Henkel Innovation Challenge!

Uluslararası öğrenci yarışması “Henkel Innovation Challenge” için başvuru süresi 11 Aralık’ta sona eriyor.

Henkel’den gençlere yaratıcılıklarını ve yeteneklerini göstermek için uluslararası fırsat!

Öğrencilerin ileri görüşlü fikirlerini ve ilgi çekici konseptlerini sunmalarına olanak sağlamak amacıyla uluslararası ölçekte gerçekleştirilen “Henkel Innovation Challenge” bu yıl 7’nci kez düzenlenecek. Türkiye ile birlikte 30 ülkeden öğrenci ekiplerinin davet edildiği yarışmaya katılmak isteyen gençlerin 11 Aralık 2013 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

 

Henkel’in akademik yılı başlangıç dönemlerinde düzenlediği uluslararası öğrenci yarışması “Henkel Innovation Challenge” bu yıl 7‘nci kez düzenlenecek. Yarışma için Henkel, dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilere yeni Henkel ürünleri ve teknolojilerine ilişkin vizyoner fikirlerini ve konseptlerini sunmaları çağrısında bulundu. “Create. Learn. Grow.” (Yarat. Öğren. Kendini Geliştir.) sloganı altında, 11 Aralık 2013 tarihine kadar yenilikçi ve sürdürülebilir fikirlerini www.henkelchallenge.com web sitesi üzerinden göndermek üzere toplamda 30 ülkeden öğrenciler davet edildi. Yarışmaya 12 Avrupa, 9 Asya Pasifik, 3 Latin Amerika ülkesinin yanı sıra ABD, Ortadoğu ve Afrika’dan 5 ülke katılıyor.

 

HIC7_logo_4c

“Henkel Innovation Challenge” yarışmasının temel amacını; Henkel’in faaliyet gösterdiği üç iş birimi olan ‘Çamaşır ve Ev Bakım’, ‘Güzellik ve Bakım’, ile ‘Yapıştırıcı Teknolojileri’ alanlarında ileri görüşlü bir ürün veya yeni bir teknoloji geliştirilmesi oluşturuyor. İki kişilik ekipler halinde kayıt yaptıracak olan ve çok farklı disiplinlerden gelen öğrenciler, kreatif ve sürdürülebilirlik bilincine sahip iş geliştirme müdürleri rolünde olacak. Henkel, yarışma boyunca öğrencilere kapsamlı destek sağlayacak. Ekiplere, kayıt işleminin ardından Henkel Şirket İçi Öğrenme Yönetimi’nin bir parçası olan profesyonel e-öğrenim programlarına erişim verilecek. Yarı finale hak kazanan tüm ekiplere, bir mentör olarak hareket edecek ve katılımcılara yenilikçi konseptlerini daha fazla geliştirme konusunda tavsiyelerde bulunacak olan deneyimli bir Henkel yöneticisi eşlik edecek. Böylece genç vizyonerlerin değerli, geniş kapsamlı bir iş deneyimine ve şirket konusunda ayrıntılı bir görüşe sahip olması sağlanacak. Öğrenciler aynı zamanda Henkel’deki yöneticilerle yüz yüze iletişime geçme imkânına sahip olacak.

 

En iyi yetenekleri bir araya getireceğiz

Henkel Kurumsal İşveren Markası Yöneticisi Jens Plinke yarışmayla ilgili şunları söyledi:

Henkel Innovation Challenge, dünyanın dört bir yanından en iyi yetenekleri bir araya getirmemizi ve Henkel adına onları gururlandırmamızı sağlıyor. Yarışmada, 2016 yılı itibarıyla çalışan sayısını toplamda yüzde 60’a çıkarmak istediğimiz yükselen pazarlara özel bir ilgi göstereceğiz. Henkel Innovation Challenge, bizimle ilgili pazarlarda hedeflenen öğrenci grubunda Henkel’in bir işveren olarak çekiciliğini artırmaya yardımcı oluyor.”

 

Öğrenciler, öğrenerek kendilerini geliştirecek

Öğrencilere destek sağlamak için kapsamlı e-öğrenim fırsatları ve internet seminerleri de sunulacak. Öğrenciler, fikirlerini geliştirmenin ilk aşamalarında kendilerine yardımcı olacak pazarlama stratejileri ve sunum teknikleri gibi konularda e-öğrenim derslerinden faydalanabilecekler. Tüm bu süreç, yarışmanın sloganını (Yarat. Öğren. Kendini Geliştir) yansıtıyor. “Henkel Innovation Challenge”, aralarında iktisat, mühendislik veya doğa bilimlerinin de bulunduğu pek çok bölümdeki öğrenciye açık.

 

HIC7_logo_4 henkel

Yarışma süreci hakkında

2014 yılı Şubat ayında en iyi ekipleri belirlemek üzere yarı finaller yapılacak. İki kişilik gruplar, Henkel yöneticilerinden oluşan jüriye fikirlerini sunmak üzere davet edilecek. Kazanan ekip, 31 Mart-3 Nisan 2014 tarihleri arasında Henkel’in Düsseldorf’ta bulunan merkezinde Türkiye’yi temsil ederek geleceğe yönelik yenilikçi ve sürdürülebilir vizyonlarını sergileyecekler. Konseptlerini ilerletebilmek için bir kez daha üst düzey yöneticilerden koçluk desteği alacaklar. Türkiye finalinde birinciliği kazanan ekibin üyelerine birer Ipad, ikinci olan ekibin üyelerine birer dijital fotoğraf makinası, üçüncü olan ekibin üyelerine ise sürpriz hediyeler verilecek.

“Henkel Innovation Challenge” yarışmasının en iyi üç ekibi, Henkel CEO’su Kasper Rorsted ile kişisel bir toplantıya katılmak üzere davet edilecek. Ayrıca ödül olarak birinci seçilen ekibe toplamda 10 bin Euro, ikinci ekibe 4 bin Euro ve üçüncü ekibe ise 2 bin Euro tutarlarında seyahat çekleri verilecek. Geçtiğimiz yıllarda, pek çok yetenekli ve kariyerine yeni başlayan kişi “Henkel Innovation Challenge” ağı aracılığıyla işe alındı.

Yarışmayla ilgilenen öğrenciler, konu hakkındaki bilgileri www.henkelchallenge.com web sitesinden ve www.facebook.com/henkelchallenge Facebook sayfasından alabilirler. Önceki yıllara ait videolar ise YouTube adresinde bulunuyor.

 

henkel_

Henkel Hakkında

Henkel dünya çapında Çamaşır ve Ev Bakımı, Beauty Care ve Yapıştırıcı Teknolojileri olmak üzere üç iş biriminde lider markalar ve teknolojilerle faaliyet göstermektedir. 1876 yılında kurulan Henkel, Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi tanınmış markaları ile faaliyet göstermekte ve hem tüketici ürünleri hem de endüstriyel alanda, global olarak pek çok pazar liderliği bulunmaktadır. Tüm dünyada yaklaşık 47.000 çalışanı bulunan Henkel, 2012 mali yılında 16 milyar 510 milyon Euro’luk satış ve 2 milyar 335 milyon Euro’luk faaliyet karı gerçekleştirmiştir. Henkel imtiyazlı hisse senetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir