Meleklerle Yaşamak!

Meleklerle Yaşamak, baskı üzerine baskı yapan ve kız kardeşimin kütüphanesinden aşırarak okuduğum; melekleri ve hayata onları dahil ederek yaşanabilecekleri anlatan bir kitap. Parapsikoloji türünde ve 143 sayfadan oluşan 142. baskısını hemen okudum.

Kitabın yazarı Beki İkala Erikli küçük yaşta psişik yeteneklerini keşfeden ve başta ötelese de yıllar içerisinde bu yönünün gelişmesi için çalışmalar yapmış bir hanım. Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi’nin ardından NLP ve yaşam koçluğu üzerine akademik kariyerini sürdürmüş. Çeşitli firmalarda yöneticilik yaptıktan sonra, çalışma temposu ve çevre koşulları sebebiyle ara verdiği içsel yolculuğuna geri dönmüş. Medyumluk – Meleklerle Çalışma – Meleklerle yaşam ötesi iletişim … gibi konularda eğitim aldıktan sonra, bu birikimini verdiği seminerler ve yazdığı kitapla ortaya koymuş.

 

Konu melekler olunca yazarımızın tedirginliği satırlara yansıyıvermiş. Belli ki çevre tepkisi karşısında kaygılı. Meleklerle tanışanların ve onlarla bağlantı kurmayı başaranların yaşam hikayeleri kitap boyunca karşımıza çıkıyor. Yazar, açıklanamayacak ancak şahit olunabilecek kavramlar üzerinde ricalarda bulunuyor. Yaşanmış hikaye örnekleri için bazıları imkansız, bazıları ise tanıdık gelecek deniyor.

 

Kitap meleklerin tanımıyla açılıyor. Melekler; korumak, kollamak, tavsiye ve sevgi sözlerini iletmek, gerektiğinde cesaret vermek – avutmak ve her şeyin düzeleceğini, hatta çok iyi olacağını söylemek için varlar deniyor.

“Benim de meleklerim var?” mı diyenlere; dini – inancı ne olursa olsun herkesin meleklerinin var olduğu söyleniyor. Meleklerin bağlantı kurmak için kullandıkları çeşitli işaretler var. Bunlar; kuş tüyleri, bulutlar, gökkuşağı, bozuk para, günlük hayatta karşılaştığımız ard arda gelen sayılar olabiliyor.

Kitap baş meleklerin tanıtılması ile devam ediyor. İlk din kitabı Tevrat’ta kullanılan İbranice isimleri ile anılan belli başlı meleklere gelince;

 

 • Başmelek Mikail ile kendinizi ve sevdiklerini korumanın yöntemleri var. Örneğin; gülümseyerek “Sevgili Başmelek Mikail, lütfen şimdi benim enerjimi alan tüm bağları kes” deyip – sağ elinizi vücudunuzun önüne doğru tutup – yukarıdan aşağıda doğru indirerek, üzerinizde olan ağırlık – sıkıntı gibi durumlarından kurtulmak için dilekte bulunuyorsunuz. Sorun ve sıkıntılarınız karşısında hangi melekten yardım dileyeceğinizi bilemiyorsanız Başmelek Mikail’in adını söylemeniz yeterli.

 

 • Başmelek Uriel ise size ve hayata ışık tutmak ve problemlerinizi çözmek için yardıma çağırabileceğiniz diğer bir melek.


 • Müziğin ve yerine gelen duaların Başmeleği Sandalfon. Günümüzü, ruhumuzu, müziğin sihirli gücü ile aydınlatıyor.

 

 • Başmelek Raziel; yaratmanın, dönüşümün ve simyanın başmeleği. Kendi gücünüzü bulma, şifa ve geçmişte yaşadığınız olaylara yardım için çağırabiliyorsunuz.

 

 

 • Kaybetme acısını hafifletmek, ölüm anında kendimiz ve sevdiklerimiz için yardıma çağırabileceğiniz başmelek ise Azrail.

 

 • İlişkileri şifalandırıp, ortama huzur getirmesi için yardıma çağıracağınız Başmelek ise Raguel. İyi gitmesini istediğiniz ilişkilerde, bir iş toplantısında bir tartışma ortamında kendisini yardıma çağırabileceğimiz söyleniyor.

 

 • Başmelek Ceremayel değişimin ve affetmenin başmeleği. Birini affettiğinizde, ona karşı hissettikleriniz sizi, duygusal sağlığınızı ve en sonunda fiziksel bedeninizi etkiliyor deniyor. Affetme duygusu, vücut için bir zehir. Bu yüzden kişi veya olaylarla ilgili her şeyi bırakmak için Başmelek Ceremayel’den yardım istiyor ve hafifliyorsunuz.

 

 • Ayın, ayın enerjilerinin, bilinçaltı ve duyguların Başmeleği ise Haniel. Hayatın her alanına zerafet katmak için, iş toplantıları, önemli konuşmalar, yapacağınız sunumlar için Başmelek Haniel’den yardım dileyebiliyorsunuz.

 

 • Öfke ve kırgınlık anlarınızda kalbinizi yumuşatması, empati kurmanızı sağlaması için ise Başmelek Zadkiel’i çağırabiliyorsunuz.

 

 • Hayatınızın kaybolmuş parçalarını, hayatınızın işini – eşini bulmak gibi dilekleriniz için yardıma çağırabileceğiniz Başmelek Şamuel.

 

 • Zaman yönetimi ile sorun yaşayan, işlerinizi yoluna koymak ve bir yere yetişmek için yardıma çağıracağınız Başmelek Metatron. Aynı zamanda indigo çocukları, kutsal çocuklar, gökkuşağı çocukları olarak bilinen psişik güçleri olan çocukların da başmeleği.

 

 • Başmelek Cebrail ise; yazarların, konuşmacıların, gazetecilerin, çocukların ve iletişimle ilgili çalışanların yardıma çağırabileceği başmelek.

 

 

 • Doğanın, bereketin, cesaretin Başmeleği ise Ariel. Kalbinizin istediği yolda ilerlemek için cesarete ihtiyacınız varsa size yardım ediyor.

 

 • Allah’ın güzelliği anlamına gelen Cofiel ise hayatınızın her alanına güzellik katmak için yardım isteyebileceğiniz Başmelek.

 

Meleklerden yardım istemek için tek yapmanız gereken isimlerini söyleyip yardıma çağırmak. Hangi meleği çağıracağınızı bilemiyorsanız Başmelek Mikail’den yardım istemeniz öneriliyor.

Kitapla birlikte bir CD de hediye edilmiş ancak ben kardeşimin odasında bu CD’yi bulamadığım için içeriği hakkında bilgi sahibi değilim. Yazarın

Meleklerin Gücü ve Meleklerle Geçmişinizi Şifalandırın adında iki kitabı, melek kartlarının bulunduğu bir seti de satışta.

 

Algıda seçicilik mi bilmem ama kitapta yazılanları uygulamasam da kısa bir süre sonra yerde pembe bir kuş tüyü buldum ve sakladım. Açıkçası melekler her dinin ortak parçası, yazarın birikimini ortaya koyarken tedirginliğini de vurgulamasını anlayabiliyorum ancak yalnız kaldığınızda, sorunlarınız olduğunda eğer çevrenizde yardım isteyecek veya konuyu anlatamayacağınız biri varsa kendi içinizde bunları çözmenin ve pozitif düşüncelerle dilemenin bence sakıncası yok.

 

Bu kadar çok baskısı yapılmış bir kitabı okumanızda bir sakınca yok, hatta belki size iyi bile gelebilir… Neden olmasın 🙂 Okumak iyidir, pozitif düşünmekte öyle. İlgilenenler ve daha fazla bilgi almak isteyenler için Meleklerle Yaşam web sitesini gezebilir, facebook grubu ve twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

  3Yorum

 1. Pingback: 2013 Böyle Geçti! | Fundalina

 2. Sahin   •  

  Ne zaman meditasyonu yapsam psişik saldırıya uğruyorum bir çok kişi de tanıyorum çakraları aktive ama neden cin musallatı bitmiyor?

  • fundalina fundalina   •     Yazar

   Üzgünüm ama sebebi hakkında bir fikrim yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir