Altered Carbon Dizisi Başlıyor

Altered Carbon Dizisi, 2 Şubat 2018 Cuma günü tüm dünya ile aynı anda Netflix’te gösterime giriyor.

Richard K. Morgan’ın klasik siberpunk romanından uyarlanan diziye dair merak edilenler yazımda sizi bekliyor.

Altered Carbon Dizisi

Richard K. Morgan’ın romanından uyarlanan dizi yılın en çok merakla beklenen yapımlarından biri.

Kimse sonsuza dek yaşayamaz. Altered Carbon’un ölüme meydan okuyan ve ölümsüz olabilmek için insan vücudunun bir çift ayakkabı gibi değiştirilebildiği dünyasında dahi bu mümkün değil…

 

Altered Carbon Dizisi Konusu

Richard K. Morgan’ın klasik siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon 300 yıl sonraki bir gelecekte geçen, cinayet, aşk, cinsellik ve ihanetlerle dolu karmaşık bir hikayeyi konu alıyor.

Yepyeni bir teknoloji, toplumu tamamen değiştirmiştir. İnsan bilinci sayısallaştırılabilmektedir, başka bir bedene transfer olmak mümkün hale gelmiştir ve ölüm artık mazide kalmıştır. Takeshi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı organize edilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan hayatta kalan tek askerdir. Bilinci yüzyıllar boyunca buz içinde hapsedilmiştir, ta ki aşırı zengin ve çok uzun yıllardır hayatta olan Laurens Bancroft adında bir adam ona tekrar yaşama şansı sunana kadar. Bunun karşılığında, Kovacs’ın bir cinayeti çözmesini istemektedir. Bancroft’un kendi cinayetini…

İnsan bilincinin disklere kaydedilerek istenildiği an herhangi bir vücuda aktarılabildiği ve ölümün artık kalıcı olmadığı bir dünyada geçen dizinin başrollerinde Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Renee Elise Goldsberry, Will Yun Lee ve Dichen Lachman rol alıyor. Dizinin senarist ve yapımcı koltuğunda ise Laeta Kalogridis bulunuyor.

Altered Carbon 2 Şubat 2018, Cuma günü tüm dünya ile aynı anda Netflix’te gösterime giriyor.

Altered Carbon Dizisi Fragmanı

Altered Carbon Dizisi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Şimdiden iyi seyirler dilerim 🎬

 

Netflix Film ve Dizileri

Yüzlerce farklı dizi ve filmi, Türkçe altyazı seçeneği ile sunan Netflix, tüm yıl boyunca bize birbirinden keyifli içerikleri sunan bir platform. Belgeseldi, filmdi, yetmedi iki bölüm diziydi derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Aşağıda Netflix üzerinden izlediğim film ve dizilere dair hazırladığım öneri listesini bulabilirsiniz.

 

Netflix Film ve Dizileri 1

 

 

Faydalı olması dileğiyle.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir