Çocuklarınız için Tavsiyem Duyu Market Ürünleri

Çocuklarımızın sağlıklı bir gelişim süreci atlatıp, iyi birer yetişkin haline gelmesi için erken yaşlarda onlara ne tür imkanlar ve materyaller sunduğumuz çok önemli. Çocukların oynadıkları oyuncaklar onların sadece anlık eğlenmelerini değil geleceklerini de etkileyebiliyor. Yazımda Türkiye’nin Çocuk Gelişim Marketi Duyu Market ürünleri hakkında bolca bilgi bulabilirsiniz.

Çocuk gelişimi konusunda deneyimli bir ekiple ve uzman görüşlerinden hareket edilerek hazırlanan ürün listeleriyle ön plana çıkan Duyu Market, çocuklarınızın kaliteli materyaller ile iyi vakit geçirmesi için sizlere geniş bir yelpaze sunuyor. Bu yelpazenin içerisinde oyuncaktan kitaba, kırtasiye ürünlerinden terapi marketi ürünlerine, duyu bütünleme materyallerinden gelişim ürünlerine kadar farklı çeşitlerde binlerce ürüne rastlamak mümkün.

Çocukların oyun oynarken pozitif uyaranlar ile meşgul edilmesi sonucunda, daha kaliteli bir geleceğe sahip olacağını bilen Duyu Market ekibi, etkinlikleri uzmanlar tarafından kanıtlanan ürünleri bizlere sunuyor. Oyun oynadığı sırada farkına varmadan bilişsel gelişimini gerçekleştiren çocuklar, buradaki eğitici oyuncak çeşitleri sayesinde yaşıtlarından bir adım öne geçebiliyor.

Oyuncakların Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkisi

Oyuncakların çocuk gelişimine etkisini kısaca anlatmak gerekirse; akıllıca seçilmiş oyuncaklar sayesinde miniklerin duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimleri olumlu anlamda desteklenebilir. Çocukların emekleme, bir yere ulaşma, tırmanma, dengede durma gibi yetenekleri daha hızlı kazanabilmesinde fiziksel becerilerin ve motor becerilerinin erken yaşta gelişmesi oldukça önemlidir. Eğitici oyuncaklar sayesinde ince motor becerilerinde de ilerleme görülen minikler, dikkat gerektiren durumlarda da göz kaslarını geliştirmiş olurlar.

İnce motor yeteneği gelişen çocuklar el ve parmak kasları daha iyi geliştiği ve çocuk bu kasları nasıl kullanacağını daha erken öğrendiği için yazmaya, çizmeye, makasla bir şeyler kesmeye, ayakkabısını tek başına bağlamaya, kıyafet giyerken düğmeleri kendi iliklemeye, saçlarını taramaya, yemek yerken çatal – kaşık kullanmaya daha erken başlarlar.

İnce motor gelişimi 2 yaş ve sonrasında hızlanarak ilerler. Özellikle 2-3 yaş döneminde keşfetme arzusu ile çok aktif bir hayat sürmeye başlayan çocuklar, gelişim potansiyelleri yüksekken akıllıca seçilmiş oyuncaklar sayesinde çok iyi bir gelişim süreci yaşayabilirler.

Duygusal gelişim süreçleri daha erken işlemeye başlayan çocuklar, isteklerini daha hızlı anlatmaya, yaşadıkları kötü deneyimleri, korkuları daha hızlı atlatmaya başlarlar. Oyuncaklar sayesinde çocukların çevreleri hakkındaki farkındalığı artış gösterir. Ebeveynlerin, çocukların oynadığı oyunlara dahil olması ve eğitici oyuncaklar sayesinde çocuk ile anne – baba arasında daha sıkı bağların oluşması da desteklenmiş olur. Aynı zamanda eğitici oyuncaklar ile çocuklar, yaşadıkları toplumun sosyal kurallarını da daha erken öğrenme şansına sahip olur.

 

 

Tüm bu avantajları düşündüğümüz zaman akıllara “Peki, piyasada bunca zararlı ürün varken ben çocuğum için iyi oyuncakları nasıl seçeceğim” sorusu gelebilir. Tam da burada uzmanların görüşleri ve araştırmalar baz alınarak hazırlanan Duyu Market’in oyuncakları yardıma koşuyor. Yaş aralığı, fiyat ve markalara göre kategoriler sunan Duyu Market’in eğitici oyuncakları arasında irili ufaklı, her yaşa hitap eden, hem çocuklarınızın sağlığı için kötü etkiler doğurmayacak hem de onların gelişimini olumlu yönde destekleyecek birçok eğitici oyuncak mevcut.

Çocukların minik yaşlardaki gelişimini tamamlamaları ile birlikte, anaokuluna geçişleri onların eğitim hayatlarının başlangıcı kabul edilir. Küçüklerin eğitim hayatlarının başında da Duyu Market, anaokulu eğitmenlerini ve ebeveynleri yalnız bırakmıyor. Anaokulu ürünleri konusunda kararsız kalan veliler ve eğitmenler Duyu Market’te yer alan su ve kum merkezi, gökkuşağı tüneli, ahşap tamir seti, çitli şehir evi, fiziksel aktivite salonu, kaydırak gibi sayısız çeşidi inceleyip çocuklar için en uygun olanı seçebiliyor. Anaokulu ürünleri, çocukların hem fiziksel, bilişsel becerilerini geliştirmeli hem de onları diğer arkadaşlarıyla kaynaştırmalı ve grup bilinci, ortak çalışma yapabilme yeteneği gibi konularda onlara pozitif katkı sağlamalı.

Duyu Market’teki çeşitleri incelediğimiz zaman çocukların birbirleriyle kaliteli vakit geçirebileceği hem bireysel yetenekler kazanıp hem de arkadaşlık, yardımlaşma gibi özelliklerini güçlendirebileceği birçok ürün mevcut. Anaokulundaki minik öğrencilerin sağlıklarına zarar vermeyen ve onların gelişimini destekleyen ürünler arıyorsanız bu marketin ürün listesini inceleyebilirsiniz.

Duyu Market’te yer alan ürünler eğitici oyuncaklarla ve anaokulu ürünleriyle de sınırlı değil. Kitap bölümünde birbirinden farklı eğitim setleri, interaktif kitaplar, beceri geliştiren kitaplar gibi ürünlere ve yaş aralığı bazında listelenmiş çocuğunuz için en uygun kitaplara rastlayabilirsiniz. Kırtasiye kategorisinde çocuğunuzun kalemden resim malzemesine, yazı tahtasından oyun hamuruna kadar her türlü kırtasiye ihtiyacını giderebilirsiniz. Terapi Marketi’nde terapi için hamur, fırça ve makas gibi ürünlerden dikkat geliştirme araçlarına, disleksi ürünlerinden egzersiz bantları ve toplarına, vibrasyonlu ürünlerden otizm ürünlerine kadar da birçok ürün çeşitliliğine rastlayabiliyoruz.

Bu marketteki ürünler sayesinde terapi sürecindeki çocuklar hem daha eğlenceli bir terapi hem de daha hızlı bir gelişim ile karşılaşıyorlar.  Spor ve outdoor bölümünde ise miniklerin sportif gelişimleri için gerekli olan ürünler yine detaylı bir şekilde, titizce listelenmiş. Kısacası Duyu Market çocuklarınızın gelişimini destekleyecek ürünleri büyük bir uzmanlıkla ağına katmış ve bizlere bu ağı internet üzerinden sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir