Facebook Yayın İçi Reklamları Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Yayın İçi Reklamları Türkiye’de Başlatıyor. Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla yayın için reklamları Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu.

Facebook, Yayın İçi Reklamları Türkiye’de Başlatıyor

Yeni özellik ile birlikte bundan böyle Türkiye’deki video içeriği üreticileri ve yayıncıları Facebook’ta yer alan video içerikleri öncesinde, sırasında veya sonrasında kısa reklamlar ekleyerek para kazanabilecek.

Sayfası yayın içi reklamları kullanmaya uygun olan video içeriği üreticileri ve yayıncıları, bu reklamları İçerik Stüdyosu’ndan yöneterek belirli videolara yerleştirilebilecek veya Facebook sayfalarındaki tüm videolar için etkinleştirebilecek.

Özellikle pandemi döneminde birçok insanın Facebook platformlarındaki video içerikler aracılığıyla bağlantı kurabildiğini ve topluluk hissini yaşayabildiğini dile getiren Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır, şöyle konuştu: “Video, Facebook’taki en popüler içeriklerin başında geliyor. Türkiye’deki profesyonel yayıncıların, dizileriyle dünyada ün kazanmış yapımcıların, habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin ve milyonlarca kullanıcımızın da en ilgi çekici videolarını paylaşmak için Facebook’a geldiğini görüyoruz. Bu durum bize video gelir dağılımı programımızı Türkiye’ye de getirmemiz için ilham verdi. Facebook videolarının, Türkiye’deki tüm video içerik üreticileri için yeni bir gelir elde etme fırsatı yaratacak olmasından ötürü çok heyecanlıyız.”

Facebook İçerik Stüdyosu Nedir?

İçerik Stüdyosu tüm Facebook Sayfalarınızda ve Instagram hesaplarınızda içeriklerinizi etkili şekilde paylaşmanız, yönetmeniz, ölçmeniz ve bu içeriklerden para kazanmanız için ihtiyacınız olan tüm araçları bir araya getirir. Ayrıca, kullanmak için gerekli koşulları karşılayabileceğiniz yeni özelliklerden ve para kazanma fırsatlarından faydalanmanıza yardımcı olur. Bir Sayfayı yöneten herkes İçerik Stüdyosu’nu kullanabilir ancak görebileceğiniz bilgileri ve gerçekleştirebileceğiniz eylemleri Sayfa göreviniz belirler.

Instagram’da İçerik Stüdyosu Nasıl Kullanılır?

İçerik Stüdyosu’ndaki Instagram kısmı, bilgisayar üzerinden tüm Instagram gönderilerinizi yönetmenize ve gönderilerin istatistiklerine erişmenize olanak tanır. İçerik Stüdyosu’nda Instagram hesabınızı yönetmek için İçerik Stüdyosu’na gidin ve ekranınızın üst tarafındaki  simgesinin yanında yer alan blank simgesine tıklayın.

Gönderileri yönetme

  • Tüm video, fotoğraf, döngü, hikaye ve IGTV içeriklerinize erişin.
  • Gönderilerinizin performansını inceleyerek işe yarayan ve yaramayan taktikleri görün.
  • İçerikleri aratarak kolayca bulun ve filtreleri kullanarak hızla organize edin.

İstatistikleri keşfetme

  • Takipçilerinizin kim olduğunu ve en çok hangi zamanlarda aktif olduklarını anlayın.
  • İnsanların içeriklerinizle etkileşim kurarken hangi eylemlerde bulunduğunu görün.
  • İçeriklerinizin erişimini ve toplam gösterim sayısını öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir