FinTech alanında haftanın gündemi 62

FinTech alanında haftanın gündemi 62 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 62

11- 18 Ekim tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Mükellef, ABD’de kurduğu şirketin Ülke Müdürlüğü görevini üstlenmek üzere Ersin Koçal ile anlaştı 

Yeni görevi öncesinde Apple Pay İş Geliştirme Departmanı’nda çalışan Koçal, Mükellef ABD’deki yeni görevine Mükellef’in Türkiye’de ve Avrupa’da ulaştığı başarıyı ABD’ye de taşımak hedefiyle başladı. Mükellef platformu üzerinden verilecek hizmetlerin operasyonunda görev alacak Koçal, Mükellef’in ABD’de de hizmetlerinin kullanıcılara ulaştırılmasından ve yeni iş ortaklıkları yaratılmasından sorumlu olacak.

PayTR’ın ürün ve proje yönetimi direktörü Ahmet Emre Arslan oldu

En son Yapı Kredi Bankası’nda danışman olarak görev yapan Arslan, yeni görevinde android cihazlardan temassız ödeme, çeşitli cüzdan ve ödeme kuruluşları entegrasyonları, açık bankacılık, e-para gibi birçok projenin tamamlanmasında aktif rol alacak.

Ödemeler dünyasının geleceğine yön verecek 7 tüketici trendi belli oldu

Paynet yakın geleceğe damga vurması beklenen 7 tüketici trendini değerlendirdi.

Destek Yatırım Bankası ve Architecht Teknoloji İş birliği yaptı

Architecht yeni kurulacak Destek Yatırım Bankası’nın teknolojik altyapısını sağlamak için anlaşma imzalandığını açıkladı. Destek Finans Faktoring, daha etkin bir faaliyet alanı oluşturmak üzere yatırım bankası kurma kararıyla, geçtiğimiz aylarda BDDK’dan kuruluş izni aldı. Yeni kurulacak Destek Yatırım Bankası, yatırım bankacılığı süreçlerini uçtan uca yönetmek için gereken tüm teknolojik altyapıyı Architecht’ten alacak.

Colendi’nin Platin Sponsorluğunda gerçekleşecek Webrazzi Summit 2021 başlıyor

Webrazzi Summit 2021’de, Colendi Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen “Finansal Hizmetlerde Sektörün Rekabet Yapısı Değişecek” konulu panelde yer alacak.

Colendi’nin platin sponsorluğunda gerçekleşecek Webrazzi Summit 2021 için geri sayım başladı. Program içeriği duyurulan konferansta, Colendi Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen “Finansal Hizmetlerde Sektörün Rekabet Yapısı Değişecek” konulu panelde yer alacak.

Papara BlindLook ile anlaştı

Papara, engelleri ortadan kaldırmak ve finansal eşitliği sağlamak için görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirme misyonuyla hareket eden BlindLook ile anlaştı ve Görme Engelsiz Marka (EyeBrand) oldu.

Bu birliktelik kapsamında görme engelliler, BlindLook’un ses odaklı teknolojisi sayesinde Papara’yı rahatça kullanabilecek ve tüm finansal işlemlerini güvenli ve özgür bir şekilde gerçekleştirme deneyimi yaşayacak.

Figopara yılın üçüncü çeyreğinde 17 kat büyüdü

Figopara, firmaların ticari performanslarını puanlayarak, finansmana kolay ve hızlı ulaşabilecekleri Figo Kolay Finansman teknolojisiyle hızla büyümeye devam ediyor. Yılın ilk 9 ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla 17 kat büyüyen ve beraber çalıştıkları alıcı sayısını 5 katına çıkaran Figopara, Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alan 20 yeni alıcıyı bünyesine dahil etmenin yanı sıra tedarikçi sayısını da 3 kat büyüttü.

FinTech alanında haftanın gündemi 61

1- 10 Ekim tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.