Kasım 2018 Filmleri

Kasım 2018 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte gösterim tarihleri, konuları ve fragmanları ile birlikte Kasım 2018 Filmleri.

 

Kasım 2018 Filmleri 1. Hafta

İşte 2 Kasım Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Bohemian Rhapsody Filmi

Bryan Singer’ın yönetmen koltuğunda olduğu bu biyografi – dram türündeki yapımda Rami Malek, Lucy Boynton ve Aaron McCusker’ı izleyeceğiz.

Bohemian Rhapsody, Queen grubunun ikonik solisti Freddie Mercury’ye saygı duruşu niteliğinde olan bir yapım.

 

Katil Avcısı Filmi – Hunter Killer

Donovan Marsh’ın yönettiği aksiyon türündeki filmde Gerard Butler, Gary Oldman, Linda Cardellini ve Toby Stephens’ı izleyeceğiz.

Katil Avcısı Filmi Konusu

Arktik Okyanusu’nun derinliklerinde, Amerikalı denizaltı albayı Joe Glass, sorun yaşayan bir ABD denizaltısını ararken, dünya düzenini bozmakla tehdit eden çok gizli bir Rus darbesi gerçekleştirileceğini öğrenir. Mürettebat ve ülke tehlikedeyken, Albay Glass, kaçırılan Rus devlet başkanını kurtarmak ve Üçüncü Dünya Savaşı’nı durdurmak üzere düşman sularına sızmak için donanmanın seçilmiş elemanlarından oluşan bir ekip kurmalıdır.

 

Fındıkkıran ve Dört Diyar Filmi – The Nutcracker and the Four Realms

Lasse Hallström’nin yönettiği fantastik filmde Keira Knightley, Mackenzie Foy, Eugenio Derbez ve Matthew Macfadyen’i izleyeceğiz.

Fındıkkıran ve Dört Diyar Filmi Konusu

Clara’nın (Mackenzie Foy) tek istediği bir anahtardır, ölmüş annesinden hatıra, paha biçilmez bir hediye kutuyu açacak eşsiz bir anahtar. Vaftiz babası Drosselmeyer’in (Morgan Freeman) yıllık tatil partisinde kendisine verilen altın bir iplik onu, istenen anahtara yönlendirir, anahtar tuhaf ve gizemli bir paralel dünyada hızla kaybolur. Clara orada Phillip (Jayden Fowora-Knight) adlı bir askere, bir fare çetesine ve üç diyarı yöneten hükümdarlara rastlar: Kar Taneleri Diyarı, Çiçekler Diyarı ve Tatlılar Diyarı. Clara ve Phillip, Clara’nın anahtarını ele geçirmek ve düzensiz dünyaya yeniden ahenk getirmek için zalim Anne Ginger’ın (Helen Mirren) evi olan uğursuz Dördüncü Diyar’a meydan okumak zorundadır.

 

Tutsak Filmi – Bel Canto

Paul Weitz’in yönettiği romantik dram türündeki filmde Julianne Moore, Ken Watanabe, Christopher Lambert ve Sebastian Koch’u izleyeceğiz.

Tutsak Filmi Konusu

Japon endüstri devi Bay Hosokawa’nın düzenlediği özel bir partide konser vermek üzere Güney Amerika’ya seyahat eden ünlü soprano Roxanne Coss’un dramatik aşk hikâyesi. Seçkin kalabalık bir araya geldikten sonra partinin verildiği malikâne, bir grup gerilla tarafından ele geçirilir ve beklenmedik bir şey olur: Dünyaya başka gözlerle bakan rehinelerle gerillalar arasında farklılıkları aşan bir dil gelişerek yeni bağlar kurulmaya başlamıştır.

 

Yerli yapımlar “Dünya Hali”, “Ecinni”, “İyi Oyun” ve “Son Çıkış” bu hafta vizyona giriyor.

 

Kasım 2018 Filmleri 2. Hafta

İşte 9 Kasım Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Suspiria Filmi

1977 yılı yapımı Suspiria’nın yeniden uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Luca Guadagnino bulunuyor. Ouncu kadrosunda ise Dakota Johnson, Tilda Swinton, Doris Hick ve Mia Goth’u izleyeceğiz.

Suspiria Filmi Konusu

Film Berlin’de geçiyor. Amerikalı bir genç kadın olan Susie Bannion, dünyaca ünlü bir dans okulu Markos Tanz Company’e katılır. Tam Susie’nin geldiği sıralarda, okulun başka bir üyesi olan Jessica gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Okulun devrimci sanat yönetmeni olan Madame Blanc’ın rehberliğinde Susie olağanüstü bir ilerleme kaydederken, kendine Sara isimli bir arkadaş da edinir. Zaman içerisinde iki arkadaş bu prestijli okulun ve yöneticilerinin karanlık bir sırrı sakladıklarından şüphelenmeye başlar.

 

Overlord Operasyonu Filmi – Overlord

Julius Avery’nin yönettiği korku aksiyon türündeki filmin oyuncu kadrosunda Jovan Adepo, Wyatt Russell, Mathilde Ollivier ve Pilou Asbæk’i izleyeceğiz.

Overlord Operasyonu Filmi Konusu

Normandiya Çıkarması’na saatler kala Amerikan paraşütçü askerlerden oluşan bir ekip Nazi işgali altındaki Fransa’ya indirilir. Garnizon olarak kullanılan bir kilisenin üzerindeki radyo vericisini yok etmekle görevlendirilen Amerikan askerleri, kilisenin duvarlarını aşmak ve kuleyi yıkmak üzere genç bir Fransız köylüsüyle güçlerini birleştirirler. Fakat kilisenin altındaki Nazi laboratuvarında dünyada benzeri olmayan düşmanlarla karşı karşıya gelirler.

 

Cameron Post’a Ters Terapi Filmi – The Miseducation of Cameron Post

Desiree Akhavan’ın yönettiği romantik dram türündeki filmin oyuncu kadrodunda Chloe Grace Moretz, Sasha Lane, John Gallagher Jr. ve Quinn Shephard’ı izleyeceğiz.

Cameron Post’a Ters Terapi Filmi Konusu

Cameron Post, lisede herkesin gıpta ile baktığı sevimli ve güzel bir kızdır. Cameron sınıfından bir kıza aşık olur ve bunun üzerine zorla bir “dönüştürme terapisi” merkezine yollanır. Disiplin ve ahlâk gibi yöntemlerin uygulandığı bu tuhaf merkezde Cameron yeni arkadaşlar edinir.

 

Yerli yapımlar “Batlır”, “Bekarlığa Veda”, “Çakallarla Dans 5” ve “İstasyon” bu hafta vizyona giriyor.

 

Kasım 2018 Filmleri 3. Hafta

İşte 16 Kasım Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Filmi – Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 

David Yates’in yönetmen koltuğunda olduğu bu fantastik yapımda Eddie Redmayne, Katherine Waterston ve Dan Fogler’ı izleyeceğiz.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Filmi Konusu

Karanlık büyücü Gellert Grindelwald, Newt Scamander’ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanır. Ancak kaçmayı başaran büyücü, kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlar. Asıl planı; büyü dünyasından uzak olan canlıların hepsine hükmedecek olan safkan büyücüler yetiştirmektir. Karanlık büyücünün planlarını bozmak isteyen Albus Dumbledore, eski öğrencisi Newt Scamander’dan yardım ister. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir.

 

Dul Kadınlar Filmi – Widows

Steve McQueen’in yönetmen koltuğunda olduğu polisiye gerilim türündeki filmde Viola DavisMichelle Rodriguez, Daniel Kaluuya, Colin Farrell, Liam Neeson ve Elizabeth Debicki’yi izleyeceğiz.

Dul Kadınlar Filmi Konusu

Modern Şikago’da geçen filmde, 4 kadının tek ortak noktası; ölen eşlerinin yasa dışı işlerden kendilerine borç bırakmalarıdır. Kendi kaderlerini ellerine alan bu 4 kadın, geleceklerini istedikleri gibi yaratmak için iş birliği yaparlar.

 

Whitney Filmi

Kevin MacDonald’ın yönettiği biyografik belgeselde Kevin Costner, Whitney Houston, Aretha Franklin ve  Bobby Brown’ı izleyeceğiz.

Whitney Filmi Konusu

Filmde 6 Grammy Ödülü, 30 Bilboard Music Ödülü, müzik listelerini altüst eden tam 11 “Number 1” şarkı, 200 milyonun üzerinde albüm satışı, The Bodyguard filmi, Mariah Carey’den Beyoncé’ye nesilleri etkileyen, çalkantılı evliliği ile gündemden hiç düşmeyen Whitney Houston’ın hayatını izleyeceğiz.

Yerli yapımlar “Çift’lik Bank: Tosun Firarda”, “Cin Tepesi”, “Her Şey Seninle Güzel” ve “Koyver Gitsin” bu hafta vizyona giriyor.

 

Kasım 2018 Filmleri 4. Hafta

İşte 23 Kasım Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Robin Hood Filmi

Otto Bathurst’un yönetmen koltuğunda olduğu aksiyon macera türündeki filmde Taron Egerton, Jamie Dornan, Ben Mendelsohn, Jamie Foxx ve Eve Hewson’ı izleyeceğiz.

Robin Hood Filmi Konusu

Film Robin Hood’un Haçlı Seferleri’nden dönüşünün sonrasını konu alıyor

Robin Hood, dönüşüyle birlikte yolsuzluk ve kötülük dolu bir Sherwood Ormanı ile karşı karşıya kalır. Bir dizi kanun kaçağı ile ortaklık kuran Hood, işleri eline alarak Sherwood’u kötülüklerden temizlemeye çalışır.

 

Yerli yapımlar “Bizi Hatırla”, “Deliler” ve “Şahıs 46” bu hafta vizyona giriyor.

 

Kasım 2018 Filmleri 5. Hafta

İşte 30 Kasım Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Örümcek Ağındaki Kız Filmi – The Girl in the Spider’s Web

Fede Alvarez’in yönetmen koltuğunda olduğu gerilim türündeki filmde; Claire Foy, Sylvia Hoeks, Lakeith Stanfield, Stephen Merchant ve Vicky Krieps’i izleyeceğiz.

Örümcek Ağındaki Kız Filmi Konusu

Birbirlerine tamamen zıt insanlar olsalar da doğruları ortaya çıkarmak için mücadele veren bilgisayar korsanı Lisbeth Salander ve gazeteci Mikael Blomkvist, bu kez kendilerini dev bir örümcek ağının ortasında bulur. Bu debelendikçe karmaşıklaşan örümcek ağı casuslar, siber suçlular ve yozlaşmış hükümet yetkilileriyle doludur.

 

Suçlu Filmi – Den skyldige 

Gustav Möller’in yönetmen koltuğunda olduğu Danimarka yapımı bu gerilim filminde Jakob Cedergren’i izleyecek Laura Bro, Morten Suurballe ve Johan Olsen’i dinleyeceğiz.

Suçlu Filmi Konusu

Acil durumlar için gelen telefonlara bakan Asger’i sıkıcı bir gün beklemektedir ancak kaçırıldığını söyleyen bir kadınla konuştuğunda her şey değişir. Panik halinde konuşan kadının bağlantısı birdenbire kopar. Polis istasyonuna tıkılı kalan Asger’in, başkalarını gözü ve kulağı olarak kullanması gerekecektir. Her geçen saniye zaman daralmakta ve olayın ciddiyeti artmaktadır.

Yerli yapımlar “Borç” ve “Hedefim Sensin” bu hafta vizyona giriyor.

 

Ekim 2018’de izlediğimiz filmleri hatırlamak için “Ekim 2018 Filmleri” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

 

Ekim 2018 Filmleri

 

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim 🎬

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir