Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Batı İstanbul Çalıştayı Gerçekleşti

Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Batı İstanbul Çalıştayı Gerçekleşti.

Gelin sizi SOBA Batı İstanbul Çalıştayına götüreyim 🤳

Konuşmacıları arasında olmaktan mutluluk duyduğum çalıştayla ilgili merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliği ile İstanbul’da ilk kez Beylikdüzü’nde gerçekleşen Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Batı İstanbul Çalıştayı, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

 

 

Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Batı İstanbul Çalıştayı

Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, Türkiye’nin her yerinden SOBA’ya üye 63 Belediyeyi temsilen toplam 109 sosyal medya uzmanı katıldı. Tüm belediyelerin fikir alışverişi yapma şansı bulduğu çalıştayda, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve meclis üyeleri de yer aldı.

Çalıştayın 7. Ayağı olan Beylikdüzü’nde alanında önemli isimler bilgi, birikim ve deneyimlerini aktardı. Kapalı oturum şeklinde gerçekleşen çalıştayın ilk gününde Siyasi İletişim Uzmanı Necati Özkan, “Dijitale Hakim Olan, Geleceğe Hakim Olur” başlıklı sunumu ile siyasette dijital pazarın önemi üzerinde durdu. Fotoğraf Sanatçısı Ufuk Eral da Sosyal Medya ve Fotoğraf (İnteraktif  Eğitim) konulu bir sunum gerçekleştirerek katılımcılara protokolün sosyal medyada nasıl yansıtılması gerektiği üzerinde durdu. Beylikdüzü Belediyesi Özel Kalem Müdürü Yavuz Saltık ise “Siyasi Kampanya Yönetimi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

Çalıştayın son gününün ilk konuşmacısı Google İş Geliştirme Yöneticisi Emrehan Akyürek oldu. Akyürek, “Google Çözümleri Nasıl Etkin Kullanılabilir” konulu sunumunda Google ve Google araçlarına ait tüm merak edilenleri yanıtladı. Akademisyen Aslı Eral moderatörlüğünde yapılan Mini Çalıştaylarda, eğitimci kadro “Sosyal Medya’da Verimli Reklam Planlaması, Sosyal Medya Hesapları onay alınması (Verify Account), SEO Çalışması” gibi konular üzerine tüm birikimlerini katılımcılara aktardı ve soruları yanıtladı.

Çalıştayın finalinde ise, Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden topluluk yönetimi hakkında bir sunum gerçekleştirdim. Güncel sosyal medya verilerinden günümüz trendlerine, değişen kullanıcı yaklaşımlarından tüm mecralarda odaklanılması gereken yenilikleri aktardığım sunumumun ardından, Batı İstanbul Çalıştayı Sosyal Medya Beylikdüzü Paneli’nin de moderatörlüğünü yaptım.

 

 

Panelin değerli katılımcıları Datça, Çankaya, İzmir Büyükşehir, Kadıköy ve ev sahibi Beylikdüzü Belediyesi sosyal medya ekipleri idi. Belediyelerin en önemli iletişim kaynağı olan ve sosyal medyada belediyeleri temsil eden arkadaşlarla ile bir araya gelmekten ve onları tanımaktan gurur duydum. Sosyal mecraların bu denli yoğun kullanıldığı ve günlük iletişimimizin en önemli parçası haline geldiği günümüzde yaptıkları iş gerçekten çok zor. Panelde hem bu zorlukları hem güncel çalışmaları hem de geleceğe dair beklenti ve yeni stratejileri konuşma fırsatı bulduk.

 

Günün finalinde Beylikdüzü Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nın harika sürprizi ile duygu dolu anlar yaşadık. Birbirinden kıymetli gençlerden oluşan Beylikdüzü Gençlik Orkestrası unutamayacağımız bir konser ile çalıştayı taçlandırdı.

 

Çalıştaya ait anlık paylaşımları #SOBABeylikdüzü hashtag üzerinden gerçekleştirdik.

 

 

Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Nedir?

SOBA, Belediyelerin sosyal medya ekiplerinin, sosyal medya kullanımındaki güçlerini ve vatandaşla etkileşimlerini daha üst noktalara taşımaları amacıyla deneyim ve görüşlerini paylaştıkları bir platform. Her 3 ayda bir düzenli olarak gerçekleşen çalıştaya, belediyelerin sosyal medya uzmanları katılıyor. Çalıştaya şimdiye dek Balıkesir Edremit, İzmir Karşıyaka, Tekirdağ Çerkezköy ve Kapaklı, Datça, Marmaris, Bodrum, Adana Seyhan, Hatay Büyükşehir ile Samandağ Belediyeleri ev sahipliği yapmış.

 

Doğan Haber Ajansı “Sosyal medyacılar Beylikdüzü’nde buluştu” başlıklı haberinde günü özetlemiş.

Beylikdüzü Belediyesi’nin konuyla ilgili bilgilendirme metnine ise buradan https://www.beylikduzu.istanbul/haber/721/sosyal-medyacilar-beylikduzunde-bulustu  ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü Belediyesi TV harika çalışmalara imza atıyor. Kanallarını takibe almanızı öneririm. Günün kısa bir özetini aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

 

 

Sevgili Murat Tahça’yı çalıştayda görmek çok güzeldi. Friendfeed’e uzanan dostluğumuzu ve eski günleri hatırladık.

 

Tekrar görüşebilmek dileğiyle 🙋🏼

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir