Hoover Denince Aklınıza Ne Geliyor?

Çocukluk zamanından aklımda kalan bir reklam repliği;

“Hohoho Hoover, süpürür döver.

Her yeri temizleyen Hoover Hoover Hoover”

Günün yazısı acı deneyimim Hoover hakkında!

 

Yaklaşık 3 hafta önce beyaz eşyalarımızı yeniledik. Farklı marka ve model aklımızdayken, işini gerçekten bilen samimi satıcımız evinde de güvenerek kullandığı Hoover marka ürünleri şiddetle tavsiye etti. Böylelikle Hoover, eskiden kalma reklam repliği ile birlikte aklımıza düştü. Bir klasik olarak ürünü daha önce kullananların yorumları, teknik özellikler, satış sonrası destek hizmetleri, ek garanti olanaklarını İnternet’te araştırılıp, bu markada karar kıldık ve ürünleri satın aldık.

 

Hoover_Candy_Aquavision

 

Eve gelen teknik servis hem gerçekten işini bilen hem de saygılı insanlardan oluşuyordu. Montajı yaptılar, ek garanti süresini uzattım ve ürünleri denemeye başladım. Sessiz ve çok programlı diye satın aldığım çamaşır makinesi, çamaşırlarımı istediğim programda yıkamadığı gibi aşırı gürültülüydü. Üstelik güç düğmesine bastığımda kafasına göre istediği zaman çalışıyor – istemediği zaman kapanıyordu. Tesisatım sorunsuzdu, servisi çağırdım ön panel ayarını tekrar gözden geçirip gitti. Bu defa makinenin çamaşır kurutucusunun çalışmadığını gördüm, servis tekrar geldi dijital ön paneli değiştirdi ve yine gitti ama çilem bitmemişti. Makine artık hiç açılmıyordu, sinirlerime hakim olup teknik servisi tekrar aradım, çözüm üreteceğini söyledi ve bekledim, sonuç alamadım.

 

En sonunda satın aldığım yere gittim ve neden bu ürünü önerdiklerini sorgulayıp, yaşadıklarımı anlattım. Üzüldüler, Hoover tüketici hattını bu defa kendileri arayıp durumu bildirdiler. Servis en nihayetinde iade bilgisini sisteme geçti ama dağ gibi büyüyen çamaşırlarımla birlikte telefonla bilgi verilmesini bekledim, bekledim… sonuç alamadım.

 

 

Şu anda mutsuzum, konu ile ilgili aranmayı beklerken, tüketici hattını yine ben aramak zorunda kaldım, memnuniyetsizliğimi kustum ve zorlayarak da olsa bir çözüm ürettirdim.

Hoover prim üzerinden satış yapmayan satıcıların gönlünü kazanmış olabilir ama iş müşteri deneyimine gelince iletişim açısından bana göre sınıfta kaldı. Öncelikle beyaz eşyanın şans işi olduğuna katılmıyorum, elbette aldığımız her ürün bize sorun yaşatabilir ve olmadık arızalar çıkarabilir ama ben kullanıcı olarak aldığım ve ilk günden beri sorun yaşadığım bu üründe mağdur edilmemeli, bu kadar uğraştırılmamalıydım.

 

Hoover mi alınırmış diyenleri duyar gibiyim, aldığım diğer ürünlerin teknolojisinde ve performansında sorun yok. Umarım Hoover bundan sonra tüketici hizmetleri konusunda kendilerini geliştirir ve müşteri memnuniyeti odaklı hareket ederek satışlarını genişletir. Belki Candy Hoover Group Türkiye Ülke Müdürü Andrea Ojetti, bu tür konulara el atar ve insanlar benim gibi uğraşmak zorunda kalmazlar.

 

  7Yorum

 1. Avatar Kubilay   •  

  Yayın tarihinden 4 yıl sonra yorum yazmak ilginç olacak ama yazıyorum 🙂

  2 gün önce ” Hoover WDXA 5117AH A Enerji Sınıfı 11 Kg Yıkama 7 Kg Kurutma 1500 Devir Çamaşır Makinesi ” ni kargo dahil 1945 TL ye aldım. Ürün şuanda kargoda birkaç gün içerisinde kullanmaya başlamış olacağım. Almadan önce çok düşündüm, 2 haftalık uzun bir araştırma yaptım, servisi olsun, yedek parçası olsun en ufak noktasına kadar araştırdım ama elde ettiğim sonuç beni ikilemde bıraktı. Hoover yetkili servis sayısı Ankara’da Lg ile benzer. Ancak dışarıdan yedek parça bulmak imkansız. Lg, Bosch, Samsung gibi makinelerin Kartlarını, Kayışlarını vs birçok yerde bulabilirken Hooverı bulmak neredeyse imkansız. Servisin garanti dışı saydığı bir arızada ( Kart değişimleri nedense çoğu zaman garanti dışında kalıyor, sanki biz bozuyoruz sağlam makineyi ) yine servise mahkumuz. Ya ebay den, amazon dan parçayı bulup kendimiz takacağız ( Kart kolayda başka bir sorunda ne yapacağız ?) ya da özel bir servise onun için para vereceğiz. Tecrübelerimden elektronik aksamın tamamen şans olduğuna inandığımdan bunları da es geçtikten sonra makineyi satın aldım. Türkiye’de doğru düzgün inceleme, yorum, ya da varsa sorunlarını yazan, çizen yok. Bu seferde başladım yurtdışı alışveriş sitelerini incelemeye. Belki 1000 den fazla yorum okumuşumdur aldığım makineyle ilgili. Oda şuydu ” Makine sıkmak esnasında çok ses yapıyor “. E güzel kardeşim 1400 devirde dönen, içerisinde 11 kg çamaşır olan makine ne kadar sessiz olabilir dedim ama onuda araştırdım. Lg nin aşırı övülen washer dryer bir makinesini incelmedim ama onda da aynı şeyler söyleniyor. Neyse konu çok dağıldı. Bu kadar araştırmanın ardından satın aldım. Almadan öncede sizin bu yazınızı okuyup üzerinde uzun bir müddet düşünmedim değil. Bu yüzden de bu yorumu yazmaya kendimde yüz buldum. İlerleyen zamanlarda makineyle ilgili ve istemesem de bir sorunla karşılaşırsam servisin ve hooverın genel tutumu hakkında bir yorum daha yapacağım. Sevgiyle kalın 🙂

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Öncelikle güzel günlerde kullanın, umarım bir sorun yaşamazsınız. Ben çamaşır makinemden hala memnun değilim. Sorun yüksek ses çıkarmasından çok, çamaşırları kötü yıkaması ve kurutmasından memnun kalmamam ile ilgili. Cihazın ek garantisini yaptırmıştım, hatta servisin önerdiği kireç çözücü cihazdan bile taktırdım. Günde iki defa yüksek devirli kullandığınızda buna dayanmıyor. Banyonun içinde gezmeye başlıyor. Evde kedilerim var ve bütün tüyleri çamaşırlarımın üzerinde kalıyor. Ne kadar yumuşatıcı kullanırsam kullanayım çamaşırlarım çok sert. Kurutucuyu bir süredir kullanmıyorum çünkü çamaşırları çok yıpratıyor. Cihazı nereden tutsam elimde kalıyor, genel bir bakılması için tekrar servisi çağıracağım.

   • Avatar Hamit   •  

    Merhaba Funda hanım, Kireç çözücü olayı tam bir yalandır, müşteriler aldatılmakta,adamlara sadece ek gelir kaynağı olmaktadır. Makinadan memnun değilseniz tüketici hakem heyetine baç vurun, İlinizdeki Ticaret il müdürlüğüne dilekçe verin, lütfen hakkınızı arayın, bu firmalar bizlerle dalga geçilemiyeceğini öğrensinler. Hatta hoover Türkiye masası şefi olan Andrea ojetti ye mail atın, telefon açın..ben size mail adresini ve telefonunu vereyım ama bunların call centerlarını aramayın..aradığınızla kalıyorsunuz. andrea.ojetti@andreaojetti.com (+90) 533 486 7181 bu genel müdürün web sitesi.http://www.andreaojetti.com/ HAK VERİLMEZ, ALINIR…Sizde hakkınızı arayınız. Bu paralar artık kolay kazanılmıyor. Saygılarımla

  • Avatar Hamit   •  

   Kart değişimi garanti dışı demeleri büyük yalandır, şehirlerdeki elektrik hatları kontrollü woltajda dağıtılmaktadır, kartlarda kendilerini koruyan siztemler mevcuttur. kart yanmaz,,,,kartlar resetlenir yine çalışışır yada yanar ama tüm bunlar garanti kapsamındadır. Bunların yalanlarına inanmayın.

 2. Avatar Hamit   •  

  Hoover nedir? sorusunun cevabı çok basit, tek kelimeyle “rezalet” tir.dert sahibi olmaktır. Kızkardeşim 6 yıl önce tam kurutmalı çamaşır makinasında Hoover tercih etti ve gelinen süreçte atmış olduğu servis formları dışında elde kalan 9 formda sadece 19 ONDOKUZ PARÇA DEĞİŞTİ ama bir türlü makina değişimi yapmadılar, en son bana olayı yansıttı ve bir haftadır genel müdürü, global müdür olmak üzeri mailler atıyorum hala çok rahat hareket ediyorlar ASLA EMPATİ yok..buda insanın canını sıkıyor.Hooverden uzak durmakta fayda var, lg ile hoover asla karşılaştırılmaz.

 3. Avatar Hilmi   •  

  Henüz makineyi kullanmadık ama servis hizmetinin memnun etmeyeceği montajda belli oldu. Çok servis geldi evime başka markalardan böyle yabanisini ilk gördüm. Yaptıkları işten fazla iş çıkardılar. Ayakkabı çıkarmadan galoşla eve girmek hadi neyse ama eski makineyi çıkarırken ıslattıkları yere basıp sonrada halının üzerinde gezindiler. Çıkan makineyi üç adım öteye koymayıp antrenin halısının üzerine koydular, sonra kaldırırız dediler, hortumu sağlamca yerine takmadıkları için halının üzerine makinenin suyuda boşaldı. Ambalaj çöplerini apartman koridoruna bırakıp defolup gittiler, şimdi düşünmeye başladım arıza çıkarsa böyle yabani bir servis hizmeti ile ne yapacağız bilmiyorum. Satıcıya haber verdim, olurmu öyle şey vesair dedi, satışta çok ilgilendiler ama servis berbat.

 4. Avatar Naciye   •  

  Bende bilasik makinasi aldim hic memmun kalmadim ne servisinden nede urunden aldima pisman oldum hatta bizimkiler kizdi neden arcelik beko deyilde hover aldi birdaha asla garantili gelip bakmiyolar bile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir