Alışveriş Krizimin Hüzünlü Sonu!

Kısa zaman öncesinde çizme krizim tuttu ve piyasadaki bütün online alışveriş sitelerinin günaşırı tıklamaya başladım. Geçen yılda böyle bir kriz yaşamış ve yepyeni çizmelerimle yılı mutlu mesut tamamlamıştım.

Bu yıl aynı hevesle ve aynı zaman aralığında çizme siparişlerimi farklı ve bildik sitelerden verdim – heyecanla beklemeye başladım.

İlk çizmelerim vaktinden önce geldi ve kutunun içindeki sürpriz hediye beni mutlu etmeye yetti. Üstelik bildik ve ünlü bir firmanın oldukça uygun fiyata aldığım ürünleriydi. Hemen denedim ve faydalina oldum ^^

Diğer çizmelerim ise söz verildiği tarihte geldi ve heyecanla koli paketimi açtım. İlk çizmemin kutusu parçalanmış olduğu için hayal kırıklığı yaşadım. Sonrasında çizmemi denemek istediğimde üzerindeki hırsız alarmını fark ettim. Ürün gerçekten daha önce mağazada denediğim ve satın almak istediğim bir üründü, bu yüzden üzüntüm katlandı.

Diğer çizmem ise bir İtalyan firmasına aitti ve gerçek deri açıklaması ile satışa sunulmuştu. Oysa kutusundan çıkan çizme deri olmadığı gibi, plastik bir tabanla bana bakıyordu. Ukalalık yapmak istemem ama deri olmayan bir çizmeyi de ayağıma geçirmem. Hüsranla sonuçlanan alışverişim için hemen şikayet formu doldurdum ve detaylı bir şekilde yaşadığım hayal kırıklığını anlattım. Gelen yanıt üzgünüz, iade edin şeklindeydi. Oysa ben sonraki alışverişim için cesaretlendirilmek ve bir daha böyle bir sorun yaşanmayacağı konusunda ikna edilmek istiyordum. İşte size üzgün ve mutsuz bir müşteri, yani ben 🙁

Firma ismi vermiyorum çünkü bu sorunu online satış yapan firmaların hiç birinde yaşamak istemiyorum. Tek istediğim işlerini düzgün yapmaları çünkü ben ödemelerimi zamanında yapıyor, satış yaptıkları ürünlere kayıtsız kalmıyorum. Gelişimlerinde, satış yapabilmelerinde, ayakta kalabilmelerinde büyük katkım var. Bana gözleri gibi bakmalılar, haksız mıyım?

Kalabalıklar içerisinde alışveriş yapmak istemeyen biri olarak ilk açıldıkları günden beri online alışveriş sitelerinin en iyi müşterilerinden biri oldum. Kampanya, indirim çeki, sürpriz hediye gibi başlıklarla gelen mailleri tıklamak ve sepetime atmak uzmanlık alanımdır. Ben ve benim gibiler adına işini ciddiye almayan ve nasıl olsa satın alıyorlar mantığıyla hareket eden firmalar bilmeli ki online alışverişten soğuyoruz. Bundan sonra satın almaya devam edecek miyim? Elbette ama bu tip firmalara karşı tavrımı da sürdüreceğim ve listemdeki konumlarını aşağılara doğru çekeceğim. İyi ki rekabet ortamı var 😉

 

 

 

  3Yorum

 1. Avatar ukash kart   •  

  ben şunu söylemek istiyorum artık her şey üç kağıt haline geldi ben kız arkadaşıma tek taş yüzük almıştım resimde kocaman birşey gözüküyordu ölçüleri gayet iyidi ama çıka çıka 0,5 bir taş çıktı minicik birşey iade edebilmek için atla karayı seçtim o yüzden eskiki gibi online alışveriş güvenli değil.

 2. Avatar Hasan Yiğit   •  

  Online alışverişte, benim başıma da 2 kez buna benzer bir olay denk geldi. Bular yaşandıktan sonra insan durup düşünmek zorunda kalıyor. İşini ciddi yapmayan alışveriş sitelerinin bu sektörden elenmesi gerekiyor..

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Haklısınız, nasıl olsa satış yapıyoruz rahatlığı ile hareket ediyorlar ve eleştirileri sabit bir metinle yanıtlıyorlar. Sonuçta onlar kaybediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir