Erdal Özcan, “OZAN”ın Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

“OZAN”ın Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdal Özcan oldu.

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’ye deneyimli bir isim daha geldi

Son kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’de Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Haziran 2020 itibarıyla Erdal Özcan atandı.

Türkiye’den başlayarak global arenaya iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan ve “OZAN” markasıyla, son kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmelere finansal çözümler sunan Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş’de, Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine, Türkiye’nin alanında en deneyimli isimlerinden olan Erdal Özcan getirildi.

Erdal Özcan Kimdir?

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Sussex  Üniversitesi Kurumsal ve Finansal Risk Yönetimi programında tamamlayan Özcan, ardından Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) “Future Commercial” programına katıldı. Kariyerine, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) başlayan Özcan, 17 yıl boyunca Kurumun önemli birimlerinde görevine devam etti ve bu sürede, finansal sisteminin geliştirilmesi kapsamında çok farklı projelerde hem yer aldı hem yönetti. 17 yıllık finans ve bankacılık geçmişinin ardından özel sektöre geçiş yaparak Multinet Up, İninal ve iPara’da eş zamanlı olarak Uyum, Risk ve Denetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin (ÖDED) çeşitli projelerinde yer alan Erdal Özcan, finansal teknolojiler ve ödeme sistemleri alanında da 10 yılı aşan tecrübesiyle, Ozan ekibinin önemli bir ismi olarak yer alıyor.

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’de CEO’luk ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine Haziran 2020 itibarıyla Ömer Suner‘in atandığını sizlere duyurmuştum.

Türkiye’den başlayarak global arenaya iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş’de, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine finansal teknolojiler alanında Türkiye’nin deneyimli isimlerinden, Ömer Suner getirilmişti.

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Hakkında

Yeni nesil finansal teknolojiler (fintech) girişimi olan “OZAN”, tüm dünyada son kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmak amacıyla kuruldu. 2020 yılında, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) denetiminde ve gözetiminde lisanslı bir kuruluş olarak faaliyetlerine başlayan “OZAN”, tüm Ar-Ge çalışmalarını Türkiye’de gerçekleştiriyor. İngiltere’de Financial Conduct Authority (FCA)’den Electronic Money Regulations (FRN 900482) kapsamında e-para lisansına da sahip olan “OZAN”, son kullanıcılara ön-ödemeli kartın yanında mobil cüzdan aracılığı ile hesap açma, para transferi, temassız ödeme, yurt içi ve yurt dışı fatura ödeme, online hediye kartı ve e-pin gibi hizmetler sağlarken, bu çözümlere ek olarak Sanal POS ve Mobil POS ürünleriyle de küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir