Instagram Reklamları

Instagram Türkiye’de reklam servisi vermeye başladı. Ekranıma ilk düşen Instagram reklamı Trendyol’a aitti.

Sponsorlu başlığında yayınlanan bu reklam, takipçilerin olumsuz yorumları ile start verdi.

Instagram Reklamları Nasıl Kapatılır?

Sponsorlu başlığı altında yayınlanan reklam “Instagram Reklamları Hakkında” ek bilgi de içeriyor. Eğer ekranınıza düşen reklamdan rahatsızlık duyarsanız “Bunu Gizle” butonuna dokunmanız yeterli oluyor. Böylelikle reklam veren hesabı takip ediyorsanız takipten çıkmıyorsunuz ancak ilgili reklamı bir daha görmüyorsunuz.

 

Instagram_Reklamlari

 

Instagram’da Hangi Reklamlar Gösteriliyor?

Instagram ilgimizi çekebilecek, bizimle alakalı markaların reklamlarını ilgi alanlarımız doğrultusunda belirleyerek ekranımıza yansıtıyor. Bu konuda kullandığımız uygulamalar ve beğenilerimiz de etkili oluyor.

 

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

Konu ile ilgili detaylı bilgiye buradan veya telefonunuzla uygulama üzerinden “Seçenekler ve Reklamlar” a dokunarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

  6Yorum

 1. Avatar Mert Çakmak   •  

  Facebook,twitterda zaten reklamlar ana sayfamızı yeterince meşgul ediyordu,birde instagramın da reklam görünmesi olumsuz bir durum.Reklam kazançtır fakat bazı durumda reklamlar çok fazla görünüyor ve can sıkıcı oluyor.İnşallah instagramda ana sayfada gösterilen reklam sayısı çok fazla olmaz,fotoğraf uygulamasında reklamlarla kaplanması olumsuz.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Size katılıyorum. Genel yapısı itibariyle şu anda reklamlar hoş durmadığı gibi pozitif yorum da almıyor. Reklam sayısı fazla olamayacaktır. Instagram ticari bir kuruluş, en nihayetinde bir gelir modeline dönüşecekti. İlk reklam veren markalar olumsuzlukları göze alıp riske giriyorlar.

 2. Avatar Meçhul Adam   •  

  Sosyal medya sitelerinin uyguladığı ve takır takır işlediği güzel bir sistem var. Önce sizi içlerine çekip sizi bağımlı yapana kadar gerekirse internet bağlantı ücreti bile aldırmıyorlar. Hatırlayanlar vardır Facebook’un ülkemizde popüler olmaya başladığı yıllarda m.facebook’tan giriş ücretsizdi. Sonra belirli bir kitleye ulaştığı an reklamlardan gelsin paralar. Gerçi adamalrında bir sürü masrafı var doğal olarak reklamlardan para kazanacak ama inşallah gözümüze gözümüze sokmazlar reklamaları.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Doğal olarak bir gelir modeline ihtiyaç duyuyorlar. Facebook yapı olarak buna uygun ancak Instagram biraz sırıtmaya başladı açıkçası. Dediğiniz gibi umarım gözümüze çok fazla sokmazlar.

 3. Avatar duygu   •  

  merhabalarben instagrama sponsorlu reklam verdim. ama bu görünmüyor. verdiğim reklamı nasıl görebilirim.

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Sponsorlu reklamlar, hedeflediğiniz kişilere gönderim yapıyor. Sizin ekranınıza düşmemiş olabilir. Facebook reklam yöneticisinden gösterimleri kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir