Ocak 2019 Filmleri

Ocak 2019 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Ocak 2019 Filmleri

2018’in en iyi filmleri videosunu hala izlemediyseniz aşağıda bulabilirsiniz.

İşte konuları, fragmanları ve vizyon tarihleri ile birlikte Ocak 2019 filmleri.

 

Ocak 2019 Filmleri 1. Hafta

İşte 4 Ocak Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Filmi

Biray Dalkıran’ın yönettiği bu yerli korku filminin oyuncu kadrosunda Cevahir Turan, Kaan Songün ve Recep Aktuğ bulunuyor.

Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Filmi Konusu

Mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hayatları anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa dönüşür. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyarken; mahallenin imamı Kübra’ya cin musallat olduğunu iddia eder. Ahmet bu olanlara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışırken, Kübra’nın babaannesinin ölmesi, kilitli bir dolapta yok edilemeyen bir muskanın bulunması, Kübra’nın gittikçe kötüleşen hastalığı karşısında ne yapacağını bilemez.

 

Kız Filmi – Girl

Lukas Dhont’un yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Victor Polster, Arieh Worthalter ve Oliver Bodart bulunuyor.

Kız Filmi Konusu

Lara çocukluğundan beri balerin olmanın hayalini kurar. Bir gün sadece kadınların kabul ediği bir bale okuluna kabul edilir ancak büyük bir sorun vardır. Lara erkek bedeninde doğmuştur ve büyük mücadelesi başlar.

 

Yangın Yeri Filmi – Wildlife

Paul Dano’nun yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Carey Mulligan, Ed Oxenbould ve Bill Camp bulunuyor.

Yangın Yeri Filmi Konusu

14 yaşındaki Joe, anne ve babasının tek çocuğudur. Bir gün evlerine çok da uzak olmayan ormanlık bir bölgede kontrol altına alınamayan bir yangın çıkar. O sırada işinden kovulan baba Jerry, karısını ve oğlunu arkasında bırakarak yangını söndürmeye giden ekibe katılır. Babasının yokluğunda birdenbire yetişkin rolü üstlenmek zorunda kalan oğul Joe, bir yandan da annesinin çaresizliğine ve aileyi ayakta tutma çabasına tanık olacaktır.

 

Kimsesiz Çocuk Remi Filmi – Remi Nobody’s Boy

Antoine Blossier’in yönettiği bu aile filminin oyuncu kadrosunda Daniel Auteuil, Maleaume Paquin, Virginie Ledoyen ve Jonathan Zaccai bulunuyor.

Kimsesiz Çocuk Remi Filmi Konusu

Remi henüz bebekken, fakir bir aile tarafından bulunur. Onu bulan köylü kadının sevgi dolu kalbi vardır, Remi’ye kendi çocuğu gibi bakar. Remi on yaşına geldiğinde kadının kocası O’nu para karşılığında sokak müzisyeni Vitalis’ in yanına çırak olarak verir. Remi, ustası Vitalis, O’nun sadık köpeği Capi ve yaramaz maymunu Mister Joli-Coeur ile sokak gösterileri yapmak üzere uzun bir yolculuğa çıkar. Olaylar gelişir.

 

Yerli yapımlar “Bekarlığa Veda”, “Üç Hayat” ile animasyonlar “Süper Ayı”, “Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar” bu hafta vizyona giriyor.

 

Ocak 2019 Filmleri 2. Hafta

İşte 11 Ocak Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Creed II: Efsane Yükseliyor Filmi – Creed II

Steven Caple Jr.’un yönettiği aksiyon dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson ve Phylicia Rashad bulunuyor. İlk filmle gönlümüzde taht kuran yapımı merakla bekliyordum ancak ülkemizde oldukça geç yayına giriyor.

Creed II: Efsane Yükseliyor Filmi Konusu

Adonis, Rocky Balboa’yla çalışmak üzere Philadelphia’ya gelmiş, aşkı ve başarıyı bulmuş, kısa sürede ağır sıklet şampiyonluğu arenasındaki yerini almıştır. Adonis, kendisini zirvede hissetmesi gerekirken, dünyanın kendisine sunduğu kabullenmeyle ilgili şüphelerle boğuşmaktadır. Genç boksör, henüz en iyi dövüşünü ortaya koyup koymadığını, dünya şampiyonluğuna layık olup olmadığını merak etmektedir.

 

Şüphe Filmi – Burning

Lee Chang-Dong’un yönettiği dram gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Yol Ah-In, Steven Yeun ve Jeon Jing-Seo bulunuyor. Burning yılın en çok konuşulan filmlerinden biriydi.

Şüphe Filmi Konusu

Haruki Murakami’nin kısa bir öyküsünden uyarlanan filmde birbirlerinden farklı hayatlara sahip iki adam ve bir kadının kesişen öyküsüne şahit oluyoruz. Yaşanan gizemli bir olay sebebiyle kesişen üç hayatın öyküsü ve ardından yaşananlar filmin konusu.

 

Lanetli Sular Filmi – Nereus

Georges Padey’in yönettiği korku gerilim tütündeki filmin oyuncu kadrosunda Itziar Martinez, Dennis Mencia, Raul Walder ve Sean Ormond bulunuyor.

Lanetli Sular Filmi Konusu

Sara çok sevdiği bir arkadaşını ziyarete gider. Mevsim yaz olduğu için sıcaktan bunalır ve serinlemek için arkadaşının havuzuna girer. Bir müddet yüzdükten sonra arkadaşının evindeki yüzme havuzunda tuhaf bir yaratık tarafından aniden saldırıya uğrar. Kısa süre sonra suyla temas eden herkesin tehlike içinde olduğunu keşfeder. Sonunda çaresiz kalır ve derinlerde gizlenen korkutucu, mistik ve kötü niyetli olan yaratıkla yüzleşmeye doğru sürüklenir.

 

Replikalar Filmi – Replicas

Jeffrey Nachmanoff’un yönettiği bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda Keanu_Reeves, Alice Eve, Thomas Middleditch ve Emily Alyn Lind bulunuyor. Film bu ay en çok merak ettiğim yapımlar arasında.

Replikalar Filmi Konusu

Filmde, insan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan Will Foster’ın (Reeves) ailesini geri getirme çabasını izleyeceğiz.

 

Robin Hood Filmi – Robin Hood

Otto Bathurst’un yönettiği aksiyon macera türündeki filmin oyuncu kadrosunda Aaron Egerton, Jamie Foxx ve Ben Mendhelsohn bulunuyor.

Robin Hood Filmi Konusu

Film, Robin Hood’un Haçlı Seferleri’nden dönüşünün sonrası konu alınıyor. Robin Hood, sefer dönüşüyle birlikte yolsuzluk ve kötülük dolu bir Sherwood Ormanı ile karşı karşıya kalır. Robin Hood bir yandan yerel halkın ekonomik sıkıntılarına yardım ederken, bir yandan da Nottingham Şerifi’nin yolsuzluklarıyla savaşmak zorunda kalır.

 

Yerli yapımlar “Dalavere”, “Çiçero: İlyas Bazna” ve animasyon “Ralph ve İnternet” bu hafta vizyona giriyor.

 

Ocak 2019 Filmleri 3. Hafta

İşte 18 Ocak Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Arakçılar Filmi – Shoplifters

Hirokazu Koreeda’nın yazıp yönettiği dram türündeki filminin oyuncu kadrosunda Lily Franky, Sakura Ando ve May Matsuoka bulunuyor. Shoplifters yılın en çok konuşulan filmlerinden biriydi.

Arakçılar Filmi Konusu

Osamu ve ailesi hırsızlık yaparak geçinir. Bir marketten yiyecek bir şeyler çalıp eve dönerlerken küçük bir kıza rastlarlar. Aile küçük kızı evlerine almayı pek istemez fakat yaşadığı sıkıntıları öğrendiklerinde onunla ilgilenmeye karar verirler. Küçük kız kısa sürede ailenin neşesi haline gelir. Fakat gizli bir sırrın ortaya çıkması ailenin ve küçük kızın hayatını tamamen değiştirir.

 

Glass Filmi – Glass

M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği bilim kurgu türündeki gizemli filmin oyuncu kadrosunda Sarah Paulson, Bruce Willis, James Mc Avoy ve Anya Taylor-Joy bulunuyor.

Glass Filmi Konusu

Film, oyunculuk, kamera açıları ve senaryosu ile belleklerimizde yer eden Parçalanmış Filmi – Split’in devamı.

 

Yerli yapımlar “Borç Harç”, “Can Dostlar” ve animasyon “Uçan Halı ve Kayıp Elmas” bu hafta vizyona giriyor.

 

Ocak 2019 Filmleri 4. Hafta

İşte 25 Ocak Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Ölümcül Laibrent Filmi – Escape Room

Adam Robitel’in yönetmen koltuğunda olduğu gerilim türündeki bu gizemli filmin oyuncu kadrosunda Deborah Ann Will, Taylor Russel ve Tyler Lebine bulunuyor.

Ölümcül Laibrent Filmi Konusu

Ölümcül Labirent, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının hikayesini konu alıyor. 6 kişinin hayatı kendilerine gönderilen bir postadan sonra bambaşka bir hal alır. Birbirini tanımayan bu altı yabancıya kaçış odasına giriş bileti gelir. Üstelik büyük bir ödül ile birlikte. Kaçış odasından çıkmayı başaran kişi bir milyon dolar değerindeki ödülün sahibi olacaktır.

 

Kafernahum Filmi – Caparnaüm

Nadine Labaki’nin yazıp yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw ve Boluwatife Treasure Bankole bulunuyor.

Caparnaum Filmi Konusu

Lübnan – Fransa ortak yapımı olan film Zain’in sıradan bir küçük çocuktan, kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçışına, zekası ve pratikliği ile sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkışına ve kendisine yapılan haksızlığın karşısında dimdik duran, 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seriyor.

 

Yerli yapımlar “Aslı Gibidir”, “Musabbar”, “Bir Aşk İki Hayat” ve animasyon “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2018 filmlerini hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

Aralık 2018 Filmleri

Şimdiden hepinize iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir