Aralık 2018 Filmleri

Aralık 2018 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte gösterim tarihleri, konuları ve fragmanları ile birlikte Aralık 2018 Filmleri.

 

Aralık 2018 Filmleri 1.Hafta

İşte 7 Aralık Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

Ölümcül Makineler Filmi – Mortal Engines

Christian Rivers’in yönetmen koltuğunda olduğu film, Philip Reeve’in aynı adlı eserinden uyarlanmış. Fantastik macera türündeki filmin oyuncu kadrosunda Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving ve Ronan Raftery’i izleyeceğiz.

Ölümcül Makineler Filmi Konusu

Medeniyetin bir felaketle yok olmasından yüzyıllar sonra Hester Shaw (HERA HILMAR) adında gizemli bir genç kadın, artık tekerlekler üstünde dev bir avcı kent olan Londra’yı, yoluna çıkan her şeyi yiyip bitirmekten alıkoyabilecek tek kişi olarak ortaya çıkar.

Hester, Londra’dan atılan Tom Natsworthy (ROBERT SHEEHAN) ile üstüne ödül konmuş tehlikeli bir kanun kaçağı olan Anna Fang (JIHAE) ile güçlerini birleştirir.

Ölümcül Makineler Filmi Fragmanı

 

Don Kişot’u Öldüren Adam Filmi – The Man Who Killed Don Quixote

Terry Gilliam’ın yönettiği komedi macera türündeki filmde Adam Driver, Jonathan Pryce, Joana Ribeiro ve Olga Kurylenko’yu izleyeceğiz.

Don Kişot’u Öldüren Adam Filmi Konusu

Toby, bir reklam yönetmeni, Javier ise ayakkabı tamircisidir. İkili, yıllar sonra La Mancha’da yeniden karşılaşırlar. Javier, kendisinin Don Kişot, Toby’nin de Sancho Panza olduğunu sanmaktadır. Bir dizi talihsizlik sonucu acımasız bir Rus mafya lideri, baş belası bir yapımcı ve eski aşkların da karıştığı, gerçekle hayalin birleştiği çağdaş Don Kişot hikayesinin ortasına düşerler.

Don Kişot’u Öldüren Adam Filmi Fragmanı

Kafalar Karışık Filmi

TME Films dağıtımıyla ILS Vision tarafından vizyona çıkarılan yerli yapımın basın gösterimini ne yazık ki kaçırdım. Yücel Yolcu’nun yönettiği filmde Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Metin Akpınar’ı izleyeceğiz.

Kafalar Karışık Filmi Konusu

Kız arkadaşı Buse’nin kayıp olan babasını bularak evlenme hayali kuran Atakan’ın, Fatih ve Bilal ile çıktığı macera. Atakan, zengin sevgilisi Buse’nin, dedesi kızı vermeyince çareyi Buse’nin yıllardır kayıp olan öz babasını bulup kızı ondan istemekte bulur. Kadim dostları Fatih ve Bilal de elbette bu serüvende ona eşlik edeceklerdir.

Kafalar Karışık Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Paranın Kokusu”, “Şampiyon”, “Şeytan Geçidi Enhara” ve “Son Çıkış” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2018 Filmleri 2.Hafta

İşte 14 Aralık Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Roma Filmi

Children of men ve Gravity ile kalbimizde taht kuran Alfonso Cuarón’un yazıp yönettiği dram türündeki filmde Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey’i izleyeceğiz.

Roma Filmi Konusu

Film, 1970’lerin başında Mexico City’de orta sınıf ailenin hayatına odaklanıyor. Oscar’lı Alfonso Cuarón’un bu etkileyici aile ve aşk hikayesi ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazanmıştı. Cuarón, Meksiko’nun 1970’lerdeki siyasi kargaşa ortamında ev hayatının ve toplumsal hiyerarşinin canlı, duygusal bir portresini sunuyor.

Roma Filmi Fragmanı

Yılbaşı Sürprizi Filmi – A Christmas Star

Richard Elson’un yönetmen koltuğunda olduğu bu aile filminde Robert James-Collier, Suranne Jones ve Bronagh Waugh’u izleyeceğiz.

Yılbaşı Sürprizi Filmi Konusu

Noelle, özel yetenekleri olduğunu düşünen genç bir kızdır. Mucizeler gerçekleştirdiğini düşünen Noelle’i ve semt sakinlerini kötü bir sürpriz bekler. Düzenbaz bir müteahhit olan McKerrod’ın kasabaya göz koymuş ve kasaba ile ilgili planlarını gerçekleştirmek için her şeyi göze almıştır. Noelle, mutlu bir şekilde yaşadığı kasabasında hayatlarını tehdit eden acımasız McKerrod’ı durdurmaya karar verir, olaylar gelişir.

Yılbaşı Sürprizi Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Araf 2”, “Aşk Bu Mu?” ve “Bana Bir Soygun yaz 2” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2018 Filmleri 3.Hafta

İşte 22 Aralık Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Zoe Filmi

Drake Doremus’un yönetmen koltuğunda olduğu romantik bilim kurgu türündeki filmde, Ewan McGregorLéa Seydoux ve Christina Aguilera’yı izleyeceğiz.

Zoe Filmi Konusu

Film, devrim niteliğinde bir çalışma yapan iki meslektaşı konu alıyor. Romantik ilişkileri geliştirmek ve mükemmelleştirmek için bir teknoloji tasarlayan ikilinin çalışmaları ilerledikçe, keşifleri hayal edebileceklerinden çok daha derinleşiyor.

Zoe Filmi Fragmanı

 

Ruh Çağırma Seansı Filmi – Ouija House

Önemli bir görüntü yönetmeni olan Ben Demaree’nin yönetmen koltuğunda olduğu korku filminde Dee Wallace, Tara Reid ve Mischa Barton’ı izleyeceğiz. Film bizde oldukça geç gösterime giriyor ve puanı çok düşük. Ben yine de izleme listeme aldım.

Ruh Çağırma Seansı Filmi Konusu

Samantha, sağlığı kötü olan annesine destek olmaya çalışan bir lisans öğrencisidir. Genç kız bu uğurda hazırladığı kitap projesi ile ilgili araştırma yapmak için karanlık geçmişe sahip bir eve gitmeyi planlar. Annesi, kızının eve gitmesine karşı çıksa da, Samantha arkadaşlarıyla birlikte gizemli eve gider. Başlarda her şey yolundadır. Fakat gece ruh tahtasıyla oyun oynamaya karar veren ekip, farkında olmadan şeytani bir varlığı eve çağırır, olaylar gelişir.

Ruh Çağırma Seansı Filmi Fragmanı

 

Bumblebee Filmi – Bumblebee

Aksiyon bilim kurgu türündeki filmin yönetmeni başarılı animasyonları ile tanıdığımız Travis Knight. Filmin oyuncu kadrosunda Hailee Steinfeld, Justin Theroux ve Dylan O’Brien bulunuyor.

Bumblebee Filmi Konusu

1980’li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Gvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır. Charlie ise 18 yaşına basmak üzere olan bir genç kızdır. Bir gün Bumblebee’yi harap halde bulur ve onu tamir etmek için kolları sıvar. Bumblebee’yi atölyesine götüren ve üzerinde çalışmaya başlayan Charlie, amacına ulaştığında ise bu arabanın sıradan bir “tosbağa” olmadığını keşfeder.

Bumblebee Filmi Fragmanı

Uzoya Filmi

Erik Poppe’nin yönetmenliği üstlendiği gerilim türündeki filmde Andrea Berntzen, Elli Rhiannon Müller Osbourne ve Aleksander Holmen’i izleyeceğiz.

Uzoya Filmi Konusu

Film, 19 yaşındaki Kaja ve kardeşinin de aralarında bulunduğu bir grup gencin yaşanan saldırı sonucu yaşadıkları konu ediliyor.

Beş yüz gencin katıldığı Utoya adasındaki yaz kampına muhafazakar kesim tarafından ağır silahlarla saldırı düzenlenir. Ada bombalanmadan önce Oslo Hükümet binası bombalanmıştır. Adada düzenlene saldırı sonu 69 insan hayatını kaybeder.

Uzoya Filmi Fragmanı

Soğuk Savaş Filmi – Zimna wojna

Romantik müzikal dram türündeki filmi Ida, Aşk Yazım ve Gizemli Kadın filmlerinden tanıdığımız Pawel Pawlikowski üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Joanna Kulig, Tomasz Kot ve Borys Szyc’i izleyeceğiz.

Soğuk Savaş Filmi Konusu

1950’lerde Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’te geçen filmde, birbirinden tamamen farklı farklı karakterlere sahip bir kadın ve bir erkek arasındaki tutkulu ama imkansız bir aşkın öyküsü anlatılıyor.

Film, 2018 Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanmıştı.

Soğuk Savaş Filmi Fragmanı

Second Act

Peter Segal’in yönetmen koltuğunda olduğu filmin başrolünde Jennifer Lopez bulunuyor. Romantik komedi türündeki filmde Lopez’e Leah Remini ve Vanessa Hudgens eşlik ediyor.

Second Act Konusu

Büyük bir alışveriş merkezinde çalışan Maya, artık 40 yaşına gelmiştir. 40 yaşına basmasıyla birlikte riskli bir karar alan Maya hayatını ve kendi potansiyelini yeniden keşfetmeye başlar. Bu süreçte Maya, önündeki tek engelin kendisi olduğunu fark eder ve yeni bir yaşam için hiçbir zaman geç olmadığına kanaat getirir.

Second Act Fragmanı

Yerli yapımlar “Çok da tın”, “Yanımda Kal” ve “Zerk” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2018 Filmleri 4.Hafta

İşte 28 Aralık Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Aquaman Filmi

James Wan’ın yönetmen koltuğunda olduğu Aquaman’i uzun zamandır merakla bekliyorduk. Gerilimin ustası ünlü yönetmen James Wan’ın dokunuşları ile izlediğimiz ilk fragmanlar beklentimizi yükseltti. Aquaman rolünde Jason Momoa’yı izleyeceğiz. Filmin kadrosunda; Aquaman’in yardım eden, Atlantis tahtının danışmanı Nuidis Vulko rolünde Oscar adayı usta oyuncu Willem Dafoe, Atlantis’in kraliçesi Mera rolünde güzel yıldız Amber Heard, Aquaman’in kötü kalpli yarı-kardeşi ve Atlantis’in kralı Orm rolünde, “Korku Seansı” evreninin Ed Warren’ı, Watchmen’in Nite Owl’u Patrick Wilson, Aquaman’in annesi kraliçe Atlanna rolünde Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman, intikamcı Black Manta rolünde Yahya Abdul-Mateen II ve Atlantisli kabile Xebel’in lideri Nereus rolünde Dolph Lundgren de yer alıyor.

Aquaman Filmi Konusu

Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman’in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa kendi hayatının yanı sıra sevdiği kişiler de büyük bir tehlikeyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır. Bu yolculukta Arthur kendiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmek zorundadır.

Aquaman Filmi Fragmanı

Mary Poppins: Sihirli Dadı Filmi – Mary Poppins Returns

Ron Marshall’ın yönetmen koltuğunda olduğu macera animasyon türündeki filmin dev oyuncu kadrosunda Emily Blunt, Emily Mortimer, Meryl Streep, Colin Firth, Angela Lansbury ve Dick Van Dyke’ı izleyeceğiz.

Mary Poppins: Sihirli Dadı Filmi Konusu

Film, 1930’larda Londra’nın Büyük Buhran döneminde geçiyor. İlk filmin sevimli minikleri Michael (Whishaw) ve Jane (Mortimer) artık büyümüşlerdir. Ancak acı bir olay yaşanır ve Michael kişisel bir kayıp yaşar. Bu olayın ardından esrarengiz dadıları Mary Poppins (Blunt) tekrar Banks’lerin hayatına girer. Bu süreçte Poppins, iyimser sokak lambası yakıcısı Jack’le (Miranda) birlikte eşsiz sihir becerilerini kullanarak ailenin hayatlarında eksik olan mutluluk ve merak hissini yeniden keşfetmelerine yardımcı olacaktır.

Mary Poppins: Sihirli Dadı Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Börü”, “Müsadenizle Bühyükler”, “Özgür Dünya” ve “Organize İşler: Sazan Sarmalı” bu hafta vizyona giriyor.

 

Kasım 2018’de izlediğimiz filmleri aşağıda bulabilirsiniz.

Kasım 2018 Filmleri

 

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler diliyorum.

Seneye görüşmek üzere 🙋🏼 yaşasın sinema.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir