Ödeme Platformu ALNEO’nun Lansmanının Ardından

Ödeme Platformu ALNEO ’nun lansmanı yapıldı.

Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli ödeme platformu ALNEO hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Albaraka Türk tarafından geliştirilen, KOBİ’ler için “POS”, KOBİ’lerin müşterileri için ise “Cüzdan” uygulamasından oluşan Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli ödeme platformu ALNEO, KOBİ’lerin dijitalleşme sürecinde önemli bir kilometre taşı olacak.

ALNEO üye işyerleri POS cihazı kullanmaksızın tüm kredi kartlarından zaman / mekan bağımsız doğrudan ödeme alabilirken, müşteriler de tüm kredi kartlarını dijital cüzdana tanımlayarak alışverişlerini rahatlıkla yapabilecekler.

 

Albaraka Türk, 2014 yılında başlattığı inovasyon yolculuğunu, girişimcilikle harmanlanan kurum kültürü ve fintech yatırımları ile sürdürüyor…

Albaraka Türk, Almanya’da düzenlenen bir etkinlikte faizsiz dijital bankacılık hizmeti ‘insha’nın yeni yüzünü tanıtmıştı. Şubesiz ve tamamen dijital bankacılık hizmeti olan ‘insha’ ilk olarak Almanya’da, daha sonra Avrupa çapında dijital katılım bankacılığı hizmetleri sunmaya başlamıştı.

Faizsiz dijital banka insha’nın ardından duyurulan ALNEO, Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli kolay ve hızlı ödeme platformu.

 

Ödeme Platformu ALNEO 

Albaraka Türk üye işyerleri, geleneksel POS cihazı kullanmadan tüm kredi kartlarından, zaman / mekan bağımsız, QR kod ve SMS gibi kanallardan doğrudan ödeme alabilecek. Alneo üyesi müşterilerde “Alneo Cüzdan” ile istediği kredi kartını kullanarak alışverişlerini rahatlıkla yapabilecekler.

 

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku “KOBİ’lerin dijitalleşmesine çok önemli katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”

İnovasyon yolculuklarında 10’dan fazla fintech kurmayı planladıklarını belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, dijital yatırımları büyümenin en stratejik noktalarından biri olarak gördüklerini ifade etti. Utku, “Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak dijital platformlarımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz.

 

ALNEO ile birlikte Türkiye’de POS deneyimini değiştirmek istiyoruz. Bugün hayata geçirdiğimiz ALNEO ile birlikte KOBİ’lerimizin dijitalleşme sürecine önemli bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu platform sayesinde yaklaşık 1.5 milyon civarında insanın hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli kolay ve hızlı ödeme platformumuz ALNEO ile üye işyerlerimiz artık herhangi bir fiziksel POS cihazına ihtiyaç duymayacak. Akıllı telefonları ile zaman ve mekandan bağımsız olarak, tüm bankaların kredi kartlarından ödeme alabilecekler. İşletmelerimizi; kurulum, cihaz maliyeti ve teknik servis gibi birçok sorundan da kurtaracak. Bu platform, aynı zamanda rekabetçi komisyon oranları ve tüm kredi kartlarına taksit imkanı ile KOBİlerimizi büyüyüp gelişmesine de hizmet edecek” dedi.

 

Utku ayrıca, ALNEO uygulamasının müşterilere de birçok kolaylık sağlayacağını söyleyerek; “ALNEO ile müşterilerimiz için kolay yönetilebilir bir cüzdan sunmayı hedefledik. ALNEO Cüzdan uygulaması ile müşterilerimiz tüm kredi kartlarını bu dijital cüzdana tanımlayarak, alışverişlerinde istediği bankanın kredi kartını gönül rahatlığıyla kullanabilecek. Ödemelerini tek çekim veya taksitle kolayca yapabilecekler” dedi.

 

“2 senede 150 bin üye işyeri ve 150 bin cüzdan hedefliyoruz.”

Bu projede BDDK lisanslı elektronik para şirketi Türk Elektronik Para ile teknik konularda iş birliğine gittiklerine işaret eden Melikşah Utku, “Türk Param, ALNEO’daki tüm ödeme süreçlerini yönetecek ve destek sağlayacak. ALNEO aynı zamanda yapay zeka sayesinde pek çok veriyi de işleyecek. Böylece üye işyerlerimiz için anlamlı ve proaktif iç görüler oluşturabileceğiz. Albaraka Türk olarak ALNEO’nun özellikle KOBİ’lerimizin dijitalleşme sürecinde önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Banka olarak 2020 sonuna kadar 150 bin üye işyeri ve 150 bin cüzdan hedefimiz doğrultusunda ALNEO platformunu geliştirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

 

ALNEO Uygulaması hakkında

ALNEO Üye İş Yerleri sadece ALNEO Cüzdan sahiplerinden değil, tüm banka/kredi kartı sahiplerinden de uygun oranlar ile ödeme gerçekleştirebiliyor.

Müşteriler ise OCR teknolojisi ile doğrudan banka/kredi kartı detaylarını paylaşarak ödeme gerçekleştirebiliyor.

Albaraka Türk girişimi olan ALNEO Uygulaması hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

  1 Yorum

  1. Pingback: Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku Röportajı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir