Gelin Sizi Segmentify ile Yakınlaştırayım

Segmentify ile yakınlaşmaya ne dersiniz?

Gelin sizi kullanıcı davranışlarını ve e-ticaret sitelerinde ürün özelliklerini gerçek zamanlı olarak takip eden, elde ettiği verileri anlamlandırarak analiz etme olanağı sunan platform Segmentify ile yakınlaştırayım.
Blogum için de destek aldığım platform, her geçen gün hizmetlerine yenisini ekliyor ve büyüyor. Segmentify hakkında merak edilenlere ve verdiği hizmetlere yer verdiğim yazımı okumaya devam edin.

Segmentify Nedir?

Segmentify, kurulduğu ilk günden beri yakından takip ettiğim ve  blogum için kullandığım çok yönlü bir platform.

Kullanıcı davranışlarını gözlemleyerek, topladığı verileri anlamlı ve işlevsel hale getirerek segmente eden Segmentify’ın farklı deneyimler için sunduğu özelleştirilmiş araçlardan deneyimlediklerimi sizler için detaylandırmak isterim.

 

Segmentify İçerik Çözümleri

Segmentify’ın “İçerik” konusunda verdiği çözümleri kullanıyorum. İçeriğim özelinde, okuyucularımın ihtiyaçlarına ve davranışlarına odaklı öneriler sunan platform, gerçek zamanlı takip edebileceğim analitik verileri ile bana bir yol haritası sunuyor. Nasıl mı?

 


Her yazımın altında bulunan “Bunlar da İlgini Çekebilir” bölümü Segmentify sistemi tarafından oluşturuluyor ve “okuyucularımın davranışlarına odaklanarak, ilgilerini çekebilecek diğer içerikleri” sıralıyor. Bu sayede hem önceden yazdığım içerikler okuyucularımla buluşuyor hem de blogumda geçirilen süre uzuyor. Böylece içeriğimle ilişkili yazılarımı düşünmekten kurtuluyor ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma şansına sahip oluyorum.

Segmentify Pop-Up Çözümleri

Kullandığım bir diğer Segmentiyt hizmeti ise “Öneri Pop-Up’ı”

“Sizin için Seçtiklerimiz” başlığı ile ekranda beliren bu pop-up sayesinde okuyucularıma farklı bir deneyim sunabiliyorum. Bu pop-up’ın temel amacı, yazımı okuduktan sonra sayfayı kapatmaya hazırlanan okuyucular için önerilerde bulunmak üzerine.

 

Segmentify Analytics

Blogumu analiz etmek için Google Analytics’le yetinmiyor, Segmentify’ın gerçek zamanlı sunduğu tablolardan faydalanıyorum.

Aldığım tüm bu hizmetler gerçek zamanlı ve %22’ye varan bir dönüşüm oranı artışı sunuyor. Segmentify Analytics’ın kullanımını ve sunduğu özellikleri farklı bir yazıda size detaylı olarak anlatacağım .

 

Segmentify Nasıl Çalışıyor?

Segmentify kullanılacağı platforma göre üç aşamalı, dört ana unsurlu bir sistemle çalışıyor.
Kullanıcılar: Kullanıcıları tanıyor, davranışlarına ve alışkanlıklarına göre segmente ediyor.

Kullanıcı deneyimleri: Segmente edilen kullanıcıların davranışları, gerçek zamanlı gözleniyor.

Çözüm önerileri: Bu aşamalar tamamlandıktan sonra, gerçek zamanlı gözlemlenen davranışlara göre istenilen ürün ve içerikler, farklı araçlarla öne çıkarılıyor. Yani web sitenizin – blogunuzun sorunları için önerilen çözümler, ihtiyaçlarınıza göre belirleniyor. Sistem kişiselleştirilebilir çözümler sunması açısından da çok avantajlı.

 

Segmentify Kurucusu Murat Soysal ile yapılan minik bir röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Segmentify’ın Faydaları

Platformu kullanarak daha fazla sayfa gösterimi sağlayabiliyorsunuz.
Daha fazla click (CTR) almanızı kolaylaştırıyor.
Web sitenizde – blogunuzda geçirilen süreyi uzatıyor.
Zahmetsiz bir şekilde daha fazla yönlendirme yapmanızı sağlıyor.
İyi bir kullanıcı deneyimi sunarken, okuyucu kitlenizi daha iyi tanımanızı da mümkün kılıyor.

 

Eğer bir e-ticaret siteniz var ise;

 

Daha fazla ürün gösterimi sağlıyor. 

Platform üzerinden, müşterilerinize daha fazla ürün gösterebilir ve web sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Sepet ortalamasında artış sağlıyor. 

Segmentify ile, sepette tamamlayıcı ürünler tanımlayarak veya kasa önü fırsatlar sunarak sepet ekleme oranınızı ve sepet ortalamasını arttırabilirsiniz.

 

Trend Analizi Yapıyor. 

Gerçek zamanlı trend analizleri ile performansınızı üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Analitik verileriniz üzerinden, gerçek zamanlı popüler kullanıcı odaklı ürünlerinizin gösterimini sağlayabilirsiniz.

 

Eski Müşterileri Geri Kazanma olanağı sunuyor. 

Kaybettiğiniz müşterilerinizi geri kazanma konusunda, e-mail ve mesaj özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Böylece, sepetinde ürün unutan, uzun süredir sitenize gelmeyen, sayfanıza gelip birkaç ürün gezdikten sonra giden müşterilerinize kişiselleştirilmiş kampanya e-postları atarak veya mesaj yollayarak, ürün önerileri yapabilir onları yeniden kazanabilirsiniz.

Ürün odaklı analizleriyle hangi ürünün daha çok ilgi gördüğünü saptayan, sosyal mecralardan ürün analizi yaparak müşteriye önerilerde bulunan Segmentify üzerinden, olumlu geri dönüşler almanız kolaylaşıyor.

 

Segmentify, 2015 yılında adını duymaya başladığımız bir SAAS girişimi iken, aldığı yatırımlarla kadrosunu ve müşteri ağını genişletti.

2016 yılında müşteri sayısı ve ciro anlamında 4 kata yakın büyüdü. İngiltere, Amerika, Almanya, Dubai ve Fransa başta olmak üzere bir çok ülkede yeni müşteriler kazandı. Yeni kullanıcı dostu paneli ile; Bannerify ve Trendify lansmanları, Shopify ve Magento platformları entegrasyonları, Ideasoft ve Sendloop ile kurguladıkları işbirliklerine imza attı. Geçtiğimiz yıl Almanya ofislerini açarak, küresel yayılma konusunda önemli bir adım attı.

Blogumun trafiğine önemli katkılar sağlayan Segmentif ailesine nice başarılar diliyorum 🙂

Segmentify’ın çalıştığı sitelerden en yüksek ve en düşük değerlerin ayrıştırılarak örneklendiği bazı verileri değerli dostum Oytun Şengül derlemiş, aşağıda bu örnekleri inceleyebilirsiniz.
What is the Conversion Rate of an Offline Push Notification?

Why do you need push notification for returning visitor​s​?

How to get back our customers? We have some amazing sales right now on x category however how can we spread that to other categories and customers as well? Why do only few people read your emails? If you’re asking these kinds of questions, then you have some problems on returning visitors. There is a solution called ‘online and offline push notifications’ and we want to share real data collected from more than 20.000 online stores using Segmentify in 2016.

Which Pages are Most Popular at Ecommerce?

One of the biggest mysteries in e-commerce is distribution rate of pageviews by page types. Most of the people might say “Home Page” is the most viewed page type of websites. It may be true for your small size websites but after heavy usage of digital advertisement, social media and SEO everything starts changing.

 

 

Segmentify’a yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip etmeyi unutmayın.
Segmentify Web

Segmentify Twitter

Segmentify Linkedin

Segmentify Facebook

Segmentify Google +

 

Fayda görmeniz dileğiyle…

 

  1 Yorum

  1. hakan demiralp   •  

    daha önce visilabs ile çalışıyordum. aslında aynı kulvarda seyreden 2 rakip firmaymış. segmentify ismi fazlaca anılmaya başlayınca denemek istedim tabi olarak. verilen hizmetten, hızlı support’tan ve harcadığım daha daha az efordan dolayı kesinlikle öneriyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir