Gelin Sizi Dofo.com İle Tanıştırayım

Gelin sizi internetin anahtarı olan alan adları için özelleşmiş bir arama platformu Dofo.com ile tanıştırayım.

330 milyona yakın alan adının bilgisini kullanıcılarına sunan Dofo.com hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

Dofo.com

Malum alan adı konusu her geçen gün yükselen bir değer. Alan adı sektörünün gelişimi ile birlikte hem bu alana yönelen yatırımcılar arttı hem de yeni bir domain bulabilme olasılığımız gittikçe düşmeye başladı. Alan adı konusu ciddi ve üzerinde düşünülmeyi, yakın takibe almayı gerektiriyor. Dofo.com tam da bu noktada devreye giriyor.

 

Dofo.com Nedir?

Dofo dünyadaki bütün alan adlarının verisini işleyen, analiz eden ve kullanıcılarına sunan veri merkezli ücretsiz bir servis. Alan adlarına odaklanmış arama motoru olarak tanımlayabileceğimiz platform, küresel olarak alan adı keşfini mümkün kılıyor. Pek yakında yayına alacağı alan adı takip etme özelliği, kayıt firması sayfaları ve çoklu dil desteğiyle kullanıcılara sunduğu hizmeti bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

 

Dofo.com

Dofo.com

 

Alan adlarını keşfedin, İnterneti keşfedin!

Dofo.com, “Alan adlarını keşfedin, İnterneti keşfedin!” sloganıyla 330 milyona yakın alan adının bilgisini yeni bir deneyimle kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar istedikleri alan adına ait tüm bilgilere kolay ve ücretsiz bir şekilde erişilebiliyor.

Her gün alan adlarına dair milyarlarca veriyi analiz eden Dofo, bu bilgileri sade ve anlaşılabilir bir şekilde sunuyor. Farklı girişimlerin belli bir ücret karşılığında sunduğu bilgilere Dofo.com’da ücretsiz şekilde ulaşılabiliyor.

Dofo, sunduğu detaylı bilgilerin yanı sıra, alan adı kaydı ve alan adı satışı için kullanıcılarını en doğru adreslere yönlendiriyor.

 

Dofo.com

Dofo.com

 

Dofo.com Nasıl Çalışıyor?

Dofo.com’da alan adlarına dair merak edilen bir çok bilgiye kolayca ulaşılabiliyor. Herhangi bir alan adının kayıt durumu, kayıtlı ise kimin adına kayıtlı olduğu, alan adının kayıt tarihi, alan adı sahibinin diğer alan adları vb. bir çok bilgiye tek aramayla erişilebiliyor. Dofo, aranan alan adı kayıtlı değilse en uygun kayıt firmasına; alan adı satışta ise ilgili pazar yerine yönlendiriyor.

Dofo.com’un kullanıcılarına sunduğu en önemli özellik ise gelişmiş arama özelliği. Kullanıcılar istediği kelimeye, uzantıya ve satış durumuna göre sorgulama yapabiliyor. Tüm bu özellikler, Dofo’nun sadece whois sorgusuna veya kayıt / satış hizmetlerine odaklanan diğer girişimlerin önüne geçmesini sağlıyor.

 

Dofo.com

Dofo.com

 

Platformun dili İngilizce.

Kullanmak için sorgu kısmına merak ettiğiniz alan adını yazıyorsunuz Sorgusunu yaptığınız alan adı ile igili tüm uzantıları ve kime ait olduklarını gelen ekran üzerinde görebiliyorsunuz. Aynı zamanda sorguladığınız alan adı ile ilişkili (içerisinde geçen – çağrıştıran) diğer alan adları da ekranınızda sıralanıyor. Alan adı satılık ise sistem size bunu da gösteriyor ve yönlendiriyor. Kullanımı oldukça pratik ve işlevsel.

Herhangi bir sınırlama olmaksızın Dofo’nun sunduğu bütün özelliklerden ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz.

 

Dofo.com’un Hedefleri Neler?

Mayıs 2018 itibariyle tüm kullanıcılara hizmet vermeye başlayan platformun kurucu ortaklarından Macit Tuna, alan adı sorgulamalarında akla gelen ilk platform olmayı hedeflediklerini söyleyerek sektör konusunda aşağıdaki açıklamaları yapıyor:

“Alan adı pazarı, veri ve işlem hacmi açısından oldukça büyük bir sektör. Biz de Dofo’da en yeni veri işleme araçlarıyla her gün milyarlarca veriyi işliyor ve analiz ediyoruz. Şu anda 30 milyondan fazla alan adının satışta olduğunu görüyoruz. Her gün binlerce alan adı yeni sahiplerini buluyor. Günlük kaydedilen yeni alan adı sayısı ise 300 bini geçiyor. Diğer yandan her gün 200 bine yakın alan adı yenilenmediği için siliniyor. Ekip olarak amacımız bu hızlı ve hareketli sektörün nabzını en iyi şekilde tutmak.”

Kapalı beta sürecinde yüzlerce kişi tarafından test edilen ve ilk sadık kullanıcılarını kazanan Dofo.com, Mayıs 2018 itibariyle tüm kullanıcılara hizmet veriyor. Dünyanın en büyük alan adı forumu NamePros’ta paylaşılan olumlu geri bildirimler, Dofo’nun doğru zamanda doğru yerde olduğunu gösteriyor.

Dofo, yakında yayına alacağı alan adı takip etme özelliği, kayıt firması sayfaları ve çoklu dil desteğiyle kullanıcılara sunduğu hizmeti bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

 

Dofo.com

Dofo.com

 

Dofo.com’a yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip edebilirsiniz.

https://www.twitter.com/dofocom

https://www.facebook.com/dofocom

https://www.linkedin.com/company/dofocom

 

Dofo.com ekibine, hedefleri doğrultusunda başarılar diliyorum.

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir