FinTech alanında haftanın gündemi 37

FinTech alanında haftanın gündemi 37 belli oldu. Finansal teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 37

Finansal teknolojiler alanında haftanın gündemi belli oldu. 25 – 31 Ocak 2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Paraşüt, 2020 yılını yüzde 100 büyüme ile kapattı

KOBİ’lerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmelerine olanak tanıyan online ön muhasebe programı Paraşüt, 2020 yılını yüzde 100 büyüme ile kapattı.

İş dünyasına yeni imza platformu

İmza süreçlerini kağıt ortamdan elektronik ortama taşıyan E-GÜVEN, imza süreçlerini kolaylaştırmak için yeni nesil, kullanımı kolay LetSign platformu ile işletmelerin ve bireylerin hayatını kolaylaştırıyor.

PeP Genel Müdürü Artun Kumrulu Röportajı

Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A. Ş. Genel Müdürü Artun KUMRULU ile Fintechtime Dergisi Ocak & Şubat sayısı için gerçekleştirdiğim röportaj Fintechtime’da yayınlandı.

QNB eFinans 2020’nin de en iyi e-Fatura servis sağlayıcılarından biri oldu

QNB Finansbank’ın iştiraki olarak, ticareti ve bankacılığı dijitalleştirme, e-Dönüşümü finansal hayata entegre etme hedefiyle çalışmalarına devam eden QNB eFinans, CIO Applications tarafından, ikinci kez Avrupa’daki en iyi 10 e-Fatura çözüm sağlayıcısından biri oldu. 

Beşiktaş JK Erkek Basketbol A Takımı’nın yeni isim sponsoru Icrypex oldu

ING Basketbol Süper Lig’nde ve Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa Kupası’nda mücadele eden Beşiktaş JK Erkek Basketbol A Takımı’nın yeni sponsoru belli oldu. Icrypex Kripto Borsası ile Beşiktaş JK arasında yapılan anlaşmaya göre, Erkek Basketbol A Takımı bundan böyle Beşiktaş Icrypex olarak sahaya çıkacak.

Huobi Alphan Göğüş’ü, yeni Bölge Genel Müdürü olarak atadı

Huobi Global, Rusya, Türkiye ve Ukrayna’daki pozisyonları güçlendirmeyi amaçlayan bir hamle ile Alphan Göğüş’ü, yeni Bölge Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu.

Bitcoin’deki artış trendi ekran kartı satışlarına yansıdı

İncehesap.com verileri, Eylül – Aralık 2020 döneminde satılan ekran kartı sayısında, bir önceki yılın aynı dönemine oranla 3 kata yakın bir artış yaşandığını gösteriyor.

Vodafone Pay altyapısında Tmob imzası

Mobil ödeme uygulaması Vodafone Pay kullanıma sunuldu; Vodafone Pay’in uygulama ve altyapısı, yerli teknoloji şirketi Tmob tarafından hazırlandı.Tmob’un geliştirdiği uygulama ile kullanıcılar, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart’lara Vodafone Pay uygulaması ile banka hesabından EFT yoluyla ya da tüm banka ATM’lerinden para yükleyebiliyor.

Sodexo Deneyim Merkezi yenilendi

Sodexo müşteri ve üyelerinin hayatını kolaylaştırarak ayrıcalıklı bir hizmet deneyimi sunmak için Teleperformance Türkiye ile işbirliği yaptı.

Alneo ile toplam 28 milyon TL şirketlerin ve esnafın cebinde kaldı

Yeni nesil dijital ödeme uygulaması Alneo, 2020 yılında 225 milyon TL’yi aşan tahsilata aracılık ederken, 18 bin müşterisinin toplam 28 milyon 14 bin TL tasarruf etmesini sağladı.

TOKEN Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal Röportajı

TOKEN Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal ile Fintechtime Dergisi Ocak & Şubat sayısı için gerçekleştirdiğim röportaj Fintechtime’da yayınlandı.

iyzico Korumalı Alışveriş ile sepet tutarı artıyor

 iyzico, iyzico Korumalı Alışveriş ürünüyle tüm tüketici profilleri için ödeme süreçlerini ve online alışverişi güvenli hale getiriyor. iyzico’nun istatistikleri 2 milyondan fazla tüketicinin iyzico Korumalı Alışveriş kapsamında 3 milyonu aşkın işlem gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor.

Paribu’da Taraftar Token Hacmi 3 Milyar TL’yi Aştı

Hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunan Paribu’da, taraftar token’ları işlem görmeye devam ediyor.

Socios iş birliğiyle Paribu’da listelenen Galatasaray ($GAL), Trabzonspor ($TRA), Juventus ($JUV) ve Paris Saint-Germain ($PSG) taraftar token’ları bugüne kadar 3,1 milyar TL işlem hacmine ulaştı. 

iPara Pass ile Online Alışverişte Daha Hızlı ve Daha Kolay Ödeme Dönemi Başlıyor

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, yeni ürünü iPara Pass’ı hayata geçirdi.

FinTech alanında haftanın gündemi 36

18 – 24 Ocak 2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi de okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir