En Yeni Selfie Uygulamaları

Selfie bir başkasının yardımı olmadan kendi fotoğrafımızı çekerek sosyal mecralar üzerinde paylaştığımız fotoğraflara verdiğimiz genel bir ad. Bu adı aldıktan sonra adeta kavramlaştı ve günümüzde iyice yayılarak bambaşka bir boyut kazandı

2013 yılında bir akım olarak başlayan ve kullanıcıları hakkında komplo teorilerinden tutun, psikolojik sorunlara dek uzanan bir eleştiri bombardımanına tutulan selfie, günümüzün en popüler konularından biri.

Akıllı telefonların teknolojisini (ön kamera çözünürlüğü) geliştirmeye zorlayan, selfie çubuğu gibi bir pazar oluşturan ve en fazla uygulama geliştirilen alanlardan biri olan selfie’ye kayıtsız kalmak zor.

Selfie fotoğraflara meraklıysanız veya çektiğiniz fotoğrafları daha da iyileştirmek istiyorsanız aşağıdaki uygulamaları denemenizde fayda var.

Önerdiğim uygulamaların tümü ücretsiz 🙂

 

En Yeni Selfie Uygulamaları

 

 

Selfie_Uygulamalari_2

Perfect365

En çok selfie çeken ünlülerin başında Kim Kardashian geliyor. En sevdiği selfie uygulaması ise Perfect365. Bu ücretsiz uygulama ile fotoğrafınızı adeta makyaj uygulayıp, yeniden oluşturabiliyorsunuz. Kullanımı basit ve oldukça fazla seçenek sunuyor. Uygulama üzerinden fotoğrafınızı kaydettikten sonra sosyal hesaplarınız üzerinden paylaşabiliyorsunuz.  

iOS cihazlar için

Android cihazlar için

 

 

 

Selfie_Uygulamalari_3

Bestie – Best Selfie Every Time

26 farklı filtre seçeneği sunan uygulama, doğal fotoğraflarınızı geliştirerek mükemmel otoportreler haline getirebilmeniz için olanak sunuyor. Kullanımı basit ve çok yeni bir uygulama. Yüz inceltme konusunda yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi sorunları var ama bunun dışında kısa sürede başarılı sonuçlar veriyor.

iOS Cihazlar için 

Android Cihazlar için  

 

Selfie_Uygulamalari_4

 

PIP Camera

Eğlenceli kolajlara meraklıysanız bu uygulama tam size göre.

 

iOS  Cihazlar için 

Android Cihazlar için

 

PhotoWonder_selfie_uygulamasi5

Photo Wonder

Cildinizin tonunu değiştirebileceğiniz, lekelerinizi – yorgunluk izlerini gizleyerek rötuşlamanızı sağlayan ve hatta “Thinify” seçeneği ile bacaklarınızı bir manken gibi inceltip uzatabileceğiniz ilginç bir uygulama.

iOS Cihazlar için 

Android Cihazlar için

 

Selfie_Uygulamalari_1

 

Dubble

Selfie fotoğrafınızı adeta bir sanat eserine dönüştürmek için dubble’ı kullanabilirsiniz. Bu uygulama o kadar çok tuttu ki kullanıcılar kendi aralarında bir ağ bile oluşturdu. Kısaca iki fotoğrafı üst üste bindirerek farklı bir görüntü almanızı sağlıyor.

iOS Cihazlar için 

 

Selfie_Uygulamalari_5

 

MeituPic

Öncesi – sonrası yapmak için bir selfie uygulaması arıyorsanız Photo Wonder’a yakın bir seçenek bolluğu sunan MeituPic’i kullanabilirsiniz. Bir iki dokunuşla yukarıdaki örnekte olduğu gibi bir sonuç elde etmeniz mümkün.

iOS Cihazlar için  

Android Cihazlar için 

 

Aviary_Photo_Editor 

Aviary Photo Editor

12 farklı filtre seçeneği ve diş beyazlatma – ten rengi açma gibi ihtiyaçlarınız için ek araçlar sunan uygulama ile fotoğraflarınıza çıkartma ve çerçeve de ekleyebilirsiniz.

iOS Cihazlar için  

Android Cihazlar için

 

CamMe_uygulamasi

CamMe

CamMe yeni bir uygulama değil ancak en çok tercih edilenlerin başında geliyor. En büyük özelliği tanımladığınız el hareketine göre selfie fotoğrafınızı çekmesi. Yani fotoğrafınızı çekmek için telefonunuzun x bir tuşuna basmıyor, hazır olduğunuzda belirlediğiniz el hareketini yapıyor ve selfie’nizin çekilmesini sağlıyorsunuz.

iOS Cihazlar için  

 

 

Bu kadar uygulama örneği vermişken ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var.

Her ne kadar selfie’yi eğlenceli buluyor olsak bile psikologlar bunun hastalıklı bir durum olduğu konusunda ısrarlı.

 

selfie-hastaligi

 

Selfie Hastalığı

Selfie’nin ruhsal bir hastalık olduğu Amerikan Psikologlar Derneği (APA) tarafından açıklandı.

APA, sürekli kendi fotoğrafını çekerek, sosyal medya üzerinden paylaşan kişilerin obsesif kompülsif eğilimi ve özgüven eksikliği olduğunu ve bu zihinsel bozukluğu selfitis olarak duyurdu.

Selfitis’in 3 seviyesi bulunuyor.

Borderline (sınırda) selfitis : Kişinin kendi fotoğrafını günde üç defa çekmesi ama sosyal medyada paylaşmaması.

Acute (iler düzey) selfitis : Kişinin kendi fotoğrafını günde üç defa çekmesi ve sosyal medya üzerinden paylaşması.

Chronic (kronik) selfitis : Kişinin kendi fotoğrafını gece – gündüz sınırsız çekmesi ve sosyal medya üzerinden paylaşması.

Kaynak : Adobochronicles.com

 

 

En çok kullanılan Selfie Hashtagleri

Selfie fotoğrafınızı daha fazla kullanıcının görmesini istiyorsanız aşağıdaki hashtagleri kullanabilirsiniz.

#instaselfie #selfienation #selfie #portrait #selfietime #me #selfies

 

En iyi selfie fotoğrafı çekmek için yapabileceklerinizi iseEn iyi selfie’ni henüz çekmedinisimli yazımda okuyabilirsiniz.

 

Bence selfie konusunda eleştirilere çok kulak asmayın ama bunu takıntılı bir hale getirdiğinizde çevreniz için de sıkıcı ve antipatik olabileceğinizi unutmayın.

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir