FinTech alanında haftanın gündemi 67

FinTech alanında haftanın gündemi 67 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 67

6 – 12 Aralık tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

“iyzico Kadın Girişimci Destek Programı”nda ikinci başvuru dönemi başladı

Program kapsamında kadın girişimcilere finanstan eğitime, pazarlama ve tanıtımdan özel indirimlere kadar birçok avantaj sunulmaya devam edilecek.

2. dönemde kabul edilecek kadın girişimcilere ilk dönemde olduğu gibi finanstan eğitime, pazarlama ve tanıtımdan özel indirimlere kadar birçok avantaj sunulmaya devam edilecek. iyzico, ilk etabına 400 başvuru gelen programa 6 aylık periyotlarla yeni kadın girişimcileri dahil ederek kadın girişimcilere kapsamlı desteğini sürdürecek.

PayTR, 2021 yılı Kasım ayı verilerini paylaştı

Verilere göre, bu yıl 1-26 Kasım tarihleri arasındaki harcamalar 2020 yılına oranla yaklaşık yüzde 102, işlem adedi yüzde 97 oranında artarken, ortalama sepet tutarı ise 225 TL olarak gerçekleşti. En çok alışveriş yapılan gün 26 Kasım olurken, en çok online alışveriş yapılan şehir ise Antalya oldu.

Black Friday olarak geçen 26 Kasım’da yapılan harcamalar 2020 yılına oranla TL bazında yaklaşık yüzde 102 artarken, işlem adedinde yüzde 66 artış görüldü. Ortalama sepet tutarı ise 290 TL olarak gerçekleşti. 11.11 indirimlerindeki harcamalar geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 73, işlem adedi yüzde 58 artarak ortalama sepet tutarı 257 TL olarak verilere yansıdı.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri ve Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ yeni bir iş birliğine imza attı.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı elektronik para ve ödeme hizmeti şirketi Belbim ile önemli bir iş birliği gerçekleştirdi. Toplu taşıma kullanımının olduğu veya alternatif taşıma yöntemleri kullanırken esnek çalışma modelleri nedeni ile alternatif ulaşım çözümlerine ihtiyaç duyan şirketlere kurumsal yol yardımını avantajlı bir çözümle sunan iş birliği kapsamında şirketler, tüm çalışanlarına aylık abonman ve indirimli yüklemesini Sodexo aracılığıyla anlık ve elektronik olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Tarfin, 8 milyon dolarlık Seri B öncesi köprü yatırım turunu tamamladı

Yeni yatırım turuna dünyanın en büyük gübre üreticilerinden Norveç merkezli Yara ve Tarfin’in mevcut yatırımcılarından Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da ortakları arasında bulunduğu ve bu turda Tarfin’e desteğini daha da arttıran Collective Spark Fund, global fintek fonu Quana Capital, Raiffeisen Bankası’nın girişim sermayesi fonu Elevator Ventures, dünyanın önde gelen tohum ve zirai ilaç üreticilerinden Syngenta Group’un girişim sermayesi fonu Syngenta Group Ventures ve Dubai merkezli Wamda katıldı.

Mastercard yeni yönetici değişikliklerini duyurdu

Mastercard; Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki varlığını daha ileriye taşımak, uzun vadeli büyüme ve yenilenme yolculuğunu geliştirmek için hayata geçirilen bir dizi yönetici değişikliklerini duyurdu.

Şu anda Kuzey Amerika Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yasemin Bedir, yeni kurulan Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesine liderlik edecek.

Mükellef, Estonya operasyonunu hayata geçirdi 

Mükellef, yurt dışında şirket kurmak isteyen girişimcilere online olarak hali hazırda ABD ve İngiltere’de hizmet verirken, Avrupa Birliği’nde rahatlıkla ticaret yapmak isteyen girişimciler için Estonya operasyonunu hayata geçirdi.

Paribu, Box sekmesini ALICE ve TLM ile işleme açıyor

Paribu kullanıcıları, bugünden itibaren mobil uygulama ve web üzerinden Box sekmesi altında işlem yapabilecek.

Paribu, geçtiğimiz gün “erken dönem proje” olarak adlandırılan projelere ait kripto varlıkların alınıp satılabilmesi için yeni bir pazar yeri olarak Box’ı oluşturduğunu duyurdu. Bu sekmenin açılmasında kullanıcılardan gelen taleplerin etkili olduğu belirtildi.

FinTech alanında haftanın gündemi 66

28 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir