Şubat 2019 Filmleri

Şubat 2019 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Şubat 2019 Filmleri.

Şubat 2019 Filmleri

Oscar 2019 ödülleri için geri sayımın başladığı şu günlerde, adaylığı olan filmlerin gösterimleri de tamamlanıyor. Bu ay gösterime girecek “İskoçya Kraliçesi Mary – Mary Queen of Scotts” ve “The Favourite – Sarayın Gözdesi” bu filmler arasında.

2019 Yılı Oscar Adayları Açıklandı

 

Şubat 2019 Filmleri 1. Hafta

1 Şubat Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

İskoçya Kraliçesi Mary Filmi – Mary Queen of Scotts

Beau Willimon’un yönettiği ve Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden ile Joe Alwyn’nin oynadığı İskoçya Kraliçesi Mary filmini basın gösterimi ile izleme şansı buldum.

İskoçya Kraliçesi Mary Filmi Konusu

Kan bağı ile birleşen, din ile ayrılan iki kraliçeyi odağına alan yapım, İskoç Kraliçesi Mary’nin trajik ve efsanevi hayatını anlatıyor. Ben filmi çok beğendim ve izlemenizi öneririm. Yorumumu ve film hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

İskoçya Kraliçesi Mary Filmi

 

Dogman Filmi

Matteo Garrone’nin yönettiği polisiye dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunzia Schiano ve Adamo Dionisi bulunuyor.

Dogman Filmi Konusu

İyiyle kötü arasında sıkışmış, onurunu kazanmak isterken bir adamın öyküsü. Mahallesinde sevilen, kendine yetecek kadar mütevazi bir hayat yaşayan ve tek amacı iyi bir baba olmak olan Marcello, bir köpek kuaförüdür. Boşandığı için kızını istediği kadar göremese de birlikteyken hayatı dolu dolu mutlu yaşarlar. Ancak çocukluk arkadaşı eski boksör Simone’nin hapisten çıktıktan sonra mahalleye dönmesiyle, Marcello dahil herkesin huzuru kaçar.

 

Sir-Ayet Filmi

Onur Aldoğan’ın yönettiği yerli korku filminde Demet Oran, Aydan Akboğa, Sinan Taşkan ve Gizem Terzi’yi izleyeceğiz.

Sir-Ayet Filmi Konusu

Hicran bir yıl kadar önce çok sevdiği eşini kaybeder. Kızı Gizem’in de yardımı ile psikolojik destek alır. Bir müddet sonra İstanbul dışındaki evlerinde yaşamaya karar verir. Hicran’ın komşularından gelen telefon üzerine Gizem okuldan üç yakın arkadaşı ile birlikte acil olarak annesinin yanına giderler ve Hicran’ın evinde gördükleri manzara karşısında şaşkına dönen gençler korku dolu ve şaşkınlık anları yaşamaya başlamışlardır.

 

Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi

Organize İşler filminin devam halkası olan yapımın senaryosu ve yönetmenliği Yılmaz Erdoğan’a ait. Komedi aksiyon türündeki filmde, Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola ve Bensu Soral’ı izleyeceğiz.

Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi Konusu

İstanbul şehrinde organize işler tam gaz devam etmektedir. Asım Noyan, yıllardır söylediği yalanlar ve çevirdiği oyunlarla insanları dolandırmaktadır. Kimsenin yakalamayı başaramadığı Asım Noyan ve çetesi, bu kez de “sazan sarmalı” olarak adlandırdıkları bir üç kağıda bulaşır. Dolandırıcılar kralının biricik kızı Nazlı dolandırılınca, Asım Noyan ve ekibi hemen harekete geçer. Nazlı, her ne kadar babasını organize işlerden vazgeçirmeye çalışsa da, kendisini birden sazan sarmalının içerisinde bulur.

 

Şubat 2019 Filmleri 2. Hafta

8 Şubat Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Asla Gözlerini Kaçırma Filmi – Never Look Away

Florian Henckel von Donnersmarck’ın yönettiği gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Tom Schilling, Paula Beer, Sebastian Koch ve Oliver Masucci bulunuyor.

Asla Gözlerini Kaçırma Filmi Konusu

Gerçek olaylardan esinlenen filmde, Kurt ve Ellie üniversitede tanışır tanışmaz birbirlerine aşık olurlar. Ellie’nin babası, Profesör Seeband kızının erkek arkadaş seçiminden memnun değildir ve bu illşkinin bitmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır. Fakat bilmedikleri şey, Kurt ile Seeband’ın yaşamlarının zaten çok uzun yıllar önce Profesör’ün işlediği korkunç bir suç nedeniyle bağlantılı olduğudur.

 

Sarayın Gözdesi Filmi – The Favourite

Gönlümüzde taht kuran Yórgos Lánthimos’un yönettiği film, en iyi film dalında Oscar adayı. Aynı zamanda en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu ve en iyi yardımcı kadın oyuncu adaylıklarının dışında Filmin oyuncu kadrosunda tam 8 dalda adaylığı olan bir yapım izleyeceğiz. Filmin oyuncu kadrosunda Olivia Colman, Emma Stone ve Rachel Weisz bulunuyor.

Sarayın Gözdesi Filmi Konusu

“The Favourite”, 18. yüzyılın başlarında İngiltere’de hüküm süren Kraliçe Anne’in kraliyet entrikaları, ihtirasları, kıskançlıkları ve ihanetleri içeren müstehcen ve iğneleyici hikayesini anlatıyor. Hikayenin merkezindeki Kraliçe’nin (Olivia Colman), sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill (Rachel Weisz) ile olan ilişkisi, Düşes’in genç kuzeni Abigail’in (Emma Stone) gelmesiyle tepetaklak olur. Kraliçe ve sarayı etkilemeye çalışan iki kadın arasındaki güç dengeleri çok geçmeden değişecektir.

 

Sisters Biraderler Filmi – The Sisters Brothers

Jacques Audiard’ın yönettiği komedi western türündeki filmin oyuncu kadrosunda John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed, Rebecca Root ve Allison Tolman bulunuyor.

Sisters Biraderler Filmi Konusu

Patrick DeWitt’in Sisters Kardeşler adlı kitabından uyarlanan ve 1850’li yılların Oregon’unda geçen Sisters Biraderler (The Sisters Brothers), iki farklı doğaya sahip yörenin en şöhretli ve tanınmış tetikçileri Eli Sisters ve Charlie Sisters Kardeşler’in Commodore’dan aldıkları emir doğrultusunda Hermann Kermit’in peşine düşerek onu öldürmeye çalışmalarını konu ediniyor.

 

New York in New York Filmi

Muammer Koçak ile Serdar Gözelekli’nin yönettiği yerli korku filminde Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım ve Sinan Sicimoğlu’nu izleyeceğiz.

New York in New York Filmi Konusu

Dilber’in kocasını bir kaza sonucu öldüren New York’lu fotoğrafçı Dylan, vicdan çektiğinden Dilber’i bulup özür dilemek ister. O’nu yaşadığı yere kadar takip ettiği gecenin sonunda, evin büyük oğlu Mürtüz de peşlerine takılır ve amansız bir takip başlar. Dylan, Mürtüz’den kaçarken, tesadüfen kendini düşmanının evinde hapiste bulur. Törelere göre, özür dilemeye gelip evlerine sığınan Tanrı misafiri öldürülemez.

 

Lego Filmi 2 Animasyonu

Mike Mitchell’in yönettiği animasyon da bu hafta vizyona giriyor.

Lego Filmi 2 Animasyonu Konusu

Lego şehri Brickburg sakinleri yeni bir tehditle karşı karşıyadırlar. Uzaydan gelen Lego Duplo istilacıları her şeyi  hızla paramparça etmektedirler. İstilacıları yenme ve Lego evrenine huzur getirme sorumluluğu Emmet, Lucy, Batman ve dostlarını keşfedilmemiş dünyalara, her şeyin müzikal olduğu bir galaksiye bile götürecektir. Bu görev onların cesaretini ve ne kadar özel olduklarını ortaya çıkaracaktır.

 

Şubat 2019 Filmleri 3. Hafta

15 Şubat Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Alita Savaş Meleği

Robert Rordriguez’in yönetmen koltuğunda olduğu bilim kurgu – aksiyon türündeki yapımda Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly ve Keean Johnson’ı izleyeceğiz.

Alita Savaş Meleği Konusu

Alita kim olduğunu veya nereden geldiğini bilmediği bir halde tanımadığı bi gelecekte uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido onu yanına alır ve cyborg görüntüsünün altında olağanüstü bir geçmişe sahip genç bir kadının kalbi ve ruhu olduğunu fark eder. Alita yeni hayatına alışmaya çalışırken, Doktor Ido da onu gizemli geçmişinden korumaya çalışır. Yeni arkadaşı Hugo ise Alita’nın anılarını tetiklemesine yardımcı olmak ister. Bu sırada şehri yöneten tehlikeli ve yozlaşmış güçler Alita’nın peşine düşer. Eşi benzeri görülmemiş dövüş yeteneklerine sahip olduğunu fark eden Alita, geçmişine dair bir ipucu elde eder. Tehlikeli insanlarla karşı karşıya olan Alita, arkadaşlarının, ailesinin ve dünyasının kurtarılmasında kilit rol oynayacaktır.

 

At Eternity’s Gate Filmi

Vincent van Gogh’un Arles’teki son zamanlarını konu alan yapımın yönetmeni Julian Schnabel. Biyografik dram türündeki filimin oyuncu kadrosunda Willem Dafoe, Oscar Isaac ve Mads Mikkelsen’i izleyeceğiz.

 

Destroyer Filmi

Karyn Kusama’nın yönettiği polisiye gerilim türündeki filmde Nicole Kidman, Toby Kebbell ve Tatiana Maslany’i izleyeceğiz.

Destroyer Filmi Konusu

Erin Bell, uzun yıllar Los Angeles Polis Departmanı’nda çalışan bir dedektiftir. İşinde eski saygınlığını yitiren genç kadının özel hayatında da işler pek yolunda gitmez. Kız Shelby ile de sorunları olan Erin, oldukça sıkıntılı bir süreçten geçer. Dolabında önemli bir ipucu bulan Erin, bu sayede yıllar önce peşine düştüğü ancak yakalamayı başaramadığı büyük soyguncu Silas’ın hala hayatta olduğunu öğrenir. Silas’ı yakalamak Erin için kişisel bir mesele haline gelir ve vakit kaybetmeden onun peşine düşer. Silas’ı ararken geçmişi ve düşmanlarıyla yüzleşmek zorunda kalan genç kadın bu sefer büyük soyguncuyu yakalamayı başarabilecek midir?

 

Asterix: Sihirli İksirin Sırrı Animasyonu – Asterix: Le Secret De La Potion Magique

Alexandre Astier ile Louis Clichy’nin yönettiği animasyon bu hafta vizyona giriyor.

Asterix: Sihirli İksirin Sırrı Animasyonu Konusu

Yenilmez Galyalıların gücüne güç katan sihirli iksir için ot toplamaya çıkan Büyüfix ufak bir kaza geçirir. Artık iyice yaşlanan Büyüfix’in, bu kaza üzerine Galyalıların geleceği ile ilgili endişesi artmaya başlamıştır. Büyüfix, Asterix ve Oburix’in eşliğiyle sihirli iksirin tarifini paylaşacağı, yetenekli ve dürüst bir büyücü bulmak amacıyla Galya’yı baştan başa dolaşmaya karar verir.

 

Şubat 2019 Filmleri 4. Hafta

22 Şubat Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler. Filmler ağırlıklı olarak korku türünde.

 

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 Filmi

Jessica Rothe’un yeniden Tree karakterine hayat verdiği korku türündeki filmin yönetmeni ve senaristi Christopher London. Filmin kadrosunda Israel Broussard, Ruby Modine, Suraj Sharma, Sarah Yarkin ve Rachel

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 Filmi Konusu

Film, katili tarafından korkunç bir şekilde öldürülen Tree adındaki genç bir kadının, öldürüldüğü günün sabahına uyanıp, korkunç günü tekrar tekrar yaşamasının konu alıyor.

Ölüm Günün Kutlu Olsun filmini hatırlamak isteyenler detay bilgiyi aşağıdaki yazımda bulabilir.

 

Ölüm Günün Kutlu Olsun Filmi

 

Şeytanın Kapısı Filmi

İrlanda’da yaşanan tuhaf olayları araştırmakla görevli iki rahibin yaşadıklarını konu alan korku türündeki filmin yönetmeni Aislinn Clarke. Filmin oyuncu kadrosunda Lalor Roddy, Ciaran Flynn ve Helena Bereen bulunuyor.

Şeytanın Kapısı Filmi Konusu

Rahip Thomas Riley ve Rahip John Thornton, Vatikan tarafından bir olayı araştırmak için İrlanda’ya gönderilir. Rahibeler tarafından işletilen ve günah işleyen kızların kefaret ödemek için çalıştıkları Magdalen Çamaşırhaneleri’nde bulunan Meryem Ana heykellerinden birinin kan ağladığına dair gelen haber üzerine bölgeye gelen rahipler, iddia edilenlerin gerçekliğini araştırmaya başlar. Anlatılan mucizeyi yakalama umudunu taşıyan Rahip Thornton, soruşturmayı kamera ile kaydetmeye başlar. Rahip Thornton, araştırma sırasında birçok tuhaf olaya şahit olsa da, anlattıkları bu konularda deneyimli bir rahip olan Thomas Riley’i ikna etmeye yeterli olmaz. Ancak manastırın bodrumunda 16 yaşında hamile bir kız olan Kathleen’i zincirlenmiş bir halde bulduklarında, soruşturma farklı boyutlara taşınmaya başlar. Rahipler, araştırmayı ilerlettikçe beklediklerinin de ötesinde korkunç gerçeklerle karşı karşıya kalır.

 

Yerli korku filmleri Musabbar ve Tez:13. Gece bu hafta vizyona giriyor.

 

Ocak 2019 Filmlerini hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

Ocak 2019 Filmleri

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir