FinTech alanında haftanın gündemi 27

FinTech alanında haftanın gündemi 27 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 27

27 Ekim – 9 Kasım 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

Şekerbank CEPOS’u Hizmete Sundu

Şekerbank, cep telefonları ile uzaktan ve temassız ödeme alınmasını sağlayan teknoloji ürünü CEPOS’u esnaf ve işletmelerin hizmetine sundu.

İş Bankası API’leri deneyimleyen kullanıcı sayısı 1000’i aştı

İş Bankası’nın, açık bankacılık yaklaşımını beslemek amacıyla sunduğu API Portal’ın, Sandbox olarak ifade edilen geliştirme ortamına kayıt olan ve İş Bankası API’lerinin sunduğu finansal yetenekleri deneyimleyen kullanıcı sayısı 1000’i aştı.

Halkbank, 8. yaşını dolduran Paraf ailesini yeniledi. 

Paraf markası altındaki tüm kartlara uygulanan yeni özellik sayesinde kredi ve banka kartı özellikleri tek kartta birleşti.

Huobi Global’de Visa ve Mastercard işlem desteğinin genişletildiğini duyurdu.

Huobi Technology Co., Ltd’nin sunacağı yeni ödeme hizmeti sayesinde kullanıcılar, herhangi bir üçüncü parti portalına yönlenme gerekliliği olmaksızın kredi kartı ya da banka kartlarını kullanarak, Huobi Global arayüzü aracılığıyla doğrudan kripto para satın alabilecekler. 

Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu Video Röportajı

Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu ile özel bir video röportaj gerçekleştirdim. Bilginiz açısından Sensormatic, elektronik güvenlik ve iş zekası entegratörü olarak 1994’ten bu yana sektörde lider konumda. Pelin Hanım ise sektörde 19 yılı geride bırakmış duayen bir isim. Pelin Yelkencioğlu’ndan pazarlama alanında değişen bakış açılarını ve Sensormatic’in pazarlama stratejisinin detaylarını öğrendim.

Groupama Sigorta, acenteleri için geliştirdiği AnkaCep’i yayınladı

“Cebe Sığan Sigortacılık” sloganıyla duyurulan AnkaCep sayesinde acenteler, iş yeri dışında olsa bile sigortacılık faaliyetlerini akıllı telefonları üzerinden kolayca takip edip gerekli işlemlerini mobil ortamda gerçekleştirebiliyor.

Paribu, Paribu Card’ı duyurdu.

Paribu, kripto parayla ödeme ve alışveriş yapmaya olanak sağlayan Paribu Card’ı duyurdu.

İstanbul Fintech Week Başladı

9-13 Kasım haftasında düzenlenecek etkinlik Payments Summit (9 Kasım), Blockchain Fest (10 Kasım), Digital Banking Summit (11 Kasım), Insurtech Summit & Startup Day (12 Kasım) ve AI in Finance Summit (13 Kasım) başlıklarında 5 özel zirveye ev sahipliği yapacak.

Limak Müşteri Çözümleri A.Ş. , ilk markası OlduBil’i kullanıcıların hizmetine sundu.

OlduBil kullanıcıları, banka hesapları olmasa bile 7/24 para gönderip alma, tüm işyerlerinde ve internette güvenle ödeme yapma ve anlaşmalı işyerlerinde herhangi bir üst sınır olmadan anında nakit iadesi kazanma gibi avantajlardan yararlanabilecek.

‘Bitcoin Teknik Dokümanı’nın 12. Yılına Özel Yayınını 1.1 milyon kişi izledi

BtcTurk’ün Bitcoin Teknik Dokümanı’nın 12. yılına özel düzenlediği global etkinlik yoğun ilgi gördü. BtcTurk’ün Twitter, Youtube ve Facebook hesaplarından yayınlanan etkinliği 1.1 milyona yakın kişi canlı olarak takip etti.

Paratic’e 2.4 milyon TL yatırım geldi

Paratic’e Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından, 2.4 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı.

Amani AI, İTÜ ARI Teknokent Bünyesine Katıldı

Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarları için yapay zeka destekli teknolojisi ile esnek ve tamamen modüler bir kimlik doğrulama platformu oluşturma vizyonuyla kurulan FinTech girişimi Amani AI, İTÜ ARI Teknokent’in bünyesine katıldı.

Beymen, kendi uygulaması üzerinden Temassız / Uzaktan Alışveriş dönemini başlatıyor.

Beymen, müşterilerinin ayrıcalıklı alışveriş deneyimine diledikleri her yerden ulaşmalarını sağlayan hizmetlerine iki yeni servis daha ekledi: Temassız / Uzaktan Alışveriş.

Halkbank Güvenli Ödeme Sistemi geliştirdiğini duyurdu.

İkinci el araç alım-satım işlemlerinde anlaşmalı tutarların ödenmesi esnasında oluşan riskler Halkbank güvencesiyle tamamen kaldırıldı. Türkiye Noterler Birliği altyapısı ile entegre çalışan Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde dolandırıcılık ihtimali de sıfırlandı.

FinTech alanında haftanın gündemi 26

19 – 26 Ekim 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir