Ocak Ayında Vizyona Girecek Filmler!

2013 yılının ilk ayı orta hararette açılıyor ve her türde film seçeneklerini içerisinde barındırıyor. İşte sizin için ve kendim için seçtiğim Ocak ayında vizyona girecek filmler seçkisi 🙂

CM101MMXI Fundamentals

Cem Yılmaz’ın 2010 yılında gerçekleştirdiği stand-up gösterilerinden derlenen CM101MMXI Fundamentals ile gülmeye hazır olun.

 

 

İlkini 2009 yılında izlediğimiz korku filmi The Collection II vizyonda. Yönetmen koltuğunda Marcus Dunstan’ın bulunduğu film Maskeli seri katilimiz yine iş başında. Bu defa hedefte genç ve güzel Elena var. İlk filmde kurtulmayı başaran Arkin, Elena için tehlikeyi göze alıyor. Puanı fena değil, Josh Stewart, Emma Fitzpatrick ve Christopher McDonald başrollerde.

 

 

Umut Işığım & Silver Linings Playbook tüm dünyada çok konuşulan bir film. Bradley Cooper her hafta ayrı bir filmle karşımıza çıkıyor 🙂 Uyarlama senaryosunu ve yönetmenliğini David O. Russell’ın üstlendiği film dram ve komedinin iç içe geçtiği film izleyicilerden ve eleştirmenlerden oldukça yüksek not almış. Hepimizin başına gelebilecek anlık buhran sonucu travma geçiren ve sonrasında hayatını düzene koymaya çalışırken bambaşka olayların içinde kendisini bulan Pat Salitano (Bradley Cooper) ve ona yol gösteren Tiffany’nin (Jennifer Lawrence) öyküsü.

 

 

Bir sonraki hafta animasyonlar harici izlenebilecek tek film genç yönetmen Nicholas Jarecki’ye ait olan Entrika & Arbitrage. Filmin kadrosunda Richard Gere, Tim Roth ve Susan Sarandon bulunuyor. Ticaret imparatoru Robert (Richard Gere) trafik kazası geçiriyor ve bu kazada yasak aşkı can veriyor. İlişkinin ortaya çıkmasını engellemek için bir plan yapan Robert, olayları araştırmakla görevli dedektif Michael tarafından zor durumda bırakılıyor. Cinayet filmi sevenler listesine ekleyebilir.

 

 

Üçüncü hafta Celal ve Ceren vizyonda. Yerli filmlere biraz seviyeli bakmakla birlikte, fragmanını ilk izlediğimde sesli gülmüştüm. Şahan Gökbakar ve Ezgi Mola nasıl bir ikili olmuş merak ediyorsanız mutlaka izleyin. Bir genç kızı kızdırdığınızda aldığınız beddualar size nasıl yansıyor görün 😉

 

 

Yitik Şehir & Broken City Polisiye gerilim türünden hoşlananlar için. Mark Wahlberg, Russell Crowe ve Catherine Zeta-Jones gibi ünlü isimler başrolde. Eski bir polis memuru olan Billy, New York şehrinin belediye başkanı Nicholas Hostetle tarafından, karısı Emily Barlow’u takip etmesi için görevlendirilir. Araştırmasını derinleştiren Billy, kendini düşmanlarla dolu büyük bir skandalın içerisinde bulur.

 

 

İlla ki korkmam lazım diyenler için tek seçenek Mama. Kayıp çocuklara annelik yapan hayalet filmin kısaca konusu. İspanya – Kanada ortak yapımı Mama’nın yönetmeni Andrés Muschietti ‘nin ilk uzun metrajlı filmi.

 

 

 

Son hafta için iki film seçtim. İlki Parker, Jason Statham başrolde – aksiyonu ve heyecanı bol 🙂 Donald Westlake’in roman serisinin uyarlaması olan film, paraya ihtiyacı olan insandan ‘çalmayan’ hırsız Parker’ın serüvenlerinden birini konu alıyor. Şeytanın Avukatı filminden hatırladığımız Taylor Hackford yönetmen koltuğunda.

 

 

Diğer film ise Texas Chainsaw 3D

The Texas Chainsaw Massacre geleneğini sürdüren bu altıncı film, 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları anlatıyor. Bol bol kan izlemek isteyenler için puanı düşük bir 3D 😉

 

 

 

Şimdiden iyi seyirler 😉

 

 

 

  2Yorum

  1. emrah serdaroğlu   •  

    jason statham’ın oynadığı filme cenifır lopez gitmemiş bence pek ama, hani fragmanda statham herifin birinin kafasında lavabo kırınca dedim ki eğlenceli film, gidilir 🙂 çok komik

  2. Pingback: Şubat Ayında Vizyona Girecek Filmler! | Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir