunları sunduğunu düşünmüyoruz. Zoom’un ortaya çıkarmaya çalıştığı şey, işte bu. Kullanıcılarımıza güvenlik, kullanım kolaylığı ve ölçeklenebilirliği tek noktadan sunabilmek. Bunun için ilk adımımız, doğru ekibi bir araya getirmek oldu. Keybase, derin şifreleme ve güvenlik deneyimini Zoom’a taşıyacak. Max ve ekibiyle bir araya geleceğimiz için çok heyecanlıyız. Böyle uyumlu bir güvenlik mühendisleri grubunu bünyemize katmak, güvenlik çalışmalarımızı geliştirdiğimiz 90 günlük planımızda önemli bir ilerleme sağlayacak” şeklinde konuştu.

Keybase.io Kurucu Ortağı ve Geliştiricisi Max Krohn, “Keybase, Zoom ekibine katılacağı için heyecan dolu! Ekibimiz güvenlik ve gizlilik konusunda tutkulu bir şekilde çalışıyor ve şifreleme uzmanlığımızı her gün yüz milyonlarca katılımcının yer aldığı bir platforma taşımak bizim için bir onurdur” ifadelerini kullandı.

Zoom’un güvenlik mühendisliği bölümüne katılacak olan Keybase ekibi, Zoom’un platformdaki güvenlik ve gizlilik yeteneklerini proaktif olarak tespit eden ve geliştiren 90 günlük plana önemli katkılar sağlayacak. Krohn, Zoom güvenlik mühendisliği ekibini yönetecek ve doğrudan Yuan’a bağlı çalışacak. Zoom ve Keybase liderleri, birlikte çalışarak Keybase ürününün geleceğini belirleyecekler. Satın almanın detaylarına yer verilmezken, uçtan uca şifreleme hazırlığı üzerine planlar hakkında daha detaylı bilgi için Zoom blog’u ziyaret edebilirsiniz.

Zoom, güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek için açıkladığı 90 günlük planında bir yenilik daha yaparak, AES 256-bit GCM şifreleme yapabilen yeni sürümü Zoom 5.0 ’ı duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir