Deezer Premium ’u Hemen Kullanmaya Başlayın

Deezer Premium 3 ay boyunca ücretsiz kullanıma açıldı. Mükemmel bir dinleme deneyimi sunan Deezer’a dair merak ettikleriniz yazımda.

Deezer, tüm Türkiye’yi eğlendirmeye geldi

2007 yılında resmi lansmanı yapılan, 16 milyon aktif kullancısı ve 56 milyon parçalık arşivi ile tüm dünyada 180’den fazla ülkede yayılan Deezer, Türkçe uygulamasını güncelledi.

Bu zor günlerde Türkiye’deki müzikseverleri bir nebze olsun keyiflendirmek için Türkçe uygulamasını güncelleyen Deezer, Mustafa Ceceli, Aleyna Tilki, Hadise, Murat Boz, Göksel gibi en sevilen Türk sanatçıların parçalarını arşivine ekledi. Deezer, elbette ki müzikle sınırları aşmak isteyenleri de unutmadı ve Drake, Dua Lupa, Marshmello gibi dünyaca ünlü yıldızların şarkılarıyla dolu 56 milyon parçalık arşivini kullanıcıların beğenisine sundu.

Türkçe müzik severler artık Avrupa Müzik & DMC gibi Türkiye’nin önde gelen müzik şirketlerinin listelerinin yanı sıra Sony Müzik, Universal Müzik Grubu, Pasaj Müzik, Seyhan Müzik, Poll Production ve GTR gibi şirketlerin şarkılarına erişebiliyor.

Deezer, Türkçe uygulamasını güncelledi.

56 milyon parçalık Deezer arşivinde neler var?

Deezer’ın Türkiye’deki editörlerinin Türkiye’deki kullanıcılara özel hazırladığı “Çok Taze”, “Gece Vardiyası” ve “Rapturk” gibi çalma listeleri ile kullanıcılar yeni şarkılar keşfedebiliyor. Ayrıca Deezer’ın inovatif özelliklere sahip olan “kullanıcıya özel derlenmiş sonsuz çalma listesi Flow” ile en sevdikleri şarkıların tadını kesintisiz olarak çıkarabiliyor.

Deezer Premium’u Hemen Kullanmaya Başlayın

Deezer’ı ilk kez yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u ücretsiz olarak deneyebiliyor. Deezer Premium özelliği ile sevdiğiniz müzikleri reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabilirsiniz.

Deezer indir

Biz Deezer Family üyeliği ile platformu deneyimlemeye başladık. Ses kalitesini farklı farklı kulaklıklarla test ettik. Deezer Premium ile henüz ısınma turundayız ancak çalma listemizi iyi bir kulaklıkla dinlendiğimizde benzersiz bir deneyim yaşattığına şahit olduk. Platformu daha uzun süre deneyimledikten sonra bir yazı daha yazacağım ama ses kalitesi diğer platformlara göre net bir şekilde çok kaliteli. Müziği duymuyor, adeta hissediyorsunuz. Aynı şarkıları yüksek kalitede Spotify’da da dinleyerek karşılaştırdık, Deezer’da duyduğumuz tizler ve sesler bambaşkaydı. Müzik seven herkesin bu deneyimi yaşamasını ısrarla öneriyorum.

Deezer Flow Nedir?

Platformda öne çıkan bir başka özellik ise flow. Deezer yazılımcıları tarafından geliştirilen bir algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği şarkıların listesini sunan Flow, her kullanıcıya özel olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor.

Deezer Flow’un çalışma mantığı kısaca şöyle; uygulamayı yükledikten sonra ekrana gelen yerli şarkıcı ve gruplar içerisinden tercihlerinizi yapıyorsunuz. Ardından diğer müzik alanlarında tercihlerinizi seçiyorsunuz. Her müzik türü veya şarkıcıyı – grubu seçtikten sonra benzerleri ekrana gelmeye başlıyor. Ben gibi yaşı büyük olanlar için geçmişi hatırlamak adına harika bir deneyim. Yıllardır dinlemediğim ancak bir zamanlar vazgeçilmezim olan nice grubu ve şarkıcıyı ekranımda görmek beni çok şaşırttı. Flow teknolojisi ile müzik zevkinize mükemmel uyan şarkılar ve gruplar sıralanıyor, zevkinizle uyumsuz parçalarla karşılaşmıyorsunuz. Platformun algoritması diğer servis sağlayıcılardan kat be kat üstün. Sizi tanıyan, müzik zevkinize uygun sınırsız çalma listeleri sunan bu özellik platforma değer katmış.

Deezer’ın Öne Çıkan Özellikleri

Deezer’ın sunduğu Flow’un yanı sıra benzersiz bazı özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz. 

  • Lyrics- şarkı sözleri özelliği şarkının sözlerini eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor.
  • Songcatcher: Uygulama içi bu özellik bulunduğunuz ortamda çalınan şarkının ne olduğunu buluyor ve eğer istenirse direkt olarak kişisel arşive alınmasını mümkün kılıyor.
  • Dark mode- gece modu kullanıcıların istediklerinde koyu renkli arka plana geçmelerini sağlıyor.
  • Channels (Kanallar), kullanıcıların yeni içerikleri kategori ve türe göre arayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer, 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okazyon ve tercih tabanlı özel yapım içerik kanalına sahip bulunuyor.
  • Daily mixes (Günlük miksler), kullanıcıların hafta boyunca dinlediği şarkılardan esinlenmiş yeni 40 şarkı önerisi listesi.
  • Discovery (Keşif )bölümü her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara daha önce hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri ancak zevklerine uygun parçalar sunuyor.
  • Herkes için farklı abonelik seçenekleri bulunuyor. Örneğin bizim kullandığımız Deezer Family üzerinden 6 hesap tanımlamanız mümkün.

Deezer’ın Kullanılabildiği Cihazlar

– Akıllı telefonlar

– Tabletler

– Bilgisayarlar

– Ses Sistemleri: Sonos, Samsung

– Giyilebilir cihazlar: Fitbit, Garmin, Apple Watch, Android Wear

– Akıllı hoparlörler: Amazon Alexa, Google Home 

– TV: Android TV, Chromecast, Roku

– Oyun konsolu: Xbox One

– Bağlantı arabalar

Deezer Ücretsiz mi?

Deezer’ı ilk kez yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u ücretsiz olarak deneyebiliyor ve en iyi müziklerin tadını reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabiliyor.    

Deezer üyelik modellerini aşağıda bulabilirsiniz.

PaketFiyat/ayİçerik
UcretsizTL 00●        Reklam destekli hizmet ●        Karışık çalma ●        Flow ●        Deezer Miksleri
PremiumTL 17.99●        Reklamsız ●        İndirme ve çevrimdışı dinleme ●        Sınırsız atlama ●        Flow ●        Deezer Miksleri
FamilyTL 26.99●        Altı Premium profili ●        Reklamsız ●        İndirme ve çevrimdışı dinleme ●        Çocuklar için içerik filtresi ●        Sınırsız altama ●        Paylaşımlı aile listesi ●        Flow ●        Deezer Miksleri
HiFiTL 26.99●        CD- kalitesinde çalma  (16-Bit/44.1 kHz) ●        Reklamsız dinleme ●        Çevrimdışı modu ●        Çocuklar için içerik filtresi ●        Sınırsız atlama ●        Flow ●        Deezer Miksleri
Deezer üyelik modelleri

Deezer Türkiye CEO’su olan Tarek Mounir

Deezer Orta Doğu, Kuzey Avrupa ve Türkiye CEO’su Tarek Mounir

Deezer’ın Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye CEO’su olan Tarek Mounir, eğlence endüstrisindeki engin tecrübesi ile Deezer’ın bölgesel faaliyetlerini genişletmekten ve şirketin ilişkilerini geliştirmekten sorumlu. Mounir Müziğin Türk kültüründe önemli bir yeri olduğunu bildiklerini vurgulayarak, Türk yeteneklere destek olacaklarını açıkladı ve ekledi.

Mounir, “Türkçe müzikseverlerin Deezer’ın sunduğu tüm ayrıcalıklardan faydalanmasını istedik ve uygulamamızı yerelleştirdik. Bunun için de Türkçe içeriği en iyi şekilde derlemeye çalıştık. Global müziklere ulaşmak isteyen Türkiye’deki kullanıcılarımız için de en iyi listeleri hazırladık”.

Avrupa Müzik Grup Genel Müdürü Cengiz Erdem ise, Avrupa Müzik’in, DMC ile yaptığı işbirliği ile; 300 binden fazla parçanın dağıtım hakkına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Deezer ekibi tarafından çalma listeleri inovatif şekilde oluşturulmuş ve derlenmiş. Global ve yerel servislerle büyüyen müzik sektörümüze Deezer’ın da ayrıca değer katacağına inanıyorum. Deezer’ın müzik sektörüne getireceği yenilikleri heyecanla takip ediyor olacağız” dedi.

Flow teknolojisi ile müzik zevkinize mükemmel uyan şarkılar ve gruplar sıralanıyor

Deezer Premium aboneliğinizi başlatmanın tam zamanı

Deezer Premium aboneliğinizi başlatmanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Ben ses ayarımı; “sesi dengele” bölümünü açıp, ses kalitesini “Üstün” olarak işaretledim. Aktif bluetooth hoparlörüm ile de sorunsuz şekilde çalıştırdım. Deezer Labs üzerinden gerçekleşen deneysel özellikleri (masaüstü bildirimleri ve klavye kısayolları) henüz deneyimlemedim. Sevdiğiniz parçaları paylaşmayı seviyorsanız “sosyal müzik” bölümü üzerinden de sosyal hesaplarınızı bağlamanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Spotify algoritması ile sorun yaşıyorsanız, daha kaliteli bir müzik deneyimi arıyorsanız ve ben gibi Caz seviyorsanız Deezer’a bayılacağınızı garanti ederim

  2Yorum

  1. Pingback: Deezer salgın boyunca değişen müzik dinleme eğilimlerini açıkladı - Fundalina

  2. Pingback: Dijital dünyanın yeni yükseleni Podcast - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir