Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para’dan Milli Eğitim Bakanlığı’na Destek

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’den geldi. Şirket Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) 250 bin TL bağış yaptı.

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para’dan Milli Eğitim Bakanlığı’na Destek

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizdeki toplumsal ve ekonomik etkilerine karşı bir destek de Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’den geldi. Şirket Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) 250 bin TL bağış yaptı.

Yeni nesil ödeme çözümleri sunan Ozan Ödeme ve E-Para CEO’su Ömer Suner, “Tüm dünya ve Türkiye koronavirüs nedeniyle zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerde birbirimize elimizden geldiğince destek olmalıyız. Bu destekler millet olarak ne kadar yüce gönüllü olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. İnanıyorum ki birlik beraberliğimiz vesilesiyle bu salgından en az zarar gören ülke olarak çıkacağız. Bu zorlu dönemde biz de Ozan Ödeme ve E-Para olarak çocuklarımızın online eğitimlerini sorunsuz olarak yürütmeye çalışan Milli Eğitim Bakanlığı’na 250 bin TL’lik destekte bulunduk. Salgının neden olduğu ekonomik sorunlarla mücadele etmeye ve elimizden geldiğince Ozan Ödeme ve E-Para olarak destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ Hakkında 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 12 Eylül 2019’da yayımlanan kurul kararıyla Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ’nin elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunmasına izin vermişti. 

Kurul kararında, Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ’ye ödeme hizmetlerini sunmak ve elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verildiği bildirilmişti. Kararda, söz konusu iznin, Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’da belirtilen maddeler uyarınca verildiği belirtilmişti. 

Ozan ile kolayca para gönderebilir ve alabilirsiniz. Ozan ile favori internet sitelerinizde ödeme yapabilir, arkadaşlarınıza ve ailenize kolayca çok düşük maliyetlere para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

  2Yorum

  1. Pingback: FinTech Alanında Haftanın Gündemi 1 - Fundalina

  2. Pingback: Ömer Suner, “OZAN”ın yeni CEO’su oldu - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir