Instagram Yeni Mesajlaşma Özellikleri Tanıtıdı

Facebook‘un Messenger ile Instagram’ı bir araya getiren yeni uygulamalar arası mesajlaşma deneyimi, Türkiye’deki kullanıcılara da açıldı.

Facebook’un geçtiğimiz Ağustos ayında test etmeye başladığı ve Messenger ile Instagram’ı bir araya getiren yeni uygulamalar arası mesajlaşma deneyimi, bugün itibariyle Türkiye’deki kullanıcılara da açılıyor.

Şirketin getirdiği yenilikle birlikte, Instagram kullanıcıları yeni mesajlaşma özelliklerine erişebilmek için Messenger’a geçme seçeneğine sahip olurken, halihazırda Messenger kullanan ya da Instagram ve Messenger’a yeni üye olmuş kişiler ise ortak mesajlaşma deneyiminden otomatik olarak faydalanabilecek.

Instagram Yeni Mesajlaşma Özelliklerinin Tanıtıdı

Messenger’daki en iyi özellikleri Instagram’a getirme ve hangi mesajlaşma uygulamasını kullanırlarsa kullansınlar herkesin en iyi mesajlaşma deneyimini yaşaması amacıyla yapılan bu yenilik ile birlikte, tüm Instagram ve Messenger kullanıcıları her iki uygulama üzerinden de bulunabilir olacak.

Böylelikle, Instagram üzerinden gönderilen mesajlar ve görüşmeler Instagram uygulamasında kalırken, Messenger kullanan kişiler Instagram’daki arkadaşlarına ve aile bireylerine uygulamayı indirmeden mesaj gönderebilecek. Aynı şekilde, Instagram kullanıcıları da Messenger’daki kişilere erişebilecek. Bununla birlikte, Messenger’daki spesifik bir mesaja cevap verebilme, mesaj iletebilme, kişiselleştirilebilir sohbet renkleri ve temaları gibi özellikler de Instagram kullanıcıları tarafından ulaşılabilir olacak.

İnsanların gittikçe artan bir hızla özel alanlarda iletişim kurmayı tercih ettiklerini dile getiren Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, şöyle dedi: “Halihazırda bir milyardan fazla insan aile ve arkadaşlarıyla paylaşım yapmak, vakit geçirmek ve kendilerini ifade etmek için Messenger’ı kullanıyor. Biz de bu sebeple Messenger ve Instagram deneyimlerini birleştirerek Messenger’ın sahip olduğu en güzel özellikleri Instagram’da da erişilebilir kılmak istedik. Bu yeni güncellemeyle birlikte, umuyoruz ki topluluğumuza sevdiklerine ulaşmak için hangi uygulamayı kullanacaklarını düşünmelerine gerek kalmadığı ve bağlantı kurmanın daha da kolaylaştığı bir mesajlaşma deneyimi sunacağız.”

Instagram’daki yeni Messenger deneyimine yakında gelecek olan tüm özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Uygulamalar Arasında İletişim Kurun: Mesaj göndermek ve video görüşmelerine katılmak için her iki uygulamayı kullanarak Instagram ve Messenger üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurun.

Birlikte İzleyin: Bir video görüşmesi sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle TV şovları, filmler ve daha fazlasında video izlemenin keyfini çıkarın.

Kaybolma Modu: Görülen mesajların görüldükten sonra veya sohbeti kapattığınızda kaybolacağı bir mod seçin.

Selfie Etiketleri: Sohbette kullanmak için selfie’nizle bir dizi bumerang çıkartması oluşturun.

Sohbet Renkleri: Sohbetlerinizi eğlenceli renk geçişleriyle kişiselleştirin.

Özel Emoji Tepkileri: Arkadaşlarınızdan gelen mesajlara hızlı bir şekilde tepki vermek için en sevdiğiniz emojilerin bir kısayolunu oluşturun.

Yönlendirme: Harika içerikleri beş adede kadar arkadaşınız veya grupla kolayca paylaşın.

Yanıtlar: Sohbetinizdeki belirli bir mesaja doğrudan yanıt verin ve konuşmanın akışını sürdürün.

Animasyonlu Mesaj Efektleri: Animasyonlu gönderme efektleriyle mesajınıza görsel bir hava katın.

Mesaj Kontrolleri: Kimlerin size doğrudan mesaj gönderebileceğine ve kimin size hiç mesaj gönderemeyeceğine karar verin.

Gelişmiş Raporlama ve Engelleme Güncellemeleri: Artık Instagram’daki tek mesajlara ek olarak tüm konuşmaları da rapor edebilir ve yeni Hesap Merkezine hesaplarınızı eklediğinizde Instagram ve Messenger’da proaktif engelleme önerileri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir