Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Yayında

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Yayında. Bu sayıda sizler için, “Almanak 2019” dosya konusunu kaleme aldım, çok özel isimlerle röportaj yaptım.

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı 

Fintechtime dergisi bu yıl dördüncü yaşını kutluyor. Sizlerde gelen yoğun ilgiyle etkisini her geçen gün katlıyor. İlk sayıdan beri ekibin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum 🎩. 

Bu sayıda da yine birbirinden özel röportajları, sektörün değerli isimlerin kaleminden makaleler ve gündemi belirleyem dosya konusu ile yine dopdolu.

Büyük bir emekle hazırladığımız Ocak sayısında, 2019’da yaşanan fintek gelişmeleri konusunda hafızanızı tazeleyecek “Almanak 2019” dosyasını hazırladım. Geçtiğimiz yıl dünya genelinde fintek yatırımları dalgalı seyir izlerken 2019’un ilk yarısında pek çok satın alma öne çıkmıştı. Genel olarak 2019 yılının ilk yarısı fintekler için birleşme ve satın alma rekorlarına sahne oldu. Türkiye’deki fintek ekosistemi özellikle yılın başında yatırım almakta zorlanırken, mayıs ayında gelen satın almalar yüzleri güldürdü. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kalkınma planı olan On Birinci Kalkınma Planı sektörü heyecanlandırdı. Tüm bu başlıkları dosya konumuzda detayları ile hatırlayabilirsiniz. 

Her zaman olduğu gibi, bu sayımızda da ses getirecek röportajlarımız sizleri bekliyor. 


Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Yayında

Innovera Yönetici Ortağı Murat Tora Röportajı

Bankalar, telekom şirketleri ve merkezi kamu kuruluşları başta olmak üzere 200’ün üzerinde büyük kuruluş ile yakın çalışan, Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü Innovera’nın sunduğu çözümleri ve gelecek dönem çalışmalarına dair sorularımı Innovera Yönetici Ortağı Murat Tora’ya ilettim. Murat Bey alanında çok önemli ve değerli bir isim. Hemen her gün bir siber saldırı haberiyle karşılaştığımız günümüzde, siber saldırıların dünya ekonomisine etkisi milyar dolarlar ile ölçülüyor. Yenilikçi çalışmalarıyla ülkemizin küresel imajını ve prestijini en etkili biçimde destekleyen Innovera’yı ve yenilikçi çalışmalarını röportajımızda bulabilirsiniz. 

Paymes’in Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Kurucu Ortağı Şehlem Akbulut Röportajı

Şehlem Akbulut hem genç hem de çok başarılı bir isim. Kendisiyle daha önce de röportaj yapma fırsatı bulmuştum. O günden bugüne Paymes çok büyüdü. Dünyada bir eşi görülmeyen girişimlerine yeni özellikler eklendi ve yıl içinde aldıkları yatırımlarla başarılarını taçlandırdırlar. Sosyal medya platformları üzerinden satış yapan birey ve kurumların herhangi bir ek uygulamaya, bütçeye ve aracıya ihtiyaç duymadan saniyeler içerisinde ödeme almasına olanak sağlayan Paymes dünyasını ve yaşanan son dönem gelişmeleri Şehlem Akbulut’tan dinlemek benim için büyük bir zevkti. 

Rasyonet Yönetici Ortağı Vahide Unutmaz Barın Röportajı

Vahide Unutmaz Barın ile çok yakın dönemde tanıştım. Rasyonet, “kalite” ve “güven” kelimeleri ile birlikte anılan, global sermaye piyasaları bilgi ve katma değerli analizlerini en hızlı, en doğru ve güvenilir şekilde sunan ve aynı zamanda finans piyasasında sunulan hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesine yardımcı olan bir fintek şirketi. Bu yıl 20. yaşını kutlayan Rasyonet’i ve sundukları çözümleri Vahide Hanım’dan dinlemek çok keyifliydi. İlk fırsatta kendisini tekrar ziyaret etmek istiyorum. Romanya, Polonya, Güney Afrika, İngiltere, Danimar- ka ve İsviçre’ye ihraç ettikleri EquityRT ürünlerini sizin de yakın takibe almanızı öneririm. EquityRT markasını global bir marka haline getirip tüm dünyada binlerce kullanıcının hayatını değiştirmek hedefiyle ilerleyen Rasyonet’e gönülden başarılar diliyorum. 

Kalkınma Yatırım Bankası Genel Müdür Yardımcıları; Özlem Cinemre, Satı Balcı, Seçil Yıldız, Ufuk Balâ Yücel ile Röportaj

Sürdürülebilir kalkınma sağlamak ve yarınlara değer katmak hedefiyle ülke ekonomisine katkıda bulunan ve kuruluşunun 45. yılında büyümeye odaklanan Kalkınma Yatırım Bankası’nın üst yönetim kadrosu ile gerçekleştirme şansı bulduğum bu röportajın yeri bende çok özel. Bir bankanın üst yönetiminin yüzde 60’ının kadınlardan oluşması eminim sizleri de heyecanlandırarak, gurur duymanıza sebep oluyordur. Güçlü bir ekonomi için kadınların karar mekanizmalarında daha fazla yer almaları gerekiyor. Alanlarında birbirinden değerli bu dört kadın liderin önünde saygıyla eğiliyorum. 

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Yayında

Fintechtime dergisine Turkcell’in Dergisine Dergilik üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Yayında 

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı’nda, alanında birbirinden değerli isimlerin kaleme aldığı köşe yazısı ve makale de bulunuyor.

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Makaleleri 

 • Kerem Vardar – Sektörel Değerlendirme ’Bankacılık’ 2020
 • Yakup Bayrak – Bir deneyim tasarımcısının gözünden Finansal Teknolojilerin 2019’u ve 2020’si…
 • Atakan Hilal – McKinsey Küresel Ödemeler Haritası
 • Aaron Sarac – Birleşik Krallık’ta Yaşanan Süreçten Çıkarılması Gereken Dersler
 • Fibabanka – ”Dijital Yerliler için Para, Finans ve Banka: Bugün ve Yarın” Araştırma sonuçları

Fintechtime Dergisi Kış 2020 Ocak Sayısı Köşe Yazıları:

 • Kudret Elçiboğa – Sanal Ortamda Gerçekleşen Kart Dolandırıcılığının İşyerlerine Gerçek Maliyeti Nedir ?
 • Onur Gözüpek – Blokzinciri ve Özel Anahtar Güvenliği
 • Güneş Ergun – Yeşil Fintek
 • Çağla Gül Şenkardeş – Z Jenerasyonu
 • İskender Ada – Dönüşen Gelecek: Dijital Varlık Yönetimi
 • Ahmet Usta – Blockchain Neden Bir Dönüm Noktası Olacak?
 • Özlem Denizmen – Dişi Data Tehlikesi
 • Doğa Karaçallık – Finteklerin Alışkanlıklarımızdaki Etkisi
 • Mahmut Barlas – AIDA Europe VIII Konferansı ardından
 • Ebru Çetin – Sigorta Teknolojilerinin Yıl Sonu Özeti

Tüm bunların dışında, fintek dünyasından en son haberleri ve etkinlikleri de finansal teknoloji dünyasının içeriği en dolu dergisi Fintechtime’ın Kış 2020 Ocak sayısında bulabilirsiniz. 

Hatırlayacağınız üzere Fintechtime Dergisi Sonbahar 2019 Sayısı’nda “Türkiye’nin Ödeme Girişimleri Ordusu” dosya konusunu sizler için kaleme almıştım.  

Bir sonraki sayıda görüşmek ve faydalı olması dileğiyle.

  1 Yorum

 1. Pingback: Fintechtime Dergisi Kış 2020 Şubat Sayısı Yayında - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir