FinTech alanında haftanın gündemi 3

FinTech alanında haftanın gündemi beli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 3

13 – 19 Nisan 2020 tarihleri arasında FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını yazımda bulabilirsiniz. 

Paymes Avon ile İş Birliğine imza attı 

Paymes ve Avon iş birliği yaparak kozmetik sektöründe önemli bir projeye imza attı. Avon satış temsilcileri ödemelerini Paymes aracılığı ile almaya başladı.

Cepte POS kullanımı en çok eczaneler ve ecza depolarında arttı.

Türkiye’yi ‘Cepte POS’ ve “Yazarkasa POS” uygulamalarıyla tanıştıran Ödeal, kendi çözüm ve uygulamalarında yaşanandeğişimi paylaştı.

Teknoser, bireysel kullanıcıların ve evden çalışanların cihazlarını ve ödeme sistemlerini kullanırken güvende olmaları için alınabilecek önlemleri açıkladı.

Sanal basın toplantısında Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan’dan blockchain tabanlı çözümleri DivvyDrive, yerli ve milli oltalama çözümü “Olta.la” ile ilgili bilgi aldık, bireysel kullanıcıların ve home-office çalışanların cihazlarını ve ödeme sistemlerini kullanırken güvende olmaları için alınabilecek önlemleri dinledik.

Mastercard COVID döneminde ödeme yöntemi tercihini araştırdı. 

Araştırmaya göre kartlı alışverişlerde tüketicilerin yüzde 63’ü temassız ödemeyi tercih ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, alışveriş alışkanlıklarını ve ödeme tercihlerini  doğrudan etkiliyor. E-ticaret temel tüketim ihtiyacının en önemli tedarik platformu haline gelirken, tüketiciler ödeme esnasında da fiziksel teması en aza indirgemeye çalışıyor. 

Fintech derneği FINTR çalışmalarına başladı

FINTR, Türkiye’de fintech ekosistemini güçlendirmek, yenilikçi çözümlerin ve girişimlerin sayısını ve başarısını artırmak hedefiyle çalışmalarına başladı.

FinTech alanında haftanın gündemi

BtcTurk mobil uygulaması iOS AppStore’da kullanıma sunuldu.

Bitcoin ile tanışmak isteyen ve bu dünyaya yeni katılanların hızlı, kolay ve güvenli işlem yapabilmesi için yenilenen  www.btcturk.com‘u yakın zamanda hizmete sunan BtcTurk, şimdi de aynı yaklaşımla yeni mobil uygulamasını iOS AppStore’da yayına aldı. Android uygulaması da yakında Google PlayStore’dan indirilebilecek.

Paymes, dünyanın ilk akıllı ödeme botunu WhatsApp’a entegre etti.

Fintech şirketi Paymes, dünyada WhatsApp’a ilk ödeme botunu entegre eden şirket oldu. 

iPara, koronavirüs salgını nedeniyle artışa geçen bir aylık e-ticaret verilerini açıkladı.

iPara’nın verilerine göre; koronavirüs nedeniyle online alışverişte bir ayda gıda sektöründe yüzde 61, genelde ise yüzde 10 oranında artış yaşandı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise online alışveriş verileri yüzde 10.3 oranında artış gösterdi.

TÜRKKEP, TÜRKKEP İmza’yı kullanıma sundu.

e-Dönüşüm çözümleri şirketi her ortamdan imza işleminin kolayca yapılmasını sağlayan TÜRKKEP, yeni ürünü TÜRKKEP İmza’yı kullanıma sundu.

EdenredPay kullanıma sunuldu.

Edenred Türkiye’nin geliştirdiği yeni nesil mobil temassız ödeme sistemi EdenredPay ile yemek kartı sektöründeki mobil ödemelerde yeni bir dönem başladı.

FinTech alanında haftanın gündemi

KOBIL, TraceCORONA platformunu duyurdu

KOBIL iş birliği ile ortaya çıkarılan TraceCORONA platformu ile kişisel verileri açığa çıkarmadan etkili ve kapsamlı bir pandemik izleme çözümü sağlanacak. Hastaneler ve kurumlar arasında güvenli bir ağ kuracak olan platform, önümüzdeki aydan itibaren ABD ve Avrupa’nın yanı sıra Türkiye’de de kullanıma açılacak.

5 – 12 Nisan 2020 tarihleri tarihleri arasında FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak için aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 4 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir