Hastanelerde En Çok Kullanılan Hijyen Ürünleri

Hijyen kurallarının mutlaka uygulanması gereken öncelikli mekanlar arasında hastaneler de bulunuyor. Bu nedenle hastanelerde kullanılan temizlik ve hijyen malzemeleri pek çok alanda kullanılan malzemelerden daha fazla sayıda ve daha etkin ürünler olabiliyor. Hastanelerde en çok kullanılan hijyen ürünlerini sizler için araştırdık.

Yüzey Temizleyici

Hastanelerde genellikle çamaşır suyu katkılı yüzey temizleyici ürünler tercih ediliyor. Yüzeylerin günde 2 ya da 3 defa silindiği bu alanlarda genellikle çok hafif kokusu olan ya da kokusuz yüzey temizleyiciler tercih ediliyor. Yüzey temizliğinde tercih edilen markalar arasında Cif öne çıkıyor.

Kağıt Havlu

En çok kullanılan malzemeler arasında kağıt havlu da yer alıyor. Ellerin sıklıkla yıkanması gerektiğinden kurulama amacıyla kağıt havlulara çok fazla gereksinim duyuluyor. Doktor ve hemşirelerin yanı sıra hastanenin diğer personelleri de mutlaka gün içerisinde bu malzemeye gereksinim duyuyor. Focus ve Avansas markalı kağıt havlular hem ekonomik hem de kalite açısından tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

 

Çamaşır Suyu

Özel formülü ile tüm bakteri ve virüsleri yok edebilen çamaşır suyu hastanelerin vazgeçilmez malzemeleri arasında bulunuyor. Özellikle tuvaletlerin temizliğinde sıklıkla ihtiyaç duyulan bu malzeme yüzey temizliğinde de kullanılabiliyor. Hatta kapı kolları gibi sıklıkla dokunulan alanların temizliğinde de genellikle yüksek hijyen sağlayan çamaşır suyu tercih ediliyor.

Klozet Kapak Örtüsü

Gün içerisinde onlarca hastanın ve hasta yakınının kullandığı tuvaletlerde klozetleri her daim hijyenik tutmak güç olabiliyor. İşte bu nedenle klozet kapak örtüsü sıklıkla kullanılan hijyen malzemeleri arasında yer alıyor. Klozet kapak örtüsü kullan at formuyla hijyen ihtiyacını karşılayabiliyor.

Islak Havlu

En çok kullanılan malzemelerden bir diğeri de ıslak havlu. Neredeyse tüm personelin masasından eksik etmediği ıslak havlular dökülen sıvıların temizliğinden el temizliğine kadar pek çok yerde kullanılabiliyor. Antibakteriyel özelliğe sahip olan ıslak havlular hastanelerin daha fazla tercih ettiği ürünler oluyor.

Temizlik Bezleri

Sıklıkla değiştirilmesi ve yenilenmesi gereken temizlik bezleri de hastaneler için önemli temizlik malzemeleri arasında bulunuyor. Her ne kadar kullanım ömrü oldukça uzun olsa da hastaneler gibi hijyenin çok önemli olduğu alanlarda kullanılan temizlik bezleri sıklıkla yenilenir. Ayrıca her alanın temizliğinde farklı bezler kullanılır. Bu nedenle temizlik bezleri de hastanelerin olmazsa olmaz temizlik ihtiyaçları arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir