Gıdımdan nasıl kurtulurum?

Bir süredir çenemin altında ikinci bir çenem var. Saklamak için tepeden fotoğraf vermeme ve gıdılı fotoğraflarımı ya silip ya da sevgilime fotoşoplasana diye yalvarmama rağmen bulunduğu yerde çirkin ve sinsi şekilde utanmadan sallanıyor.
Şimdiye dek gıdımı yok etmek için elimden geleni yaptım. Annemin sabah izlediği kadın programlarına kayıt ettiği görüntüleri tekrar tekrar izleyip, uyguladım. Ellili yaşlarında olan Uzakdoğulu bir kadın cilt esnekliği göz önüne alındığında, otuzlu yaşlarında gösteriyor ve yapmamız gerekenleri suratını garip şekillere sokarak anlatıyordu. Bir süre kardeşlerim ve annemle bu hareketleri bazen eğlencesine, (birbirimizin suratının aldığı şekillerle eğlenerek)  bazen ise ciddiye alıp – büyük bir gayretle tekrarladık. Benden daha düzenli olan annem ve küçük kardeşim aralıksız bu hareketleri tekrarlayıp – işe yaradığını savundu ama siz inanmayın, hala gıdıları var.
Hızımı alamayıp, ortanca kardeşimin yüzündeki çizgileri azaltmak için kullandığı son derece pahalı serumlarını gizli gizli kullanmaya başladım. Bir süre sonra annemden şüphelenip, serumlarını çantasında taşımaya başlayınca bu girişimim de sonuçsuz kaldı. Annem kendi kremleri dahil, hepimizin kremlerini “senin benim yok” mantığıyla kullandığı için suçlanmış olmasını yadırgamadığım gibi kendi suçumu da kabullenmedim. (şu ana kadar… pişman değilim)
Bir arkadaşım sürekli sakız çiğnediği için gıdısının olmadığını savununca sakıza başladım ancak çiğnerken unutup yuttuğum için bir süre sonra bunu da bıraktım.
Bir sürü para verip kullanmadığım sıkılaştırıcı kremleri gıdıma sürüp, fayda bekledim. Değişiklik olmayınca, gıdımı yok edemediysen ne işe yarıyorsun sen diye suçlayıp çoğunu annem için “senin benim yok” kullanım alanına dahil ettim.
Baktım işe yaramıyor fazla kilolarımı es geçerek genetik olduğunu savunup aileme yüklendim ama elime bir şey geçmedi.
Hayatım boyunca sorunlar karşısında yakınmak yerine çözüm bulmak ve harekete geçmek felsefesiyle hareket ettiğim için, geçen hafta aynanın karşısına geçip; “Çenemin gölgesi, çok yakında yok edeceğim seni” dedim ve gugılladım. Araştırmacı ve kararlı biri olarak Radyo frekans ile gıdıma savaş açtım.
Radyo frekans, Bağdat Caddesinde bütün güzellik merkezlerinde yapılıyor. Temel olarak radyo dalgalarıyla yüzünüzdeki dokuları ısıtıp cildin kolajen üretiminin artmasını sağlayarak gergin ve daha sıkı bir hal almasını sağlıyor. Uygulamayı yapan kişi önce yüzünüze masajla bir krem sürüyor ve elindeki ısıveren aleti yüzünüzde gezdiriyor. Yaklaşık on dakika sonunda masaj devam ediyor ve siz sadece yan gelip yatıyorsunuz.
Programları bile kırıp kırıp kullanıyoruz, ben de gıdı savaşıma öyle başladım ama artık lisanslı ürün kullanmaya karar verdim. Eğer Windows kadar hızlı yeni sürüm çıkmaz ise bir süre bununla idare ederim diye düşünüyorum. Yer çekimi, kilolar, yaş derken hızla ilerliyorum, kendime format çekecek halim yok, upgrade ve update ile yola devam…

  3Yorum

  1. Ayşen   •  

    Çok yaşa sen emi, çok güldürdün beni Fundacım :)) “haydi gazan mübarek olsun” diyorum o halde;) Ayrıca sen bu kadar azimli olunca eminim onu imha edeceksin en kısa zamanda. Fakat bir şeyi belirtmeden geçemeyeceğim, eğer sen bu kadar bahsetmeseydin gıdından inan ben hala fark etmezdim çünkü sen her halinle çekici bir hanımsın tatlım;) bu bir iltifat değil bunu de belirteyim;) haydi kal sağlıcakla, öptüm seni;)

  2. ozlem gulec   •  

    gidinin genektik oldugu ozellikle esra’dan belli pelikan kusu gibi mubarek :))) gidiyi yok etmenin bir yolu daha var. dudaklarinin arasina kalem yerlestiriyorsun bir ileri bir geri dudaklarin vasitasiyla hareket ettiriyorsun. ise yaradigi benim gidimin olmamasindan belli sanirim. ama is yerinde insanlarin sana tuhaf tuhaf bakmalarina aldirmaman lazim. senin benim yok diyerek pafali serumlarimi sinsice kullanmaniza diyecek birsey bulamiyorum. gidisiz bir dunya diliyorum…

  3. Pingback: Geçen Yıl En Çok Bunları Okudunuz! | Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir