Architecht Airplatform’u hayata geçirdi

Architecht, geleceğin finans sektörünü değiştirmek adına SaaS e-Para ve Ödeme platformu olan Airplatform’u hayata geçirdi.

Architecht Airplatform’u hayata geçirdi

Türkiye’de ve yurtdışında birçok bankanın ve finansal kuruluşun hem bankacılık hem de finansman altyapısını sağlayan Architecht, geleceğin finans sektörünü değiştirmek adına SaaS e-Para ve Ödeme platformu olan Airplatform’u hayata geçirdi.

Ödemeler sektörünün yükselişi, teknik anlamda güvenlik ve denetim konusunun önemini arttırdı. Ödeme ve e-para kuruluşları bankalar kadar kapsamlı bir bilgi sistemlerine ihtiyaç duymasalar da mevzuatın lisans ve faaliyet süreçleri için zorunlu kıldığı birtakım gereksinimler var. Ödeme kuruluşları ise bilgi teknolojilerinde gerek istihdam gerekse maliyet konusunda zorlanmaktalar.

Airplatform “kullandıkça öde yöntemi” ile destek verecek

Architecht, finansal teknolojiyi erişilebilir kılmak için ödeme ve e-para kuruluşlarının tamamen işlerine odaklanmaları amacıyla çok kapsamlı bir ödeme platformu sunuyor. Airplatform; sanal POS entegrasyonları, pazaryeri çözümleri, hazine yönetimi ve API’ler konusunda ölçeklenebilir bir altyapı ortaya koymaktadır. Architecht, Airplatform ile yeni kurulacak ödeme ve e-para kuruluşlarına maliyet optimizasyonu yapmalarını sağlayarak “kullandıkça öde yöntemi” ile destek verecek. Faaliyetlerine devam eden ödeme ve e-para kuruluşları ise, Airplatform ile altyapılarını güçlendirebilecekler.

Architecht Genel Müdürü Dr. Mücahit Gündebahar, çok kısa sürede bir bankanın teknik anlamda faaliyete geçmesini sağlama konusunda rekorlar kıran bir fintech şirketi olarak bu konuda öncü kurum olacaklarını ifade ediyor. Mücahit Gündebahar; “Bu gelişme Türkiye ve EMEA bölgesinde devrimsel nitelikte bir iş modeli sunacak. Dijital bankacılıkta ortaya koyduğumuz başarıyı ödeme platformu olma konusunda da ilerleteceğiz. Ödeme ve e-para kuruluşları tamamen büyümeye odaklanıp teknoloji kısmını artık bize emanet edebilir.” açıklamalarında bulundu.

Ana Bankacılık ve Açık Bankacılık konularında önemli bir tecrübeye sahip olan Architecht, bu deneyimini finansal sektörü açık hale getirmek için çalışmalarına son hızla devam ediyor. Architecht, Airplatform ile fintech dünyasındaki inovasyonu tetikleyerek yenilikçi iş modelleri ortaya çıkarmayı hedefliyor.

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 38 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir